VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Město Rychnov na Kněžnou má 11700 obyvatel. Současné město žije bohatým společenským i kulturním životem. Díky odkazu Karla Poláčka a dalších osobností historie města se každoročně koná několik kulturních akcí, které svým významem přesahují rámec města. K městu již nerozlučně patří festival Šlitrovo jaro, začátkem léta se v netradičních prostorách města konají atraktivní divadelní představení a koncerty pod názvem Poláčkovo léto. Velkou tradici má Rychnovská osmička, soutěž amatérů a tvůrců videoprogramů s mezinárodní účastí. Zcela originální a u nás vyjímečná akce Filmový smích je každoročně na podzim věnována profilu některého z předních tvůrců či představitelů naší filmové komedie. Zdroj: www.rychnov-city.cz

Rychnovské kino uvede komedii

Rychnov nad Kněžnou - Filmovou podívanou si můžou diváci užít v úterý o půl osmé večer v rychnovském kině, na programu je česká komedie Chata na prodej. Vstupné pro jednotlivce činí 120 korun.

Ani Ano, ani ČSSD. Velikáni v Rychnově neuspěli

Rychnovsko - Komunální volby zamíchají složením zastupitelstva Rychnova, ale pozice starosty je podle konkurentů silná.

Říjnové komunální volby rozhodnou, kdo bude řídit Rychnov příští čtyři roky

Rychnov nad Kněžnou - O hlasy rychnovských voličů v říjnových komunálních volbách usiluje více uskupení. Na jaké lídry strany a politická hnutí vsadily? 

Muzeum pořádá výtvarnou dílnu

Rychnov nad Kněžnou - Jak pracovat se suchou jehlou? Na to se zaměří čtvrteční výtvarná dílna, která se koná ve druhém patře Kolowratského zámku v Rychnově nad Kněžnou.

Úmorné vedro odstavilo patnáct hráčů

Královéhradecko - Rychnovský šachový festival přivítal rekordní počet 161 účastníků.

Rychnovský špitál lékaře neláká. Hledá krizový scénář

Rychnov nad Kněžnou - Poslední týdny koluje Rychnovskem fáma, že k poslednímu září dojde k uzavření Dětského oddělení zdejší nemocnice.

Konec koupacího omezení ve Včelném

Rychnov nad Kněžnou - Úterním dnem skončí koupací omezení, které v polovině minulého týdne vyhlásil provozovatel koupaliště ve Včelném. K omezení jej vedly vysoké teploty a vysoká návštěvnost.

Miliony ze státní kasy pomohou Rychnovsku řešit bytovou krizi

Rychnovsko - Okres má sice díky automobilce Škoda nejnižší nezaměstnanost v republice, ale problémem podhorského regionu stále zůstává ubytování. Ten by však měla zčásti vyřešit 80milionová dotace z Ministerstva pro místní rozvoj.

Kam ještě s dětmi o prázdninách?

Rychnov nad Kněžnou - Chcete poznat hravost a kouzlo tisku z výšky? Přijměte pozvání do Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou, které si pro vás na 2. srpna připravilo letní výtvarnou dílnu na téma Lehce o grafice 1: Linoryt.

Hasiči vzpomínali na povodně, jež před 20 lety zasáhly Rychnovsko

Rychnov nad Kněžnou - Dvacet let po tragické živelné pohromě se hasiči ohlédli zpět a toto smutné výročí si připomněli v neděli 29. července.

Hustý provoz narušila kolize na kruhovém objezdu

Rychnov nad Kněžnou - Krátce po pondělní desáté hodině večerní došlo v Rychnově nad Kněžnou v lokalitě Pod Budínem na hlavním silničním tahu na kruhovém objezdu k dopravní nehodě osobního vozidla a motocyklu.

Kvetoucí krajiny Karla Langera

Rychnov nad Kněžnou - Ač je dílo malíře Karla Langera mezi sběrateli nesmírně oceňované, současná výstava v rychnovském Muzeu a galerii Orlických hor je první Langerovou velkou autorskou expozicí.

O titul Stavba roku usiluje třináct staveb

Královéhradecký kraj - Do letošního ročníku soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje se přihlásilo 13 staveb. Odborná porota navštíví všechny objekty začátkem září. Její verdikt bude oznámen na slavnostním vyhlášení koncem tohoto roku.

V Rychnově začíná šachový festival

Rychnov nad Kněžnou - V Pelclově divadle bude v sobotu zahájen jubilejní 20. ročník Rychnovského šachového festivalu seniorů. Na tradiční obří podnik se chystá přibližně 200 účastníků.

Druhá etapa rekonstrukce školy

Rychnov nad Kněžnou - Stavebními pracemi v areálu Na Jamách, který je součástí Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Rychnov nad Kněžnou, byla zahájena druhá etapa modernizace školy.

Hrátky s barvami pro děti

Rychnov nad Kněžnou - I během letních měsíců se muzeum v Rychnově nad Kněžnou snaží přinést veřejnosti novinky a nabídnout tak nejen turistům, kteří zavítají do našeho regionu, variantu, když není zrovna nálada vyrazit do přírody.

Zilvar z chudobince bude čekat u kašny

Rychnov nad Kněžnou - Milovníci díla Karla Poláčka se v pátek v 18 hodin opět sejdou u kašny na starém rychnovském náměstí, aby se vydali po stopách Poláčkovy knihy Bylo nás pět.

Turistům v Orlických horách zábavu nepokazí ani špatné počasí

Rychnovsko - Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou a jeho pobočky připravily na léto pro turisty bohatý program.

OBRAZEM: Na sletu se předvedlo přes tisíc sokolů z kraje

Rychnov nad Kněžnou - Přesně 1106 cvičenců z hradeckého kraje reprezentovalo na XVI. všesokolském sletu v Praze. "Vše se vydařilo, horké počasí nás nezlomilo a všichni jsme odcvičili svoje sklady s velkým nasazením," hlásila Helena Rezková, starostka Sokolské župy Podkrkonošské-Jiráskovy.

Prázdninové pátky v Rychnově jsou plné pohádek pro děti

Rychnov nad Kněžnou - Pelclovo divadlo i letos připravilo pro děti a jejich rodiče Prázdninové pohádkové pátky.

Čtyři zranění po střetu dvou vozidel v Rychnově

Rychnov nad Kněžnou - V ulici Hrdinů odboje ve středu odpoledne zasahovali profesionální rychnovští hasiči u dopravní nehody dvou osobních vozidel, při které došlo ke zranění čtyř osob.

Poláčkovo léto ukončí „Forman“

Rychnov nad Kněžnou - Ve středu se zavře poslední opona 25. ročníku festivalu Poláčkovo léto.

Výstava na rychnovském zámku se věnuje české šlechtě

Rychnov nad Kněžnou - Výstavu Šlechta v boji za Českou státnost si můžou prohlédnout návštěvníci zámku Rychnov nad Kněžnou.

Automobilka opět přiveze na Rychnovsko autokino

Kvasiny - Opět po roce se obyvatelé Rychnovska mohou těšit na prázdninové filmové večery se Škoda Auto.

Letošní Poláčkovo léto už přilákalo na dva tisíce diváků

Rychnov nad Kněžnou - První čtyři festivalové dny má za sebou divadelní přehlídka Poláčkovo léto. Pokladnami zatím prošly bezmála dva tisíce diváků. Zájem o divadlo v Rychnově nad Kněžnou je obrovský.

Stát pošle miliony na infrastrukturu

Rychnovsko - Obce do tří tisícovek obyvatel, které jsou v bezprostředním okolí průmyslové zóny na Rychnovsku, by se v blízké budoucnosti mohly dočkat výrazné finanční podpory ze strany státu.

Rychnovské muzeum vydává výzvu k dílně Adoptuj panenku a zachráníš dítě

Rychnov nad Kněžnou - Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou ve spolupráci s Českým výborem pro UNICEF vydává výzvu pro veřejnost k tvůrčí dílně, která se bude konat v polovině srpna v zahradě Muzea krajky Vamberk.

Prostor dostane „úžasná“ fyzika

Rychnov nad Kněžnou - V rychnovském muzeu to bude ve čtvrtek 28. června žít fyzikou.

Porodnice se kvůli údržbě uzavře

Rychnov nad Kněžnou - Budoucí maminky by měly zbystřit. Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje oznamuje, že v době od 9. do 22. července bude uzavřeno gynekologicko-porodnické oddělení rychnovské nemocnice.

O zahájení se postaral Saturnin v podání brněnského Národního divadla

Rychnov nad Kněžnou - Úvodním dnem odstartoval 25. ročník tradičního divadelního festivalu Poláčkovo léto. Ještě před představením převzal Cenu města akademický malíř Jiří Kaloč.

Festival zpestřil muzikálový večer

Rychnov nad Kněžnou - V Přírodním amfiteátru na Studánce se v pondělí 25. června konal od 21 hodin koncert k 25. výročí Poláčkova léta.

Poláčkovo léto pro děti i dospělé

Rychnov nad Kněžnou - Týden ve znamení divadla čeká obyvatele Rychnova nad Kněžnou. Už pětadvacátý ročník festivalu Poláčkovo léto nabízí každý den nejméně jedno představení.

Galerie zahájila letní sezonu

Rychnov nad Kněžnou - Orlická galerie pod patronátem Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou v pátek 22. června v 17 hodin slavnostně zahájila letní sezonu.

Začíná nákladná proměna rychnovského atletického stadionu

Rychnov nad Kněžnou - Atletický stadion v Rychnově nad Kněžnou získá za pár měsíců novou podobu. Právě na měsíc červen je naplánován začátek stavebních prací.

Boj šlechty za stát připomíná výstava

Rychnov nad Kněžnou - Šlechta v boji za českou státnost je názvem výstavy, kterou hostí rychnovský Kolowratský zámek.

Galerie zahájí letní sezonu

Rychnov nad Kněžnou - V pátek od 17 hodin se bude konat slavnostní zahájení letní sezóny v Orlické galerii.

Kontrola odhalila prohřešky cizinců

Rychnovsko - V uplynulých dnech si cizinecká policie spolu s Celní správou posvítila na cizince pracující v průmyslové zóně na Rychnovsku. Kontrolám se jich nevyhnula zhruba třicítka.

Závěrečný koncert rychnovské zušky

Rychnov nad Kněžnou - Ve čtvrtek se od 17 hodin sejdou ve velkém sále rychnovského Pelclova divadla žáci Základní umělecké školy v Rychnově nad Kněžnou, aby se naposledy představili v končícím školním roce 2017/2018 v rámci akce Poslední koncert sezony.

Poláčkovo léto je za dveřmi. I letos milovníky divadla potěší

Rychnov nad Kněžnou - Rychnovský divadelní festival Poláčkovo léto se kvapem blíží. Od neděle 24. června do středy 4. července nabídne milovníkům divadla pestrou paletu představení.

Zastupitelé budou řešit i sociální služby

Rychnov nad Kněžnou - Ve středu 20. června se od 16 hodin koná v Pelclově divadle zasedání zastupitelů města.

Vědecký čtvrtek dá v týdnu prostor kapacitě - Daně Drábové

Rychnov nad Kněžnou - V rámci cyklu přednášek Vědecké čtvrtky v synagoze přivítá ve čtvrtek 21. června v 18 hodin rychnovská synagoga „první dámu“ jaderné energie v České republice, a to Danu Drábovou, předsedkyni Státního řadu pro jadernou bezpečnost.

Rychnov si užije Poláčkovo léto

Rychnov nad Kněžnou - Rychnovská událost týdne vypukne v neděli. Město jako každoročně ožije Poláčkovým létem. Letošní rok je ale výjimečný, rychnovský divadelní festival Poláčkovo léto slaví 25. narozeniny.

První dny Poláčkova léta přinesou Saturnina a koncert

Rychnov nad Kněžnou - Divadelní festival Poláčkovo léto už za týden nabídne první představení Saturnin. To letošní ročník zahájí.

Nejlíp se žije v Rychnově, na chvostu je Broumov

Královéhradecký kraj - Ze srovnání více než dvou stovek českých měst nevychází hradecký kraj vůbec špatně.

Vědecké čtvrtky v synagoze potěší milovníky vesmíru

Rychnov nad Kněžnou - Rychnovská galerie dá prostor i milovníkům vesmíru. Ve čtvrtek od 18 hodin se bude konat v synagoze v Rychnově nad Kněžnou první přednáška z cyklu „Vědecké čtvrtky v synagoze“, jejímž tématem bude kosmonautika.

Socioskupina se osvědčila. Spolek pomáhá již devátým rokem

Rychnov nad Kněžnou - Péče o duševní zdraví pomáhá lidem s vážnou duševní nemocí zvládat veškeré situace běžného života.

První zmínku oslaví hudbou

Rychnov nad Kněžnou - Okresní město si v úterý 16. června připomene koncertem 760. výročí od svého založení.

Rychnovští míří mezi okresní elitu

Rychnov nad Kněžnou - Fotbalisté rezervního týmu FC Spartak Rychnov nad Kněžnou suverénně ovládli Okresní přebor III. třídy a vybojovali postup do nejvyšší okresní soutěže.

Zuška nabírá nové zájemce

Rychnov nad Kněžnou - Ve středu 6. června se bude v ZUŠ Rychnov nad Kněžnou konat od 14 do 17 hodin přijímací řízení do všech oborů.

Rychnovský pivovar čeká kulaté výročí a hledá jméno pro pivo

Rychnov nad Kněžnou - Do 14. června má veřejnost možnost promluvit do toho, jak se bude jmenovat nové pivo rychnovského pivovaru - polotmavá třináctka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT