více >>
Deník

Předností školky jsou environmentální aktivity

Mateřskou školu Bačetín najdete v budově bývalé základní školy. Předškolní zařízení funguje od roku 1976, kdy byla kapacita 25 dětí. Po rekonstrukci v roce 2011 se navýšila kapacita školky na 37 míst, tedy na 2 třídy.

Předností školky jsou environmentální aktivity.

V letošním školním roce 2018/2019 navštěvuje školku 26 dětí. „Snažíme se u nás vítat děti vždy s úsměvem, vytvářet klidné, pohodové a příjemné prostředí, kde se budou děti cítit dobře. Velkou předností je směřování k environmentálním aktivitám, mnoho činností probíhá venku. Úzce spolupracujeme s obcí a vedeme děti k prožívání tradic. Věnujeme čas i sportovním a kulturním akcím, jezdíme na plavání, výlety, divadla a pořádáme besídky pro rodiče. Nesmíme zapomenout zmínit, že se v naší školce výborně vaří,“ říkají vyučující učitelky.

V přízemí budovy je umístěna třída „Lvíčků“, v poschodí se nachází třída „Sluníček“, s veškerým zázemím. Do „Sluníček“ chodí 25 dětí, z toho je více než polovina předškoláků. Z toho vychází i obsah vzdělávacího programu této třídy. V letošním školním roce školka pracuje podle nového vzdělávacího programu „S Večerníčkem v přírodě“, který koresponduje s obsahem muzikálových pohádek Divadla úsměv, které školku každý měsíc s novou pohádkou pravidelně navštěvuje.

Příští týden představíme děti z MŠ Potštejn.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky