Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Víkendová porota

Měl by se zpřísnit dohled nad platbami zdravotních pojišťoven lékařům?

17.8.2013
SDÍLEJ:

OtazníkFoto: redakce

FRANTIŠEK KINSKÝ
majitel zámku v Kostelci nad Orlicí
Dohled nad nepoctivci by se měl zpřísnit vždy. Protože pokud žádáme odměnu za něco, co jsme nevykonali, nenazývá se to správně jiným slovem než krádež. Vím, možná se to zdá poněkud příkré, ale co je to ve svém důsledku jiného? Je to snad způsob, jak si přilepšit, aby nás prosté pacienty neohrožovali a nestrašili svým odejdeme. Náš exodus, váš exitus! Přilepšením si nepoctivým vykazováním, smyšlenými úkony okrádají nepoctiví, zdůrazňuji nepoctiví, lékaři zprostředkovaně i nás, své pacienty. Protože odkud berou zdravotní pojišťovny své příjmy? Od nás, kteří poctivě platí své zdravotní pojistky. Odhlédněme od toho, jak pojišťovny s našimi penězi zacházejí, ale ve svém důsledku se opravdu nejedná o nic jiného než peníze nás, zdravých i nemocných. Takže dohled ano, pokud je to opravdu nutné a nejedná se jen o několik nepoctivců, kteří se díky novinářské senzacechtivosti nepřeměnili v celý, ve své drtivé většině však poctivý a obětavý lékařský stav.
Verdikt: SPÍŠE ANO

JIŘÍ VÁCLAVÍK
vyšetřovatel rychnovských hasičů
Toto je problematika, ve které se až tak dobře neorientuji. Všeobecně nám utíká díky špatně prováděnému dohledu a kontrole velké množství peněz v řadě resortů a je určitě co zlepšovat. Já osobně si zdravotnické úkony a za ně vykazované finance mohu podrobně zkontrolovat pomocí elektronického přístupu k údajům mé pojišťovny – tzv. karty života. Častokrát mne až zamrazí z toho, když vidím, jak jsou mezi lidmi pořádány různé sbírky na těžce nemocné, zavádíme regulační poplatky, a přitom si pojišťovny staví mramorové paláce a peníze se ztrácí „neznámo" kam. Budu se opět opakovat, je čas na změnu myšlení, životních hodnot i samotného stylu života.
verdikt: ANO

PAVEL ŠTĚPÁN
vedoucí Společenského centra v Dobrušce
To doopravdy netuším. Pokud se jeví kontrola jako nedostatečná, ať ji zpřísní. Z mého pohledu ani nevím, jak by měl takový zpřísněný dohled vypadat, takže se domnívám, že by to mohlo postačovat. Nějak se nám ty všelijaké kontroly, dohledy, zákazy, opatření a co já vím ještě množí jako houby po dešti. Už tomu snad nemůže nikdo ani rozumět. ⋌(mif)
verdikt: NEVÍM

Verdikt poroty nebyl tentokrát příliš jednoznačný. Spíše se ale klonila k důslednějším kontrolám hospodaření.

Autor: Michal Friček

17.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Mánie lyžáků v úředních místnostech přijde u prezidentských voleb

Královéhradecko, Krkonoše - Volební urna lanovkou cestovat nemusí, o možnost volit z domova požádala jen hrstka obyvatel horských středisek.

Budeme opět kroužkovat ve velkém?

Královéhradecký kraj - Předčasné volby do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 výrazně ovlivnily preferenční „kroužky“, díky kterým ostrouhali mnozí lídři kandidátek a do Poslanecké sněmovny skočili osobnosti z dalších míst kandidátek.

Týnišťské hráčky přivezly dvě výhry z palubovek soupeřek

Rychnov nad Kněžnou, Týniště nad Orlicí - Pokračovala Východočeská basketbalová liga mužů i žen.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení