Michaela Pavlátová, Hradec Králové, 22 let:
Volím Karla Schwarzenberga. Pro mě je to jasná volba. Nemá komunistickou minulost, má dobré jméno v zahraničí, hodně zkušeností a hlavně je to charakterní člověk. Bohužel jsem ho nestihla vidět osobně v Hradci Králové.

Jana Rychterová, Lázně Bělohrad, 41 let:
Mně se líbí Karel Schwarzenberg. Je to dokonalý džentlmen a nemá už zapotřebí dělat mladické nerozvážnosti. Lidem vadí jeho věk, ale je stále při síle i zdravém rozumu. A že někdy ve sněmovně usíná? Vůbec se mu nedivím. Aspoň se tím šetří.

Přemysl Rabas, Dvůr Králové, 49 let:
Zatím jsem ještě nerozhodnutý. Váhám mezi dvěma kandidáty, Taťánou Fischerovou a Karlem Schwarzenbergem. Obě osobnosti mám totiž spojené s érou Václava Havla, proto jsou mi nejblíže. Pravděpodobně to uděláme tak, že jeden z rodiny podpoří Fischerovou a druhý z nás pak Schwarzenberga.

Dagmar Macková, Dobruška, 60 let:
Rozhodovala jsem se mezi dvěma kandidáty. Nakonec jsem svůj hlas dala Miloši Zemanovi. Tím druhým byl „kníže" Karel Schwarzenberg. Až do čtvrteční televizní debaty na České televizi jsem si nebyla jistá, koho zvolím. Ale Miloš Zeman mě přesvědčil, že je tím nejlepším kandidátem. Je mi nejblíž.