více >>
Deník

K dětem přistupujeme individuálně a s vlídností

MŠ Mánesova, Kostelec nad Orlicí: Mateřská škola se nachází v klidové zóně města nedaleko jeho centra. Skládá se z původní budovy vilového typu a přístavby. Budova leží skryta ve stínu vzrostlých stromů, uprostřed tiché zahrady - lesoparku.

Mateřská škola Mánesova, Kostelec nad Orlicí.

Děti zde mohou pozorovat veverky, koroptve, bažanty, rozličné druhy ptactva, například strakapouda, sojky. Zahrada skýtá své bohatství v různých rostlinách a houbách. Některé druhy stromů a keřů jsou velmi vzácné: jedlovec , cypřišek, šácholan, liliovník, střemcha, dendrologicky zajímavý jedinec křehovětvec, dominantní výrazná solitera buk lesní červenolistý a řada dalších. „Všechna pískoviště pro děti leží ve stínu či polostínu, což oceníme hlavně v parném létě,“ uvedly učitelky.

Mateřská škola Mánesova, Kostelec nad Orlicí.

Škola má 5 tříd. Většina z nich je věkově homogenní. Počty dětí na třídách jsou různé a to tak, aby byla dodržena kapacita třídy. O pohodu dětí se stará 9 pedagogických pracovníků. „K dětem přistupujeme individuálně a s vlídností. Naši předškoláci se už velmi těší až poprvé zasednou do školních lavic,“ dodaly učitelky. O čistotu budovy a zahrady se starají 1 paní školnice, 1 paní uklizečka a 1 topič, který je zaměstnán v zimním období. Od ledna 2017 má škola novou vlastní kuchyň, ve které dětem chystají zdravé jídlo vedoucí stravování a 3 paní kuchařky.

Ve středu 15. května představíme děti z MŠ Sluníčko, Rychnov n. K., Javornická.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky