VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TÝNIŠTĚ N. O.

Týniště nad Orlicí je město v Královéhradeckém kraji v okrese Rychnov nad Kněžnou. Společně s přilehlými vesnicemi Křivice, Petrovice, Petrovičky, Rašovice a Štěpánovsko má 6331 obyvatel (stav k 31. prosinci 2004). Rozkládá se na katastrální ploše 5244,5 ha v nadmořské výšce 253 m n. m. Město leží v blízkosti soutoku Tiché a Divoké Orlice. První písemná zmínka o městě je doložena z roku 1361. Zdroj: www.tyniste.cz

Výstava ve věži připomíná výročí

Týniště nad Orlicí - Pokud si chcete prohlédnout vodárenskou věž v Týništi nad Orlicí a ještě se dozvědět něco o historii republiky, ideální příležitost máte o víkendu. Členové Spolku přátel města Týniště totiž ve věži připravili výstavu na téma 100 let republiky.

U písníku hořel lesní porost

Týnišťsko - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí, Týniště nad Orlicí a Častolovic byli v pondělí přivoláni k požáru hrabanky na ploše 10 x 50 metrů. Byl brzy uhašen. Opodál se nacházelo další menší ohnisko, které bylo vysokotlakem též zlikvidováno.

Letní oprava silničního mostu zkomplikuje dopravu v Týništi

Týniště nad Orlicí - Klidné léto si na frekventované „jedenáctce“ řidiči neužijí. V polovině srpna začnou opravy silničního mostu u kruhového objezdu v Týništi nad Orlicí. Provoz bude řízen kyvadlově.

Týniště zabodovalo v ekosoutěži

Týniště nad Orlicí - V letošním ročníku celostátní soutěže O křišťálovou popelnici, která se pravidelně koná pod patronátem společnosti EKO-KOM, zabodovalo v podhůří Orlických hor Týniště nad Orlicí. To dosáhlo na pomyslnou zlatou medaili v kategorii obcí od jednoho do deseti tisíc obyvatel.

Další omezení. Silničáři opravují most

Týniště nad Orlicí - Silnice I/11 v těchto měsících pro řidiče zrovna přívětivou autostrádou není a nebude. Po opravách povrchu „jedenáctky“ u Třebechovic, v Častolovicích a u Vamberka se silničáři od úterý 12. června vrhli i na opravu silničního mostu na obchvatu Týniště nad Orlicí.

Radnice chce zamezit plýtvání. Nabízí kompostéry zdarma

Týniště nad Orlicí - V těchto dnech se budou moc občasné Týniště a okolí vyjádřit k tomu, jestli mají zájem o kompostéry.

Hudební festival roztančil milovníky swingu po třiadvacáté

Týniště nad Orlicí /FOTO/ - S příchodem června nemohla v Týništi chybět tradiční kulturní akce - Swingový festival Jardy Marčíka. Ten se konal na Tyršově náměstí v pátek a sobotu již po třiadvacáté.

Město se naplno ponořilo do swingu

Týniště nad Orlicí - V pátek 1. června se Týniště nad Orlicí ponořilo do tradičního Swingového festivalu Jardy Marčíka. Ten se koná u místního kulturního domu již po třiadvacáté.

Hasiče zaměstnal hořící strom a kontejner. Vyjeli i k nehodě

Rychnovsko - Ještě před víkendem museli hasiči zasahovat u dopravní nehody v Týništi nad Orlicí. Řidič v Nádražní ulici narazil do odstaveného vozidla. Při nehodě navíc museli kvůli zranění jedné osoby zasahovat kromě hasičů i lékařští záchranáři.

Zeleni vévodí Týniště. Rychnov pokulhává

Rychnovsko - Město poblíž soutoku Divoké a Tiché Orlice je na Rychnovsku „nejzelenější.“

Přípravy na tradiční swingový festival Jardy Marčíka vrcholí

Týniště nad Orlicí - Jako každoročně se první červnový víkend stane Týniště nad Orlicí hlavním městem swingu. 1. a 2. června 2018 se na Tyršově náměstí uskuteční již 23. ročník týnišťského swingového festivalu Jardy Marčíka, který svou kvalitou již dávno přesáhl hranice města, regionu, i republiky.

Osobnost Olgy Havlové uctili vysazením památeční lípy

Týniště nad Orlicí - Od středy 16. května připomíná osobnost Olgy Havlové, první polistopadové české a slovenské dámy, v Týništi nad Orlicí lípa.

Čapího tátu srazil kamion. Lidé nebyli k útrapám čápice lhostejní

Týniště nad Orlicí - O tom, že ochota a snaha pomoci píší často příběhy s dobrým koncem, svědčí událost z Týniště nad Orlicí. Budoucí čapí rodinka, která se usídlila na komínu nedaleko vlakového nádraží, přišla na začátku letošního května kvůli srážce s kamionem o svého živitele.

Osobnost Olgy Havlové uctí lípou

Týniště nad Orlicí - Při příležitosti nedožitých 85. narozenin bývalé první dámy vysadí Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové a zástupci místních před Městskou knihovnou v Týništi nad Orlicí pamětní lípu.

V Týništi hořela tráva podél železniční trati

Týniště nad Orlicí - Během posledního dubnového dne zasahovali také hasiči na Rychnovsku.

Osobnost Olgy Havlové bude připomínat lípa

Týniště nad Orlicí - K Roku Olgy Havlové, která by letos oslavila 85. narozeniny, se v polovině května připojí i Týniště nad Orlicí. Uctí tak památku výjimečné české osobnosti a první manželky Václava Havla.

Firma použila k zavážkám nepovolený odpad. Dostala pokutu

Týniště nad Orlicí - Pokutu 350 tisíc korun dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) týnišťská společnost Obalovna. Podle inspektorů použila na terénní vrstvy a do konstrukčních vrstev bývalého průmyslového areálu více než 2300 tun odpadu neznámé kvality. Byly v něm stavební recykláty, skrývková zemina či zbytky škváry a uhlí.

Ochotníci zahrají nový kus: Haló

Týniště nad Orlicí - Již v pátek půjdou s kůží na trh týnišťští ochotníci. Připravili novou hru Haló, která má od 19.30 hodin premiéru v místním kulturním domě.

Oprava náměstí v Týništi omezí parkování

Týniště nad Orlicí - Týniště čeká rozkopané léto. Opravovat se bude místní náměstí.

Týniště se propadlo na dno

Týniště nad Orlicí - Basketbalisté Týniště prohráli v Novém Bydžově a propadli se na poslední místo průběžné tabulky. Mají stejně bodů jako předposlední Sokol Pardubice, ale zápas k dobru.

Obce hledají nové ředitele škol

Albrechtice nad Orlicí - Vedení v několika základních školách v okrese se obmění.

Týnišťské zastupitelstvo bude řešit pozemky pro podjezd

Týniště nad Orlicí - V pondělí v 16 hodin se bude konat v Týništi v malém sále Kulturního domu zasedání zastupitelstva.

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie Týniště nad Orlicí

Týniště nad Orlicí - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Týniště nad Orlicí.

Zdvoukolejnění trati pokračuje po krůčcích

Královéhradecko - Modernizace trati čeká na posouzení vlivu na životní prostředí a územní rozhodnutí.

Seniorka ujela od nehody, neměla ani potvrzení o zdravotním stavu

Týniště nad Orlicí - Devětašedesátiletá seniorka ujela od nehody. Řidička jela po jedné místní komunikaci v Týništi nad Orlicí a s největší pravděpodobností nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem.

Trať potká dvoudenní výluka

Borohrádek, Týniště nad Orlicí - Lidé, kteří využívají v ranních a dopoledních časech k cestování vlaky mezi Týništěm nad Orlicí a Chocní, by v tomto týdnu měli zbystřit.

Park v Týništi nad Orlicí se změní, práci budou mít pily

Týniště nad Orlicí - V týnišťském parku se bude kácet. Na celém území parku byl zpracován podrobný dendrologický průzkum.

Výstava ukazuje mimozemšťany

Týniště nad Orlicí - Jak si představují děti mimozemskou civilizaci? Jak v jejich představách vypadají ufoni a a jejich létací talíře? Jak bujná je fantazie těch nejmenších z nás a liší se od fantazie „dospěláků“?

Desítky veselých masek prošly Albrechticemi nad Orlicí

Albrechtice nad Orlicí /FOTO/ - Zástup princezen, zvířat všeho druhu i pohádkových a filmových postav během svého bujarého víkendového pochodu zastavoval projíždějící auta s prosbou o příspěvek, ale především se hodně zpívalo, tančilo a došlo i na ochutnávky z kuchyní a spíží štědrých sousedů.

Týniště zahájilo nadstavbu vítězstvím

Týniště nad Orlicí - Basketbalistky SK Týniště nad Orlicí zahájily nadstavbovou část Východočeské basketbalové ligy o 5. – 8. místo výhrou na palubovce Jičína.

Týnišťská radnice rozdělila spolkům finanční podporu

Týniště nad Orlicí - Tradiční „porcovaní medvěda“ se nevyhnulo ani sportovním spolkům a organizacím v gesci týnišťské radnice.

Místo vlaků autobusy. Na trati z Hradce do Týniště bude výluka

Královéhradecko, Týniště nad Orlicí - Lidé, kteří ráno a dopoledne využívají na cestování krajem vlaky, budou muset na pár dní přesednout na autobusy.

Zdeněk Izer pobaví Týniště

Týniště nad Orlicí - Zdeněk Izer vystoupí v pátek v 19 hodin v Kulturním centru města Týniště nad Orlicí. Diváci si užijí nezaměnitelný humor známého komika, herce a moderátora.

Hasiči spěchali k lokálce. Strojvedoucí si však poradil

Týniště nad Orlicí - Ve čtvrtek krátce po poledni zasahovali rychnovští hasiči spolu s týnišťskými kolegy na vlakovém nádraží v Týništi nad Orlicí. Hasiče zaměstnala porucha na výfuku lokálky.

Ochotníci naposledy zahrají komedii z antického Řecka

Týniště nad Orlicí - Výpravnou hudební komedii Nejkrásnější válka, za kterou stojí malíř a karikaturista Vladimír Renčín, v derniéře na prknech Kulturního centra v Týništi nad Orlicí předvede v pátek 12. ledna ochotnický divadelní soubor Jirásek.

Zájemci se naučí plést z proutků

Týniště nad Orlicí - Jak plést z přírodních proutků, se v úterý zájemci dozví v Domě dětí a mládeže v Týništi nad Orlicí. Z přírodních proutků pedigu je možné si uplést ošatky, košíky, zvonečky, tácy a podle pořadatelů dokonce i létající balón.

Investic bude v Týništi letos méně. Náměstí se ale promění

Týniště nad Orlicí - Loňský rok Týništi přinesl několik realizovaných projektů. Od letošního roku starosta města Libor Koldinský výrazné investice nečeká.

Revitalizace ramene Orlice v Týništi dostala zelenou

Týniště nad Orlicí - Odstavné rameno Jordán v Týništi nad Orlicí se dočká obnovy. Projekt revitalizace ramene Orlice dostal na konci prosince stavební povolení.

Divadelní soubor přiblíží biblický příběh nejmenším divákům

Týniště nad Orlicí - Divadelní představení s názvem Putování za vánoční hvězdou odehraje v neděli Divadlo Kapsa Andělská Hora v Týništi nad Orlicí. Hru budou moci diváci zhlédnout v místním kulturním domě od 15 hodin.

Adventní koncert se ponese v duchu středověké hudby

Týniště nad Orlicí - Kulturní centrum města Týniště nad Orlicí pořádá v pátek 15. prosince adventní koncert známé hradecké folkové skupiny Kantoři s názvem „Dobrý večer tobě“. Akce začíná v 19 hodin.

Zastupitelé v Týništi budou jednat o rozpočtu na příští rok

Týniště nad Orlicí - Závěr roku nepatří jen bilancování toho uplynulého, ale také přípravám na rok příští.

Vánoční keramika ozdobila knihovnu

Týniště nad Orlicí - Keramické výrobky ozdobené vánočními motivy si mohou lidé prohlédnout v Městské knihovně Týniště nad Orlicí.

„Konečně se podařilo mužstvo stabilizovat a vytvořit partu“

Týniště nad Orlicí /ROZHOVOR/ - Fotbalisté Týniště nad Orlicí přezimují na osmé příčce tabulky krajské I. A třídy.

V Týništi sledují místní nové kamery

Týniště nad Orlicí - Město má nový kamerový systém. Naplno se rozběhl začátkem minulého měsíce a je instalován v místech, kde se nejčastěji pohybují obyvatelé a návštěvníci města, kde jsou koncentrovány kulturní, komerční a společenské instituce a kde jsou dopravní uzly města.

Týniště prohrálo o pět bodů

Týniště nad Orlicí - Basketbalový Východočeský přebor mužů má za sebou další dvě kola.

Na městském úřadě v Týništi je nově možné platit kartou

Týniště nad Orlicí - Možnost platit kartou zavedli na Městském úřadě Týniště nad Orlicí. Lidé mohou kartou platit veškeré poplatky městu.

V Týništi rozsvítí vánoční strom pro nemocného Radima

Týniště nad Orlicí - Týništské Kulturní centrum, kapela Band-a-SKA a RAMPA Sport se spojili pro dobrou věc - pomoc nemocnému Radimovi Brátovi, kterému byla během raného dětství zjištěna spastická hemiparéza pravé části těla.

V knihovně uvedli své nové knihy

Týniště nad Orlicí - Své nové knihy ve čtvrtek představili v Městské knihovně Týniště nad Orlicí Josef Pepson Snětivý a Zuzana Maléřová.

Kdo za to může? Týniště řeší jídelnu

Týniště nad Orlicí - Vývařovna, ze které se rozšířila salmonelóza, je opět v centru dění.

Oprava křižovatky na náměstí v Týništi zkomplikuje dopravu

Týniště nad Orlicí - Řidiči se musí připravit na komplikace. Kvůli rekonstrukcí křižovatky na Mírovém náměstí v Týništi nad Orlicí bude silnice v tomto místě částečně uzavřena. Dovolen bude pouze průjezd osobních automobilů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT