Kateřina Bazalová, 30 let
Orlické hory

MILOŠ ZEMAN
Nepatřil k mým favoritům a rozhodně jsem ho nevolila. Bohužel jsem ale tušila, že se stane nejspíš tím, kdo půjde dál.
Silné stránky:Je velmi inteligentní, umí pohotově reagovat a má přehled o dění nejen v politice, ale i ve světě. Domluví se více jazyky.
Slabé stránky: Zasekl se v době, kdy byl premiérem a obávám se, že v tomto gardu by i zemi vedl. Vadí mi i jeho lehce arogantní chování.

KAREL SWARZENBERG
Je to muž, jemuž jsem původně chtěla dát svůj hlas, ale nakonec jsem se rozhodla pro Taťanu Fischerovou. Ve druhém kole budu volit právě jeho.
Silné stránky: Je to charakterní člověk bez většího politického škraloupu. Má obrovský přehled i jméno v zahraničí a má také smysl pro humor. Nepatří k těm arogantním útočným kandidátům.
Slabé stránky:Vadí mi, že nemá úplně přesvědčivé mediální vystupování vzhledem k jeho výslovnosti. To, že nemluví zcela plynule a bezchybně česky, je pro mě hlavní problém. Pak také v jeho neprospěch hovoří skutečnost, že je členem současné vlády.

PORAŽENÍ KANDIDÁTI
Taťana Fischerová pro mě byla jasnou volbou, avšak je pravdou, že není zběhlá v diplomatickém prostředí a politice obecně. Obávám se, že to by byla její největší slabina. Jan Fischer byl velmi favorizovaný kandidát, ale přestože je vzdělaný, umí vystupovat na veřejnosti a zná jazyky, nepřesvědčil mě jeho výkon v debatách. Není tolik pohotový. Janu Bobošíkovou a Jiřího Dienstbiera hodnotit nechci. Oba jsou pro mě synonymem arogentních lidí, kteří neumějí nic jiného, než všechny kolem sebe osočovat, urážet a nanabízejí žádné alternativy. Přemysl Sobotka mi připadal jako leklá ryba. Jako by nebyl připravený na tuto kandidaturu. A Zuzana Roithová i Vladimír Franz mi byli sympatičtí. Oba mají široký rozhled, navíc Roithová i politické zkušenosti, nicméně neuměla bych si je představit na Hradě.

Jozef Fiala, 72 let
Rychnov nad Kněžnou

MILOŠ ZEMAN
To je kandidát, kterému dát jednoznačně svůj hlas.
Silné stránky: Je to člověk, který už něco zažil a něco zná. Tenkrát, když jsem měl jít do důchodu, nám jako jediný potvrdil, že člověk je opotřebovaný už v padesáti pěti letech. Jemu vděčím, že jsem do důchodu šel dříve.
Slabé stránky: Není nic, co bych mu mohl vyčítat.

KAREL SWARZENBERG
O jeho volbě bych ani neuvažoval.
Silné stránky: Jeho předností je to, že nikdy nefiguroval v žádné kauze.
Slabé stránky: Na druhou stranu ale už má po sezoně.  Ať jde spinkat, protože jsem ho v televizi nikdy neviděl jinak, než spát. Takový člověk se má vyspat doma. Já také rád spím, ale v životě bych se při tom neukázal před kamerami. Už má zkrátka svůj věk.

PORAŽENÍ KANDIDÁTI
K Vladimíru Franzovi mám výhradu, protože už jeho vzezření je nenormální. I když každý si může se svým tělem dělat co chce. Dienstbier je mladý člověk. Ve čtvrteční debatě se mi líbil, ale já už jsem se rozhodl dávno předtím pro Zemana. On ale mluví hrozně v hádankách, nerozumím mu. Když se ho ptali, co si myslí, nejsem až tak hloupý, ale nerozuměl jsem mu, co chtěl říci. Bobošíková je dobrá, rozumím jí, co povídá. Fischerová je opravdu dáma. Akorát že je málo rázná, je moc jemná. Roithová je také velká dáma. Fischer  je také dobrý, skoro se může rovnat Zemanovi.

Petr Brandejs, 27 let
Rychnov nad Kněžnou

MILOŠ ZEMAN
Nejsem vůči němu nijak vyhraněný, ale volit ho nebudu. Je mi ale jasné, že je jedním z nejsilnějších kandidátů a s největší pravděpodobností postoupí do druhého kola.
Silné stránky: Jeho předností je to, že má opravdu dobrý přehled a jako zkušenému politikovi by mu nikdo nemohl věšet bulíky na nos.
Slabé stránky: Pro mne je jedním ze symbolů politiky minulých let, kdy se u koryt střídala ODS a sociální demokracie. Z té doby je celá řada kauz, které se nedají jen tak zamést pod koberec.

KAREL SWARZENBERG
To je taky hodně silný kandidát a myslím, že ho bude volit velká část mladší generace. Pokud by postoupil, byl bych ochotný mu dát hlas v druhém kole.
Silné stránky: Určitě nešel do politiky s tím, že by si chtěl nějak polepšit. Rozhodně to nemá zapotřebí.
Slabé stránky: Je součástí nynější vlády, jíž zrovna nefandím. Zvyšuje daně  a její opatření se podle mého názoru míjejí účinkem.

PORAŽENÍ KANDIDÁTI
Volit budu Vladimíra Franze, i když nepatří k favoritům. Mnoha lidem vadí jeho zjev, ale člověk by se měl soudit podle svého charakteru a skutků. V tomto ohledu mu nelze nic vytknout. Navíc je to inteligentní člověk. Jiří Dienstbier není špatný, ale myslím, že by měl ještě politicky dozrát. Sobotka reprezentuje vládní koalici. Jana Bobošíková je odpůrce evropské integrace, která je nevyhnutelná.