více >>
Deník

Hlavním cílem jsou šťastné děti i spokojení rodiče

V roce 1998 byla mateřská škola v Potštejně umístěna do zrekonstruovaného rodinného domku Okálu vedle základní školy a je doposud i její součástí – sloučeným pracovištěm. Zřizovatelem ZŠ a MŠ se stal Obecní úřad Potštejn. Mateřská škola Včelička zahrnuje dvoutřídní zařízení. První třída je s kapacitou 25 dětí a druhá třída s kapacitou 15 dětí.

Mateřská škola Potštejn.

Děti v letošním roce navštívily několik akcí. Třída Berušek se zúčastnila nejznámější série atletických závodů na 100 metrů, které probíhaly v zámecké zahradě společně s dětmi z 1. a 2. třídy základní školy. Loutkoherecké představení si pro školu v potštejnské sokolovně připravilo „Divadélko pro školy“ z Hradce Králové. „Představení bylo plné dobrodružství, vtipných rozhovorů, interakce s diváky, smíchu, ale také ponaučení a písniček. Dětem se to velmi líbilo,“ uvedly vyučující učitelky.

Mateřská škola Potštejn.

Pomocí příběhu „Zdraví dětem“ se děti seznámily s tím, jaké potraviny se pěstují u nás a jaké jsou exotické. Do programu byly zařazeny různé pohybové hry. Děti si tak mohly hravou formou osvojit základy správného stravování. Zajímavý byl také zápis do prvního ročníku základní školy, který nesl název „Cesta ke královně Kateřině I.“ Předškoláci se už do základní školy těší. Základní škola Potštejn byla založena již roku 1879.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky