více >>
Deník

Naši prvňáci: Základní škola Rybná nad Zdobnicí

Historie rybenské školy se začala psát již v roce 1778. Tohoto času patřila tehdejší obec Německá Rybná pod panství Žamberk a jejich úřadem byl stanoven i první učitel Jan Schisler.

Základní škola Rybná nad Zdobnicí.

Baron Jan Parish vystavěl za přispění obcí Německá Rybná a Záchlumí novou přízemní školu. O 58 let později a to v roce 1878 byla škola rozšířena na školu trojtřídní a přistavěno patro na původní budovu. V roce 1879 se začalo s výukou v nové škole. Názvy školy se měnily podle názvů obce. Když se podíváme na dnešní školu z venku, prakticky se za více než 130 let nezměnila. Za to uvnitř byla několikrát rekonstruována. Poslední velká rekonstrukce proběhla v roce 2005. Roku 2013 byla vyměněna všechna okna. V létě 2014 přišla rekonstrukce sociálního zařízení. Rok 2015 přinesl novou fasádu, která se barevně velmi povedla.

Základní škola Rybná nad Zdobnicí.

Škola je zapojena do projektů Mléko do škol, Ovoce do škol a Sešity do škol. Při ZŠ a MŠ Rybná nad Zdobnicí funguje také Klub přátel přírody Dubínek. Škola pořádá i několik akcí. V nejbližší době žáci vystoupí na místním Rozsvěcení vánočního stromu, které se bude konat v pátek 29. listopadu od 17 hodin.

Příště představíme prvňáčky ze ZŠ Častolovice.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky