O takové nezvykle dlouhé zimě v Orlických horách, bohaté na sníh, snili už dlouho. Paradoxně když se hory konečně dočkaly pořádné sněhové nadílky, lyžařům se sjezdovky uzavřely. Radost z vyhlídky na úspěšnou sezonu překazila areálům další vzedmutá vlna pandemie a nová omezení, která na ně dopadla nejhůř, jak mohla. A pohled na stále bílé svahy bez lyžařů je jim nyní spíš smutnou upomínkou toho, o co přišly.

Z nejisté a nakonec "zakázané" sezony se budou těžce vzpamatovávat. Zkrátka nejen sníh, ale i smůla se jim lepí na paty. A nejde jen o ušlý zisk, ale i o mnohamilionové částky, které před zahájením nové sezony směřovaly do nových lanovek, vleků či zasněžovacích systémů.

Záplaty z kompenzací tyto "díry" nezacelí. V "děravých kalhotách" tak budou muset zimní střediska přečkat do nové sezony a plány dalších investic odsouvat.

Nejen jejich provozovatelé přitom doufají, že už bude "normální". A když ne, pak si lze jen přát, aby "normální" byla nová vláda, která vzejde z podzimních voleb. Aby nešlapala vedle a dokázala pružně, přiměřeně a hlavně rozumně reagovat, aby nakonec podnikatele nepřipravila i o ty poslední záplatované kalhoty.