Ten příběh vzal za srdce. V mrazivé únorové noci připravil oheň v Kozodrách o domov invalidního důchodce a jeho partnerku. Bohužel ho neměl pojištěný. Přes dva měsíce lidé z blízka i daleka pomáhali, vhazovali do sbírkových kasiček příspěvky a posílali je i na transparentní účet založený městem na pomoc vyhořelým. Během pár týdnů se sešlo v této době neuvěřitelných přes 647 tisíc korun, které jim pomohou vrátit se domů.

Pohlazením pro ně byly i vzkazy, které dárci k příspěvkům připojovali, známí i neznámí: Přejeme hodně síly při opravě, Posíláme spoustu sil z Moravy, Držím pěsti, Ať je zase dobře, ať všechno zvládnete a brzy bydlíte!… „Nevím, jakým jiným způsobem se lidem revanšovat, než poděkovat. Nejsem uřvaný člověk, ale tohle byla srdcovka,“ přiznala partnerka majitele domu Marcela Procházková.

A „srdcovka“ to je nejen pro ni. Při sledování toho, jaké absurdní divadlo se v poslední době odehrává ve špičkách české politické scény, taková zpráva v záplavě těch špatných působí jako hřejivý balzám a je povzbuzující vědět, že alespoň tady "dole" zůstává svět normální. Kde se lidé ještě dokážou semknout a navzájem si pomáhat.