VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Město Rychnov na Kněžnou má 11700 obyvatel. Současné město žije bohatým společenským i kulturním životem. Díky odkazu Karla Poláčka a dalších osobností historie města se každoročně koná několik kulturních akcí, které svým významem přesahují rámec města. K městu již nerozlučně patří festival Šlitrovo jaro, začátkem léta se v netradičních prostorách města konají atraktivní divadelní představení a koncerty pod názvem Poláčkovo léto. Velkou tradici má Rychnovská osmička, soutěž amatérů a tvůrců videoprogramů s mezinárodní účastí. Zcela originální a u nás vyjímečná akce Filmový smích je každoročně na podzim věnována profilu některého z předních tvůrců či představitelů naší filmové komedie. Zdroj: www.rychnov-city.cz

Město schválilo nový rozpočet

Rychnov nad Kněžnou - Zastupitelé okresního města schválili na svém úterním zasedání rozpočet na příští rok. Ten počítá s deficitem, který lehce převýší 35 milionů korun.

Z jedné z největších křižovatek v Rychnově zmizí „stopka“

Rychnov nad Kněžnou - Rekonstrukce silnice I/14, která prochází Rychnovem nad Kněžnou, přinese i některé změny dopravního značení.

Od „ťukance“ s vlakem řidič ujel

Rychnov nad Kněžnou - O velkém štěstí může hovořit přibližně 80letý řidič, který ve čtvrtek před 11. hodinou dopolední vjel na jeden z železničních přejezdů u Rychnova nad Kněžnou.

Naši prvňáci: ZŠ Masarykova, Rychnov nad Kněžnou

Rychnovsko - Seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Adventní čas přinesl bramboračku

Rychnov nad Kněžnou - O tom, že vánoční čas je nejenom časem shonu, ale dobou, kdy dobré skutky nabírají ještě na větším významu, svědčila v úterý v Rychnově nad Kněžnou dobročinná akce s názvem Mikulášská bramboračka.

Dojde k rozsvícení vánočního stromu

Rychnov nad Kněžnou - V neděli 3. prosince se na Starém náměstí slavnostně rozsvítí vánoční strom.

Seniorce ukradli v rychnovském obchodním domě celou kabelku

Rychnov nad Kněžnou - Seniorce v rychnovském obchodním domě v týdnu ukradli kabelku. Důchodkyně si ji zavěsila na nákupní košík a věnovala se nákupu. Zloděj využil toho, že tašku žena neměla celou dobu pod kontrolou, a kabelku jí vzal.

Čertovské dovádění potěší ty nejmenší

Rychnov nad Kněžnou - V Zámeckém parku a na Poláčkově náměstí se v sobotu 2. prosince můžete těšit na mikulášskou nadílku, soutěže a úkoly pro malé čertíky a andílky.

Pelclovo divadlo ozvláštní jarmark

Rychnov nad Kněžnou - Vánoční jarmark se v sobotu koná v Pelclově divadle. Od 9 do 17 hodin zájemce čeká prodejní výstava lidové dovednosti. Své výrobky nabídne šedesát prodejců.

Mikulášské házení v Rychnově

Rychnov nad Kněžnou - Basketbalový klub TJ Spartak Rychnov nad Kněžnou pořádá v pátek 1. prosince Mikulášské házení.

Charita pořádá vánoční jarmark

Rychnov nad Kněžnou - Předvánoční jarmark v pátek pořádá Farní charita Rychnov nad Kněžnou. Jarmark mohou zájemci navštívit mezi 9 a 16 hodinou ve Stacionáři svatého Františka.

Rychnovští oslavili Den dárcovství

Rychnov nad Kněžnou - Středeční den patřil všem dárcům a dobrodincům. Rychnovské Centrum Orion při té příležitosti poděkovalo všem dárcům a současně vyzvalo další dárce a dobrovolníky k pomoci jejich organizaci a jejím klientům.

Panda oslavila první vítězství a odrazila se z poslední příčky

Rychnov nad Kněžnou - Šachisté Pandy Rychnov nad Kněžnou porazili ve třetím kole prvoligové soutěže tým Agentura 64 Grygov 4,5:3,5 a po zisku prvních letošních bodů se odrazili z posledního místa v tabulce.

Rychnov si posvítí na bezpečnost, chce znát názory místních

Rychnov nad Kněžnou - Myslíte si, že je v Rychnově bezpečno? Tuto otázku položilo okresní město svým obyvatelů. V Rychnově se totiž v posledních letech rapidně zhoršila bezpečnost.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT