více >>
Deník

„Přijímám Tě, dávám Ti hranice, respektuji Tě a mám Tě rád“

Kostelec nad Orlicí - Mateřská škola je od září 2012 trojtřídní mateřská škola. Je nízkopodlažní, bezbariérového typu, umístěna v klidové lokalitě města. Každá třída má svůj vlastní vchod. Využití místností je účelové, vytváří optimální podmínky k realizaci jednotlivých činností a aktivit. Mateřská škola nabízí široké spektrum zážitkově orientovaných aktivit zaměřených na rozvoj dětské osobnosti, kreativní prostředí v rodinné atmosféře s empatickým kvalifikovaným personálem.

Mateřská škola Kostelec nad Orlicí.

„Vedeme děti k samostatnosti, vzájemnému porozumění a dáváme jim dostatek podnětného prostředí, kde jsou aktivity nabízeny, ne nuceny. Vzděláváme s respektem k přirozeným potřebám dítěte, jeho vývojových fází a individualitě pomocí nadstandardních materiálních pomůcek včetně audiovizuální techniky a interaktivních tabulí,“ uvedla ředitelka školy Lenka Šlapáková.

Mateřská škola Kostelec nad Orlicí.

Umístění školy v klidové části města umožňuje mnoho pozorování přírodních jevů, řadu pěších výletů do okolí a tím umožňuje realizaci prvků environmentální výchovy. Ne příliš velká vzdálenost do centra města je pak zdrojem poznání historie, důležitých budov a zajišťuje i řadu exkurzí.

Příští týden představíme děti z MŠ Skuhrov nad Bělou.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky