Dopravu v Česticích brzdí polovina rozkopaného kruhového objezdu a ještě zajímavější bude, až přijde na řadu ten častolovický. Lépe to nevypadá ani v Dobrušce kvůli stavbě nové kruhové křižovatky či mezi Solnicí a Ještěticemi, kde se frézuje silnice.

Ale co vedlejší silnice na Rychnovsku, které teď řidiči zvláště vyhledávají, aby se vyhnuli zácpám na hlavních tazích? Kdy na ně dojde? Nejedna připomíná nejen po této zimě řešeto a řidiči po nich mnohdy musejí absolvovat jízdu slalomovým stylem. Každoroční „záplatování“ jim na kráse ani na komfortnosti jízdy moc nepřidává. A těch, které se dočkaly celkové opravy či je právě podstupují, je jen pomálu. Je to škoda.

Řidičům nezbývá nic jiného než jízdu po rozbitých cestách i čekání v kolonách přetrpět a brát to pozitivně. Děje se něco alespoň na hlavních tazích, kde se mohou těšit, že až dopravní omezení pominou, bude se na nich jezdit ještě lépe. A ti řidiči oplývající až nadměrným optimismem pak mohou doufat, že čím více oprav, tím dříve už na nich nebude co rekonstruovat. A pak se snad dostane konečně na ty vedlejší, na nichž každodenně riskují ztrátu automobilových součástek i vlastní zdraví.

Na facebooku se objevují komentáře i fotografie kolon v Česticích poté, co byla uzavřena polovina kruhového objezdu.
Peklo na silnicích. Začaly rekonstrukce