VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VAMBERK

Mají si kde hrát? V Potštejně
vyroste nové dětské hřiště

Potštejn – Děti a rodiče se mohou těšit. V místní části Brná pro ně totiž vyroste nové hřiště a posezení. Volné chvíle by tu mohli začít trávit už za pár měsíců. „Podle návrhu by mělo být hotovo v dubnu," prozradil starosta Petr Dostál. Hřiště bude stát v malebné lokalitě u rybníčku a obec ho zaplatí z vlastní kapsy.

Merklovice se dočkají nového 
povrchu silnice a také přípojek

Vamberk – Ačkoli Merklovice už nepřipomínají tankodrom, stavební práce tu mohou obyvatelé opět očekávat.Loni se tu měnil vodovod a kanalizace, letos město chce pokračovat s kanalizací a také budováním chodníku.

Vamberk je bez stále bez muzea. Práci pozdržela výběrová řízení

Vamberk – Je symbolem města už po staletí, není tedy divu, že je slavné krajce zasvěceno i muzeum ležící v centru Vamberka. Jenže turisté ani místní se do něj nemohli podívat už více než dva roky. Znovuotevření se totiž zpozdilo. Podle Ireny Krejčí, ředitelky Muzea a galerie Orlických hor , pod nějž vamberecké muzeum spadá, za to mohou komplikace s vypisováním veřejných zakázek.

Silnici mění v nebezpečí sami řidiči

Rychnovsko –  Silnice smrti, i tak se jí někdy přezdívalo. I když je tu stále nebezpečno, situace se oproti předchozím rokům o dost zlepšila. Příčinou je  pravděpodobně nové dopravní značení.

V předvečer silvestrovské noci se Vamberk rozzářil rachejtlemi

VAMBERKnalákal spoustu návštěvníků na překrásný ohňostroj. Ten se uskutečnil už s předstihem, a to 30. prosince v 18 hodin na náměstí. Velkolepá předsilvestrovská podívaná zaujala nejednoho příchozího. Přišly lidé  všech věkových kategorií, aby jim neunikla tato každoroční událost. Město tak slavnostně přivítalo rok 2014.

Zákopy mizí. Merklovice mají nový řad

Vamberk – Obyvatelé Merklovic dostali předčasný vánoční dárek. Poruchový a zastaralý vodovodní řad je pryč a vystřídalo ho nové potrubí. Výměna vodovodu se týkala trasy od místní hospody po merklovický vodojem u zastávky včetně dvaatřiceti domovních vodovodních přípojek.

Zloděj nebyl lenoch, kradl dvakrát do týdne

Rychnovsko –  Policistům se podařil pořádný kousek. Odhalili zloděje, který rozhodně nezahálel. Od letošního října  do poloviny prosince se teprve dvaadvacetiletý mladík vypravil na protizákonný „lov" alespoň osmnáctkrát. Kradl tedy průměrně jednou za čtyři dny. Muž se zaměřil zejména na předměty, které se daly zpeněžit, nebo na suroviny, které vykupují sběrny. Během čtvrt roku takto „procestoval" téměř celý okres, jako svůj cíl si vybíral zejména rekreační objekty v Orlických horách a podhůří.

Čapek plus Kostka. Spojení, které oslnilo Vamberk

Vamberk: V předvánočním čase už pravidelně několik let uvádí knihovna ve Vamberku své "adventní posezení". Svátečně laděný podvečer se známými tvářemi se stává v knihovně už tradicí. Ať už to byla tvář publicistky a spisovatelky Zuzany Maléřové, hudební dvojice folkové skupiny Duo Ťuk nebo herečky Jitky Smutné a spisovatelky Petry Braunové.

Školáci z 1. A Základní školy ve Vamberku

JE JICH JEDNADVACET a na dlouhé roky se z nich stanou spolužáci. Školáci z 1. A. Základní školy ve Vamberku už nejsou žádnými „nováčky" ve školních lavicích. Za sebou budou mít za chvíli už první půl rok a dostanou své první vysvědčení v pololetí. Směle už zvládají první číslice, písmena a slabiky. Než se nadějí, dokáží vše spočítat a přečíst. Ani psaní jim už není cizí. A kdo, že jsou ti šikovní? Letos se prvňáky stali Bártová Johana, Benea Mateo, Čermák Filip, Dostál Dominik, Drtíková Karolína, Dvořák Dan, Dvořáková Julie, Falta Radek, Fredeová Kateřina, Horák Tomáš, Horáková Natálka, Horčičák Radek, Jandík Tomáš, Jedlička Jiří, Jedličková Adriena Liv, Katzer Tomáš, Kelešová Tereza, Koblic Martin, Kolečková Eliška, Kovář Roman a Manethová Veronika. Jejich třídní učitelka Vladislava Kotlářová je na své žáky velmi pyšná a z každého jejich úspěchu má velkou radost. „Nedávno přišli do školy, aby se naučili číst, psát, počítat, a také aby se naučili vzájemné spolupráci, ohleduplnosti, toleranci a tak si získali i nové kamarády. Přeji všem, aby se jejich očekávání splnilo. Vždyť učit se budou celý život," dodává s úsměvem na rtech. Foto: Deník/ Silvie Špryňarová

Velký úspěch v minifotbale

Vamberk – Žáci místní školy slaví velký úspěch – ve sportovní oblasti. Podařilo se jim totiž získat první místo v soutěži škol v minifotbale, což je forma žákovské kopané upravená pro menší počet hráčů na hřišti. Okresního kola soutěže se zúčastnilo šest škol a hrálo se v Rychnově nad Kněžnou na „umělce". V prvních čtyřech zápasech se podařilo zvítězit právě Vamberku. Posledním, pátým zápasem byl ten s gymnáziem v Dobrušce, ve kterém se mělo rozhodnout o celkovém vítězi. Tento mač skončil remízou a vzhledem k tomu, že studenti z dobrušského gymnázia už jednou remizovali, vyhráli žáci z Vamberka. Svým vítězstvím si vybojovali právo účasti v krajském kole soutěže.  To by se mělo uskutečnit až příští rok na jaře, nejspíš v květnu. 

Vamberecký kostel slaví. Rozléhal se jím zpěv i příběhy nejen z Bible

V letošním roce si připomínáme výročí 300 let od postavení nového farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku.V rámci oslav se v prostorách kostela uskutečnilo veřejné čtení. Akci uspořádala Městská knihovna Vamberk ve spolupráci s vambereckou farností.Čtyři dámy četly úryvky z děl současných českých autorů a u pultíku se střídaly se čtyřmi zástupci mužské populace, kteří přednášeli staro i novozákonní texty z bible.Čtení bylo prokládáno vystoupením Dětského pěveckého sboru Kvítek z Kostelce nad Orlicí pod vedením Dáši Potštejnské.Několik desítek posluchačů se mohlo nechat unést hloubavými i humornými texty a svěžím zpěvem dětských hlásků. První veřejné čtení uspořádané vambereckou knihovnou se vydařilo a děkujeme všem, kteří se na něm podíleli a všem, kteří do kostela přišli. Miroslav Berger  

Vamberecký kostel „dohlíží“ na město už 300 let

Vamberk – Tři sta let už „dohlíží" na město kostel svatého Prokopa. Kulaté narozeniny nemohou zůstat zapomenuty. Hlavní část oslav se uskuteční o víkendu. V sobotu se bude u sochy sv. Prokopa na Kamenném mostě konat pobožnost, a to od 19 hodin. Velká oslava poté propukne v neděli.Vše zahájí v 10 hodin mše svatá. V jednu hodinu se dění přesune na farní zahradu a o vyvrcholení se postará v 16 hodin koncertem opět v kostele skupina Gema ze Sopotnice.

Jarmark osvěžil imitátor i country

Přestože počasí příliš nepřálo na Husovo náměstí ve Vamberku si v sobotu našlo cestu hned několik desítek návštěvníků. Jarmark tady svým vystoupením oživil bavič a imitátor Petr Martiňák, kouzelník Karlo a hudební tóny zazněly od Vambereckého orchestru anebo country kapely Stará vesta.

Dožínky se slavily u Karla IV.

Záměl – Již několik let v Záměli slaví ukončení letních zemědělských prací tak jako kdysi naši předkové. Díky slunečnému počasí a nevšední podívané přilákaly Staročeské dožínky velké množství návštěvníků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT