V Orlických horách mají stále co objevovat, čeká je zde nejen rozšířená trasa Kačenčiny pohádkové stezky, ale i ty zcela nové. Na Haničce je pak nová trasa zavede i do dříve nepřístupného, zdevastovaného a dnes zrekonstruovaného dělostřeleckého srubu.

Tyto prázdniny v Orlických horách pak jsou zcela jistě ve znamení nových rozhleden. Po rozhledně Větru a deště na Velké Deštné, na kterou turisté mohli poprvé vystoupat loni na podzim a od té doby jich sem zamířily tisíce, se konečně otevřela i rozhledna u Olešnice v Orlických horách.

V Doudlebách nad Orlicí musí řidiči počítat s kyvadlovým provozem a kolonami.
Do mapování hluku na Rychnovsku zasáhl koronavirus

Konečně i ony mohou podpořit podnikatele v cestovním ruchu, kterým čáru přes rozpočet udělal v minulých měsících koronavirus. Přitáhnou více návštěvníků. A třeba i ze sousedního Polska, s nímž má Česko od sklonku loňského roku navíc i nový hraniční přechod pro pěší a cyklisty - v Neratově.

Rekreační potenciál Orlických hor zejména díky přeshraničním projektům roste, což je dobře. Zbývá jen dořešit nedostatečnou kapacitu parkovacích míst u některých nejnavštěvovanějších cílů.