VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VAMBERK

Úředníci budou do konce května kontrolovat nemovitosti

Vamberk - Zaměstnanci katastrálního pracoviště v Rychnově nad Kněžnou zahájí tento týden takzvané terénní pochůzky v Merklovicích u Vamberka. Důvodem je revize katastru nemovitostí.

Naše školka: MŠ Rybná nad Zdobnicí

Rychnovsko - Naše školka - projekt Moje první tablo: Když jsem šel poprvé do školky, byla ve mně malá dušička. Nevěděl jsem, jak to bez mámy a táty zvládnu. Dnes už bych se ale bez školky neobešel a chci, abyste všichni viděli, kam chodím a jaké tam mám kamarády!

Oslavte výročí Spolku historiků

Vamberk - Spolek přátel historie Vamberka slaví výročí s názvem „5 let Historiků“. Akce proběhne 13. dubna v malém sále v Sokolovně.

Řidiči kvůli opravě komunikací nezaparkují na sídlišti Struha

Vamberk - Ve Vamberku se budou opravovat místní komunikace. Kvůli tomu budou mít řidiči problém zaparkovat na sídlišti Struha, a to ve dnech od 9. do 12. dubna.

Knihovna nabídne obrazy i vyprávění

Vamberk - Vamberecká městská knihovna dá prostor malíři i spisovatelce.

Zastupitelé se sešli ve dvou městech

Rychnovsko - Ve Vamberku se ve středu sešli místní zastupitelé na pravidelném veřejném jednání. Uskutečnilo se v sokolovně.

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie Vamberka

Vamberk - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Vamberka.

Cestující potrápí výluka na trati mezi Rokytnicí a Vamberkem

Rokytnice v Orlických horách - Na železnici mezi Vamberkem a Rokytnicí v Orlických horách čeká cestující výluka. Ta bude trvat od 19. do 23. a od 26. do 29. března.

Barevný ples ukončí sezonu

Vamberk - Již posedmé se ve Vamberku koná Barevný ples, který ukončí plesovou sezonu ve městě. Organizátoři slibují skvělou zábavu.

V knihovně začal měsíc čtenářů

Vamberk - Městská knihovna Vamberk si na první jarní měsíc připravila pro veřejnost pestrý program. Akce s názvem Březen měsíc čtenářů nadělí i registraci do knihovny zdarma.

Proměna kapličky je na spadnutí. Jaro přivítá v novém kabátě

Vamberk - Kaplička svatého Jana Křtitele v Merklovicích již brzy zazáří novotou. V těchto dnech tesařská a pokrývačská firma rekonstruuje její střechu. Hotovo by mělo být na jaře.

Historii vamberecké uzeniny připomene nová výstava

Vamberk - Nejen krajka, ale také masný průmysl proslavil Vamberk. První z klenotů města je všeobecně znám a reprezentuje ho i opravené Muzeum krajky v centru města. Druhé odvětví připomene výstava, která se koná od pátku právě v krajkářském muzeu.

Daňci se vydali na výlet. Řidiči museli mít oči na stopkách

Vamberk - Čtveřice daňků se rozhodla zpříjemnit si konec víkendu procházkou po okolí Vamberka na Rychnovsku.

Blíží se výstava, která poodhalí další vambereckou tradici

Vamberk - Už na následující týden si organizace Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou připravila výstavu, která dá nakouknout pod pokličku historie masného průmyslu ve Vamberku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT