VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VAMBERK

Lidé se zbaví nebezpečného odpadu

Vamberk - Mobilní svoz nebezpečného odpadu se uskuteční ještě v sobotu ve Vamberku. Vozidla zastaví v určený čas na daném místě, kde bude možné nebezpečný odpad odevzdat obsluhám.

Ve Vamberku objevili hrnčířskou ulici

Vamberk - Výjimečný objev se podařil v nedávné době archeologům. Zatímco z dřívějších dob zaznamenali pouze jednu hrnčířskou pec v Kostelci nad Orlicí, hned několik jich leželo pod povrchem jedné z ulic ve Vamberku.

Auto narazilo do sloupu

Vamberk - Do sloupu vysokého napětí narazilo v neděli odpoledne v ulici Helouska ve Vamberku auto. Dvě zraněné osoby sanita odvezla do nemocnice.

Připomínají středověké město

Vamberk - Páteční vernisáž zahájila výstavu Středověká hrnčířská ulička v Muzeu krajky Vamberk.

Město zrevitalizuje obytnou zónu

Vamberk - Město Vamberk vydalo územní rozhodnutí a stavební povolení na stavbu první etapy Revitalizace obytné skupiny Jiráskova.

Peklo je ve finále

Vamberk - Sbor dobrovolných hasičů Peklo nad Zdobnicí se dostal do finále ankety Dobrovolní hasiči roku, a to za Soutěž starých gard.

Silničáři mají ve čtvrtek finišovat

Vamberk - Ve čtvrtek by měli silničáři dokončit pokládku nového živičného krytu ve Vilímkově ulici ve Vamberku.

Kdo chce být hasičem, může se přihlásit do kroužku

Vamberk - Sbor dobrovolných hasičů Vamberk pořádá nábor dětí od šesti let do kroužku mladý hasič.

Koně v oboře zabila lidská hloupost

Doudleby nad Orlicí - Kvůli nezodpovědnému chování kolemjdoucích přišla provozovatelka obory v Doudlebách nad Orlicí o dva ze svých tří koní.

Ve Vamberku opraví silnici

Vamberk - Do Vamberku se v příštím týdnu chystají pracovníci Údržby silnic Rychnov nad Kněžnou.

Bazény na koupalištích na Rychnovsku čeká výměna

Rychnovsko - Pro bazén na koupališti v Opočně byla letošní sezona tou poslední. Bylo na čase, zub času jej nahlodal natolik, že se na něm objevily praskliny, dvě třetiny obkladů držely jen tlakem vody a ta z bazénu navíc masivně unikala.

Poutníci se v sobotu vydají z Vamberka ke kostelu na Homoli

Vamberk - Druhou pěší pouť na Homol pořádá římskokatolická farnost Vamberk v sobotu 8. září. Pouť začne v osm hodin ráno modlitbou a požehnáním poutníkům ve vamberském kostele sv. Prokopa.

Do Vamberka dorazí Cimrman

Vamberk - Legendární Divadlo Járy Cimrmana dorazí ve středu do vamberského městského klubu s představením Blaník autorů Smoljaka a Svěráka, o scény a kostýmy se postaral Jaroslav Weigel.

Ve Vamberku havarovala dvě auta, nikdo se nezranil

Vamberk - U dopravní nehody dvou osobních vozidel na silnici I/11 nedaleko kruhového objezdu zasahovali ve čtvrtek odpoledne profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou.

Smutné výročí smrti bubeníka

Vamberk - Ve středu je to deset let, co tragicky zahynul bubeník a zakladatel skupiny Chinaski Pavel Grohman.

OBRAZEM: Prostor v krajce, krajka v prostoru

Královéhradecko, Vamberk /FOTO/ - V roce 1967 okouzlila návštěvníky světové výstavy EXPOv Montréalu. Nyní tvorbu významné české výtvarnice Milči Eremiášové mohou obdivovat milovníci křehké krásy ve vambereckém muzeu krajky.

Rychnovské hasiče zaměstnal požár v peletárně i srážka dvou aut

Rychnovsko - Dvě větší události museli v polovině týdne řešit hasiči na Rychnovsku.

Uzavřená matrika ve Vamberku

Vamberk - Potřebujete zapsat narození potomka, sňatek, registrované partnerství či úmrtí v rodině? Pokud ano, tak se v příštích dnech neobracejte na matriku ve Vamberku. Její dveře budou zavřené až do konce července.

Jeden vůz narazil do mostku, u další kolize přistával i vrtulník záchranářů

Vamberk - Během krátké doby se staly dvě dopravní nehody v okolí Vamberka.

Nadměrný náklad neprojel. Odnesly to sloupy u silnice

Vamberk/Potštejn - V úterý kolem 21. hodiny způsobil potíže sobě i ostatním řidičům muž za volantem tahače s nadměrným nákladem.

Červen přivítají dětským dnem

Vamberk - Sobota 2. června bude ve Vamberku patřit dětem. Akce s názvem Dětský den startuje na místním fotbalovém hřišti krátce po obědě a potrvá do 17 hodin.

Noc oslaví galerie i muzeum krajky

Rychnovsko - K Festivalu muzejních nocí 2018 se v pátek 25. května připojí i rychnovská galerie a Muzeum krajky ve Vamberku.

Hasiči vyrazili do fabriky kvůli hořícím pilinám již podruhé

Vamberk - Ve středu 10. května zaměstnal hasiče požár pilin v jedné z fabrik ve vamberecké Vilímkově ulici. To ovšem netušili, že po týdnu se na stejné místo budou vracet znovu.

Výstava připomene jubileum výtvarnice

Vamberk - V pátek 18. května zahájí Muzeum krajky ve Vamberku výstavu s názvem Prostor v krajce, krajka v prostoru.

Hasiči zasahovali ve fabrice. Požár pilin si vyžádal i zranění

Vamberk - Ve středu před sedmou hodinou ráno hasiče zaměstnal požár ve vamberecké továrně.

Úředníci budou do konce května kontrolovat nemovitosti

Vamberk - Zaměstnanci katastrálního pracoviště v Rychnově nad Kněžnou zahájí tento týden takzvané terénní pochůzky v Merklovicích u Vamberka. Důvodem je revize katastru nemovitostí.

Naše školka: MŠ Rybná nad Zdobnicí

Rychnovsko - Naše školka - projekt Moje první tablo: Když jsem šel poprvé do školky, byla ve mně malá dušička. Nevěděl jsem, jak to bez mámy a táty zvládnu. Dnes už bych se ale bez školky neobešel a chci, abyste všichni viděli, kam chodím a jaké tam mám kamarády!

Oslavte výročí Spolku historiků

Vamberk - Spolek přátel historie Vamberka slaví výročí s názvem „5 let Historiků“. Akce proběhne 13. dubna v malém sále v Sokolovně.

Řidiči kvůli opravě komunikací nezaparkují na sídlišti Struha

Vamberk - Ve Vamberku se budou opravovat místní komunikace. Kvůli tomu budou mít řidiči problém zaparkovat na sídlišti Struha, a to ve dnech od 9. do 12. dubna.

Knihovna nabídne obrazy i vyprávění

Vamberk - Vamberecká městská knihovna dá prostor malíři i spisovatelce.

Zastupitelé se sešli ve dvou městech

Rychnovsko - Ve Vamberku se ve středu sešli místní zastupitelé na pravidelném veřejném jednání. Uskutečnilo se v sokolovně.

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie Vamberka

Vamberk - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Vamberka.

Cestující potrápí výluka na trati mezi Rokytnicí a Vamberkem

Rokytnice v Orlických horách - Na železnici mezi Vamberkem a Rokytnicí v Orlických horách čeká cestující výluka. Ta bude trvat od 19. do 23. a od 26. do 29. března.

Barevný ples ukončí sezonu

Vamberk - Již posedmé se ve Vamberku koná Barevný ples, který ukončí plesovou sezonu ve městě. Organizátoři slibují skvělou zábavu.

V knihovně začal měsíc čtenářů

Vamberk - Městská knihovna Vamberk si na první jarní měsíc připravila pro veřejnost pestrý program. Akce s názvem Březen měsíc čtenářů nadělí i registraci do knihovny zdarma.

Proměna kapličky je na spadnutí. Jaro přivítá v novém kabátě

Vamberk - Kaplička svatého Jana Křtitele v Merklovicích již brzy zazáří novotou. V těchto dnech tesařská a pokrývačská firma rekonstruuje její střechu. Hotovo by mělo být na jaře.

Historii vamberecké uzeniny připomene nová výstava

Vamberk - Nejen krajka, ale také masný průmysl proslavil Vamberk. První z klenotů města je všeobecně znám a reprezentuje ho i opravené Muzeum krajky v centru města. Druhé odvětví připomene výstava, která se koná od pátku právě v krajkářském muzeu.

Daňci se vydali na výlet. Řidiči museli mít oči na stopkách

Vamberk - Čtveřice daňků se rozhodla zpříjemnit si konec víkendu procházkou po okolí Vamberka na Rychnovsku.

Blíží se výstava, která poodhalí další vambereckou tradici

Vamberk - Už na následující týden si organizace Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou připravila výstavu, která dá nakouknout pod pokličku historie masného průmyslu ve Vamberku.

Opilec na „úseku smrti“ hazardoval se životem

Vamberk/Rybná /LINKA 112 - KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Bezmála čtyři promile nadýchal třiačtyřicetiletý opilý chodec, který ve čtvrtek po 17. hodině hazardoval se svým životem na frekventované silnici I/11 mezi Vamberkem a Rybnou nad Zdobnicí.

Vamberečtí sportovci chtějí u koupaliště novou in-line dráhu

Vamberk - Vamberecká TJ Baník by ráda u místního koupaliště a fotbalového hřiště ve spolupráci s městem vybudovala in-line dráhu.

Kvůli opravě nepoteče voda

Vamberk - Radnice upozorňuje obyvatele Vamberka, že v pátek 2. února nepoteče od rána do poledních hodin voda v některých ulicích.

AKTUALIZOVÁNO

Do statistik problematického úseku se zapsala další nehoda

Vamberk - Záchranáři právě zasahují u nehody na nechvalně známé silnici mezi Vamberkem a Žamberkem.

Fabrika svítí lidem do oken

Vamberk - Vamberecká dominanta ve stínu nové továrny. Nápadné nápisy září do dálky a oslňují místní obyvatele.

Začíná výstava kreslených betlémů

Vamberk - Ve čtvrtek od 8 do 17 hodin ve vamberecké městské knihovně začíná poutavá výstava kreslených betlémů z dílen českých ilustrátorů.

Bratři Ebenové si obují holiny

Vamberk - V Městském klubu Sokolovna se bude ve čtvrtek od 19 hodin konat koncert populárního bratrského uskupení - Kryštofa, Davida a Marka Ebenových.

Krajkové Vánoce. Ve Vamberku se snoubí tradice a umění

Vamberk - Vánoce jsou za dveřmi a mnoho lidí se uchyluje k tradicím. A co může být pro rychnovský region tradičnější než krajka?

Starosta zve na veřejné zasedání

Vamberk - Starosta města zve občany na 22. veřejné zasedání zastupitelstva, které se uskuteční ve středu od 18 hodin v Městském klubu Sokolovna.

Výstava zdůrazňuje krajkářskou tradici

Vamberk - Městečko Vamberk v malebném podhůří Orlických hor je kromě jiného známé i svou osobitou krajkářskou historií. A právě s blížícími se vánočními svátky si místní milovníci krajky připravili tradiční Vánoční výstavu.

Vamberk potvrdil roli favorita

Vamberk - Volejbalový krajský přebor I. třídy žen pokračoval dalšími dvojzápasy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT