více >>
Deník

Naše školka: MŠ Za Univerzitou v Dobrušce

Rychnovsko - Naše školka - projekt Moje první tablo: Když jsem šel poprvé do školky, byla ve mně malá dušička. Nevěděl jsem, jak to bez mámy a táty zvládnu. Dnes už bych se ale bez školky neobešel a chci, abyste všichni viděli, kam chodím a jaké tam mám kamarády!

Mateřská škola Za Univerzitou, Dobruška.

Mateřská škola byla uvedena do provozu v roce 1978. Je to čtyřpavilonová budova se šesti velkými odděleními. V každém je velká třída a herna pro hry, odpočinek či tělesná cvičení dětí. Školka má vlastní kuchyň, děti se stravují v jednotlivých odděleních. U školky je rozlehlá zahrada.

Mateřská škola Za Univerzitou, Dobruška.

Děti jsou do tříd zařazovány zpravidla podle věku. Naší snahou je vytvářet co nejlepší podmínky pro jejich přirozený osobnostní rozvoj, respektovat jejich individualitu. Dle možností školy poskytujeme podmínky i dětem se zvláštními vzdělávacími potřebami.

Mateřská škola Za Univerzitou, Dobruška.

Během dne děti vzděláváme podle společného Školního vzdělávacího programu „Děti - dívejte se“. Každá třída má vypracovaný svůj Třídní vzdělávací program, který postupně připravuje děti na vzdělávání ve škole. 

Mateřská škola Za Univerzitou, Dobruška.

Přejeme si, aby se dětem u nás líbilo, byly tu spokojené a odcházely co nejlépe připraveny pro život.
Motto školky: „…Co je ke smysluplnému životu zapotřebí není až tak složité. Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce…“ (Robert Fulghum)

Příště představíme předškoláky z MŠ Rybná nad Zdobnicí.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky