Z pohledu Miloše Zemana:
Miloš Zeman se netají smyslem pro humor a dokáže si dělat legraci i ze sebe. Považuje se za zásadového člověka, který je ochoten prosazovat názory navzdory většině. Přes svůj eurooptimismus se označuje za obránce českých zájmů.

Marie Brandová, 72 let, Rychnov nad Kněžnou:
Prezident by měl být hlavně čestný. Když něco slíbí, tak by se to také měl snažil splnit. Rozhodně by to neměl být žádný podrazák, jakých je v české politice dost. Proto jsme společně s manželem volili Schwarzenberga. Je nám sympatický. Volili jsme ho i v prvním kole, proto nám bylo jasné, že ho půjdeme podpořit i ve druhém.

Pavel Rábek, 30 let, Rychnov nad Kněžnou:
Prezident by měl být hlavně férový. Proto půjdu volit Miloše Zemana. Myslím, že on je daleko férovější než Karel Schwarzenberg. Byl jsem ho volit i v prvním kole, takže je jasné, že jsem ho šel podpořit i nyní.

Pohled zahraničních novinářů:
Zahraniční média měla tendenci všímat si spíše neřestí a vizuálního projevu Miloše Zemana, než se pouštět do rozborů jeho názorů. Prezentovala ho tak jako náruživého kuřáka a milovníka pálenky. Oceňovala však jeho vstřícnější postoj k evropské unii.