VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TÝNIŠTĚ N. O.

Týniště nad Orlicí je město v Královéhradeckém kraji v okrese Rychnov nad Kněžnou. Společně s přilehlými vesnicemi Křivice, Petrovice, Petrovičky, Rašovice a Štěpánovsko má 6331 obyvatel (stav k 31. prosinci 2004). Rozkládá se na katastrální ploše 5244,5 ha v nadmořské výšce 253 m n. m. Město leží v blízkosti soutoku Tiché a Divoké Orlice. První písemná zmínka o městě je doložena z roku 1361. Zdroj: www.tyniste.cz

Firma použila k zavážkám nepovolený odpad. Dostala pokutu

Týniště nad Orlicí - Pokutu 350 tisíc korun dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) týnišťská společnost Obalovna. Podle inspektorů použila na terénní vrstvy a do konstrukčních vrstev bývalého průmyslového areálu více než 2300 tun odpadu neznámé kvality. Byly v něm stavební recykláty, skrývková zemina či zbytky škváry a uhlí.

Ochotníci zahrají nový kus: Haló

Týniště nad Orlicí - Již v pátek půjdou s kůží na trh týnišťští ochotníci. Připravili novou hru Haló, která má od 19.30 hodin premiéru v místním kulturním domě.

Oprava náměstí v Týništi omezí parkování

Týniště nad Orlicí - Týniště čeká rozkopané léto. Opravovat se bude místní náměstí.

Týniště se propadlo na dno

Týniště nad Orlicí - Basketbalisté Týniště prohráli v Novém Bydžově a propadli se na poslední místo průběžné tabulky. Mají stejně bodů jako předposlední Sokol Pardubice, ale zápas k dobru.

Obce hledají nové ředitele škol

Albrechtice nad Orlicí - Vedení v několika základních školách v okrese se obmění.

Týnišťské zastupitelstvo bude řešit pozemky pro podjezd

Týniště nad Orlicí - V pondělí v 16 hodin se bude konat v Týništi v malém sále Kulturního domu zasedání zastupitelstva.

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie Týniště nad Orlicí

Týniště nad Orlicí - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Týniště nad Orlicí.

Zdvoukolejnění trati pokračuje po krůčcích

Královéhradecko - Modernizace trati čeká na posouzení vlivu na životní prostředí a územní rozhodnutí.

Seniorka ujela od nehody, neměla ani potvrzení o zdravotním stavu

Týniště nad Orlicí - Devětašedesátiletá seniorka ujela od nehody. Řidička jela po jedné místní komunikaci v Týništi nad Orlicí a s největší pravděpodobností nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem.

Trať potká dvoudenní výluka

Borohrádek, Týniště nad Orlicí - Lidé, kteří využívají v ranních a dopoledních časech k cestování vlaky mezi Týništěm nad Orlicí a Chocní, by v tomto týdnu měli zbystřit.

Park v Týništi nad Orlicí se změní, práci budou mít pily

Týniště nad Orlicí - V týnišťském parku se bude kácet. Na celém území parku byl zpracován podrobný dendrologický průzkum.

Výstava ukazuje mimozemšťany

Týniště nad Orlicí - Jak si představují děti mimozemskou civilizaci? Jak v jejich představách vypadají ufoni a a jejich létací talíře? Jak bujná je fantazie těch nejmenších z nás a liší se od fantazie „dospěláků“?

Desítky veselých masek prošly Albrechticemi nad Orlicí

Albrechtice nad Orlicí /FOTO/ - Zástup princezen, zvířat všeho druhu i pohádkových a filmových postav během svého bujarého víkendového pochodu zastavoval projíždějící auta s prosbou o příspěvek, ale především se hodně zpívalo, tančilo a došlo i na ochutnávky z kuchyní a spíží štědrých sousedů.

Týniště zahájilo nadstavbu vítězstvím

Týniště nad Orlicí - Basketbalistky SK Týniště nad Orlicí zahájily nadstavbovou část Východočeské basketbalové ligy o 5. – 8. místo výhrou na palubovce Jičína.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT