Nejvíce v okrese zabodoval Miloš Zeman, který získal 8909 hlasů. Jeho rival Karel Schwarzenberg dopadl jen o něco málo hůře. Podporu mu vyslovilo 8342 voličů.

Zato účast se přiblížila k téměř té nejvyšší v republice. Ta překonala hranici 67 procent. Rychnovský okres se může pyšnit číslem 66,35 procenta.
Druhé kolo, v němž se rozhodne o hlavě našeho státu, se uskuteční již za 14 dní. Už víte koho z těchto dvou mužů podpoříte?

Jaroslav Sejrek (61), Rychnov nad Kněžnou:
Spokojený nejsem, protože tam jsou lidé jako je Miloš Zeman, který je spojený se starým vedením, a pak Schwarzenberg.Myslím si, že máme mladší lidi, kteří by tam mohli být.

Eva Lechanová (63), Lukavice:
Já nejsem spokojená. Volila jsem někoho jiného. Tito dva kandidáti mi moc nesedí, ani jeden se mi nelíbí. Jsem zklamaná. Proto možná ani znovu volit nepůjdu.

Markéta Šutová (70), Kostelec nad Orlicí:
Vcelku jsem spokojená, protože jsem volila jednoho z dvou postupujících kandidátů. K volbám půjdu a pravděpodobně mu zůstanu věrná i ve druhém kole.

Milada Brandejsová (51), Rychnov nad Kněžnou:
Jsem spokojená. Já jsem sice volila kandidáta třetího v pořadí, ale ti dva kandidáti mi určitě nevadí. Jim také fandím. Podpořím Karla Schwarzenberga.

Jana Matyková (45), Rychnov nad Kněžnou:
Já jsem spokojená. Kandidát, kterého jsem volila, postoupil do druhého kola. Mým favoritem je Karel Schwarzenberg, a toho půjdu podpořit znovu i za čtrnáct dní.

Marie Polesná (73), Rychnov nad Kněžnou:
Já moc spokojená nejsem, a to i přesto, že jsem volila Miloše Zemana. I k druhému kolu půjdu a budu volit stejného kandidáta. Společně se sousedkou.