více >>
Deník

Rodinná školka plná pohody a radosti

Synkov-Slemeno - Mateřská škola má kapacitu 24 dětí. V současnosti dochází do školky 21 místních dětí a 3 děti z vedlejších obcí.

Mateřská škola Synkov - Slemeno.

Předškoláci z mateřské školy a žáci základní školy jezdí do Rychnova nad Kněžnou na plavecký výcvik. Výuka probíhá v rozsahu deseti lekcí po 90 minutách. Během Vánoc škola pořádá vánoční besídku s dílničkami. Pro předškoláky vyučující chystají pohádkové odpoledne. Díky sponzorským darům místních i ostatních podnikatelů a podniků se škole podařilo vybavit postupně školní hřiště novými hracími prvky, hernu v mateřské školce novým dětským nábytkem a kobercem a nakoupit řadu kvalitních a krásných hraček.

Mateřská škola Synkov - Slemeno.

Co se týče minulosti budovy, Obecní úřad v Synkově-Slemeně investoval a stále investuje nemalé částky do údržby a provozu školy. Největšími akcemi byla v roce 1995 celková rekonstrukce střechy. V roce 1998 Obecní úřad investoval nemalou částku do celkové rekonstrukce rozvodu elektřiny. Dalšími velkými investicemi bylo venkovní osvětlení budovy, cesty ke škole a příjezdové cesty do dvora, venkovní úprava přední části zahrady a přeložení kostek na cestě k hlavnímu vchodu, vydláždění postranních cest ke kuchyni a k zadnímu vchodu zámkovou dlažbou.

Příští týden představíme děti z MŠ Krupkova Kostelec nad Orlicí.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky