VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TÝNIŠTĚ N. O.

Týniště nad Orlicí je město v Královéhradeckém kraji v okrese Rychnov nad Kněžnou. Společně s přilehlými vesnicemi Křivice, Petrovice, Petrovičky, Rašovice a Štěpánovsko má 6331 obyvatel (stav k 31. prosinci 2004). Rozkládá se na katastrální ploše 5244,5 ha v nadmořské výšce 253 m n. m. Město leží v blízkosti soutoku Tiché a Divoké Orlice. První písemná zmínka o městě je doložena z roku 1361. Zdroj: www.tyniste.cz

Silnice se uzavře

Velké Petrovice - Město Týniště nad Orlicí oznámilo, že kvůli přeložce odvodňovací kanalizace bude přerušen průjezd obcí Velké Petrovice.

Na náměstí se vrátila žula

Týniště nad Orlicí - Půl roku trvající rekonstrukce středové části Mírového náměstí v Týništi nad Orlicí ho přenesla z 20. do 21. století. Tak rozsáhlé úpravy nepodstoupilo už několik desítek let.

Nejlepší knihovnice jsou i v našem regionu

Solnice, Týniště nad Orlicí - V anketě o nejlepší knihovnice Královéhradeckého kraje uspěla v kategorii Knihovnice malých veřejných knihoven Irena Šklíbová z Městské knihovny Solnice, v kategorii Knihovnice veřejné knihovny Věra Bouzková z Městské knihovny Týniště nad Orlicí.

Řídil i přes zákaz soudu

Týniště nad Orlicí - Policisté z obvodního oddělení v Týništi nad Orlicí zastavili ve středu krátce po půlnoci v ulicích města řidiče osobního auta.

V ulici Voklik havarovala dvě nákladní auta

Týniště nad Orlicí - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a místní dobrovolní hasiči vyjeli v pondělí večer k nehodě dvou nákladních automobilů do ulice Voklik v Týništi nad Orlicí.

Místo haly hořely jen kontejnery

Týniště nad Orlicí - V sobotu ráno vyjížděli rychnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem, Týniště nad Orlicí a Albrechtic nad Orlicí k požáru haly do Havlíčkovy ulice v Týništi.

V Týništi bodovali nezávislí s podporou TOP 09

Týniště nad Orlicí - Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP 09, jejíž členem je i dosavadní starosta Libor Koldinský, získalo v Týništi nad Orlicí nejvyšší počet mandátů. Obsadí pět z celkem sedmnácti křesel zastupitelů.

Od hořící zásuvky chytlo zařízení bytu

Týniště nad Orlicí - Profesionální hasiče z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolné hasiče z Týniště nad Orlicí zalarmovalo ve čtvrtek krátce po poledni nahlášení požáru elektrické zásuvky v obytném domě v ulici Čs. armády v Týništi.

V části náměstí nezaparkujete

Týniště nad Orlicí - Od čtvrtečního dne až do toho pátečního je uzavřeno parkoviště na týnišťském Mírovém náměstí na straně podél pošty. Důvodem je provedení vyznačení stání pro auta.

V Týništi nad Orlicí vypukne Týden knihoven

Týniště nad Orlicí - Týden knihoven začne 1. října. V dětském oddělení místní knihovny nabídne malým čtenářům bohatý program.

Sběrný dvůr je zavřený

Týniště nad Orlicí - Kdo se v sobotu chystá vyrazit do sběrného dvora v Týništi nad Orlicí, nepochodí.

V části Týniště nad Orlicí nepoteče voda

Týniště nad Orlicí - Obyvatelé části Týniště nad Orlicí by měli počítat s tím, že jim v pátek 21. září ráno a dopoledne nepoteče voda z kohoutků.

Dům dětí láká na minivolejbal

Týniště nad Orlicí - Nábor na minivolejbal uspořádal v úterý od 16 hodin na stadionu v Týništi nad Orlicí místní dům dětí a mládeže. Nábor byl určený dětem od první do páté třídy. Zájemci se zde mohli rovnou zapojit do hry.

V Týništi zažili střídání starostů

Týniště nad Orlicí - Komunální volby se blíží a Deník pro vás opět připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak ty největší slabiny? Dnes je na řadě město Týniště nad Orlicí.

Dobrovolníci uklidí Týniště, zaměří se na břehy Orlice

Týniště nad Orlicí - Dům dětí a mládeže Týniště nad Orlicí zve dobrovolníky na akci Ukliďme Týniště. Ti se v sobotu 15. září již podruhé vydají uklízet nejen město. Tentokrát se zaměří na řeku Orlici a její bezprostřední okolí.

Z Týniště v sobotu vystartují cyklisté, trasa vede na Náchodsko

Týniště nad Orlicí - Cyklisté v sobotu 8. září vystartují na v pořadí šestatřicátou Cyklorallye Juráška.

V Lípě nad Orlicí se srazila tři auta, při nehodě se zranili čtyři lidé

Lípa nad Orlicí - U dopravní nehody tří osobních vozidel zasahovali v Lípě nad Orlicí v sobotu před čtvrtou odpoledne na komunikaci I/11 profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka hasičů z Týniště nad Orlicí.

Jízdní řády čekají změny, v Týništi přibude zastávka

Rychnovsko - Od 2. září čekají jízdní řády autobusových spojů objednávaných krajem změny. Hlavní úpravy se týkají spojení Hradce Králové s Náchodem, dotknou se však i okolí Jaroměře, Jičínska, Rychnovska a Trutnovska.

Výstava ve věži připomíná výročí

Týniště nad Orlicí - Pokud si chcete prohlédnout vodárenskou věž v Týništi nad Orlicí a ještě se dozvědět něco o historii republiky, ideální příležitost máte o víkendu. Členové Spolku přátel města Týniště totiž ve věži připravili výstavu na téma 100 let republiky.

U písníku hořel lesní porost

Týnišťsko - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí, Týniště nad Orlicí a Častolovic byli v pondělí přivoláni k požáru hrabanky na ploše 10 x 50 metrů. Byl brzy uhašen. Opodál se nacházelo další menší ohnisko, které bylo vysokotlakem též zlikvidováno.

Letní oprava silničního mostu zkomplikuje dopravu v Týništi

Týniště nad Orlicí - Klidné léto si na frekventované „jedenáctce“ řidiči neužijí. V polovině srpna začnou opravy silničního mostu u kruhového objezdu v Týništi nad Orlicí. Provoz bude řízen kyvadlově.

Týniště zabodovalo v ekosoutěži

Týniště nad Orlicí - V letošním ročníku celostátní soutěže O křišťálovou popelnici, která se pravidelně koná pod patronátem společnosti EKO-KOM, zabodovalo v podhůří Orlických hor Týniště nad Orlicí. To dosáhlo na pomyslnou zlatou medaili v kategorii obcí od jednoho do deseti tisíc obyvatel.

Další omezení. Silničáři opravují most

Týniště nad Orlicí - Silnice I/11 v těchto měsících pro řidiče zrovna přívětivou autostrádou není a nebude. Po opravách povrchu „jedenáctky“ u Třebechovic, v Častolovicích a u Vamberka se silničáři od úterý 12. června vrhli i na opravu silničního mostu na obchvatu Týniště nad Orlicí.

Radnice chce zamezit plýtvání. Nabízí kompostéry zdarma

Týniště nad Orlicí - V těchto dnech se budou moc občasné Týniště a okolí vyjádřit k tomu, jestli mají zájem o kompostéry.

Hudební festival roztančil milovníky swingu po třiadvacáté

Týniště nad Orlicí /FOTO/ - S příchodem června nemohla v Týništi chybět tradiční kulturní akce - Swingový festival Jardy Marčíka. Ten se konal na Tyršově náměstí v pátek a sobotu již po třiadvacáté.

Město se naplno ponořilo do swingu

Týniště nad Orlicí - V pátek 1. června se Týniště nad Orlicí ponořilo do tradičního Swingového festivalu Jardy Marčíka. Ten se koná u místního kulturního domu již po třiadvacáté.

Hasiče zaměstnal hořící strom a kontejner. Vyjeli i k nehodě

Rychnovsko - Ještě před víkendem museli hasiči zasahovat u dopravní nehody v Týništi nad Orlicí. Řidič v Nádražní ulici narazil do odstaveného vozidla. Při nehodě navíc museli kvůli zranění jedné osoby zasahovat kromě hasičů i lékařští záchranáři.

Zeleni vévodí Týniště. Rychnov pokulhává

Rychnovsko - Město poblíž soutoku Divoké a Tiché Orlice je na Rychnovsku „nejzelenější.“

Přípravy na tradiční swingový festival Jardy Marčíka vrcholí

Týniště nad Orlicí - Jako každoročně se první červnový víkend stane Týniště nad Orlicí hlavním městem swingu. 1. a 2. června 2018 se na Tyršově náměstí uskuteční již 23. ročník týnišťského swingového festivalu Jardy Marčíka, který svou kvalitou již dávno přesáhl hranice města, regionu, i republiky.

Osobnost Olgy Havlové uctili vysazením památeční lípy

Týniště nad Orlicí - Od středy 16. května připomíná osobnost Olgy Havlové, první polistopadové české a slovenské dámy, v Týništi nad Orlicí lípa.

Čapího tátu srazil kamion. Lidé nebyli k útrapám čápice lhostejní

Týniště nad Orlicí - O tom, že ochota a snaha pomoci píší často příběhy s dobrým koncem, svědčí událost z Týniště nad Orlicí. Budoucí čapí rodinka, která se usídlila na komínu nedaleko vlakového nádraží, přišla na začátku letošního května kvůli srážce s kamionem o svého živitele.

Osobnost Olgy Havlové uctí lípou

Týniště nad Orlicí - Při příležitosti nedožitých 85. narozenin bývalé první dámy vysadí Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové a zástupci místních před Městskou knihovnou v Týništi nad Orlicí pamětní lípu.

V Týništi hořela tráva podél železniční trati

Týniště nad Orlicí - Během posledního dubnového dne zasahovali také hasiči na Rychnovsku.

Osobnost Olgy Havlové bude připomínat lípa

Týniště nad Orlicí - K Roku Olgy Havlové, která by letos oslavila 85. narozeniny, se v polovině května připojí i Týniště nad Orlicí. Uctí tak památku výjimečné české osobnosti a první manželky Václava Havla.

Firma použila k zavážkám nepovolený odpad. Dostala pokutu

Týniště nad Orlicí - Pokutu 350 tisíc korun dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) týnišťská společnost Obalovna. Podle inspektorů použila na terénní vrstvy a do konstrukčních vrstev bývalého průmyslového areálu více než 2300 tun odpadu neznámé kvality. Byly v něm stavební recykláty, skrývková zemina či zbytky škváry a uhlí.

Ochotníci zahrají nový kus: Haló

Týniště nad Orlicí - Již v pátek půjdou s kůží na trh týnišťští ochotníci. Připravili novou hru Haló, která má od 19.30 hodin premiéru v místním kulturním domě.

Oprava náměstí v Týništi omezí parkování

Týniště nad Orlicí - Týniště čeká rozkopané léto. Opravovat se bude místní náměstí.

Týniště se propadlo na dno

Týniště nad Orlicí - Basketbalisté Týniště prohráli v Novém Bydžově a propadli se na poslední místo průběžné tabulky. Mají stejně bodů jako předposlední Sokol Pardubice, ale zápas k dobru.

Obce hledají nové ředitele škol

Albrechtice nad Orlicí - Vedení v několika základních školách v okrese se obmění.

Týnišťské zastupitelstvo bude řešit pozemky pro podjezd

Týniště nad Orlicí - V pondělí v 16 hodin se bude konat v Týništi v malém sále Kulturního domu zasedání zastupitelstva.

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie Týniště nad Orlicí

Týniště nad Orlicí - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Týniště nad Orlicí.

Zdvoukolejnění trati pokračuje po krůčcích

Královéhradecko - Modernizace trati čeká na posouzení vlivu na životní prostředí a územní rozhodnutí.

Seniorka ujela od nehody, neměla ani potvrzení o zdravotním stavu

Týniště nad Orlicí - Devětašedesátiletá seniorka ujela od nehody. Řidička jela po jedné místní komunikaci v Týništi nad Orlicí a s největší pravděpodobností nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem.

Trať potká dvoudenní výluka

Borohrádek, Týniště nad Orlicí - Lidé, kteří využívají v ranních a dopoledních časech k cestování vlaky mezi Týništěm nad Orlicí a Chocní, by v tomto týdnu měli zbystřit.

Park v Týništi nad Orlicí se změní, práci budou mít pily

Týniště nad Orlicí - V týnišťském parku se bude kácet. Na celém území parku byl zpracován podrobný dendrologický průzkum.

Výstava ukazuje mimozemšťany

Týniště nad Orlicí - Jak si představují děti mimozemskou civilizaci? Jak v jejich představách vypadají ufoni a a jejich létací talíře? Jak bujná je fantazie těch nejmenších z nás a liší se od fantazie „dospěláků“?

Desítky veselých masek prošly Albrechticemi nad Orlicí

Albrechtice nad Orlicí /FOTO/ - Zástup princezen, zvířat všeho druhu i pohádkových a filmových postav během svého bujarého víkendového pochodu zastavoval projíždějící auta s prosbou o příspěvek, ale především se hodně zpívalo, tančilo a došlo i na ochutnávky z kuchyní a spíží štědrých sousedů.

Týniště zahájilo nadstavbu vítězstvím

Týniště nad Orlicí - Basketbalistky SK Týniště nad Orlicí zahájily nadstavbovou část Východočeské basketbalové ligy o 5. – 8. místo výhrou na palubovce Jičína.

Týnišťská radnice rozdělila spolkům finanční podporu

Týniště nad Orlicí - Tradiční „porcovaní medvěda“ se nevyhnulo ani sportovním spolkům a organizacím v gesci týnišťské radnice.

Místo vlaků autobusy. Na trati z Hradce do Týniště bude výluka

Královéhradecko, Týniště nad Orlicí - Lidé, kteří ráno a dopoledne využívají na cestování krajem vlaky, budou muset na pár dní přesednout na autobusy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT