VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ORLICKÉ HORY

Radnice řeší rozvoj obce. K debatě zve i veřejnost

Rokytnice v Orlických horách - Rokytnická radnice zve místní obyvatele, zástupce podnikatelů a dalších organizací na prezentaci a projednávání vstupních částí připravovaného Strategického plánu rozvoje města.

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie Deštné

Deštné v Orlických horách - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Deštného.

Záchranáři řeší špatnou legislativu

Královéhradecký kraj - Zachraňovat umí, ale nesmějí - taková je dnes situace na česko-polských hranicích, kde záchranné služby obou zemí limituje neexistující mezistátní smlouva. Ta by měla zajistit legálnost zásahů i vzájemnou výpomoc mezi zdravotnickými záchranáři.

Energetici nabídli pomocnou ruku pod neratovským kostelem

Neratov - Čtyři desítky dobrovolníků z řad zaměstnanců energetické firmy ČEZ se zapojily do čtvrté etapy akce s názvem Čas pro dobrou věc v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Pomocnou ruku na Rychnovsku podali v Neratově.

Rampušákovou zahradou tradičně svištěly kosy

Rokytnice v O. h./Nebeská Rybná /FOTO/ - V kulisách Orlických hor o prvním červnovém víkendu vypuklo tradiční zápolení sekáčů.

Nejlépe třídí na horách. V rámci kraje zabodovala ovšem i města

Rychnovsko - V tomto týdnu se konalo vyhlášení již 12. ročníku soutěže Čistá obec v Královéhradeckém kraji.

Rizikový přejezd dostane závory

Rokytnice v Orlických horách - Nebezpečnému místu na železnici u Rokytnice odzvonilo. V létě jej začnou střežit závory.

Mistři s kosou se vrhnou do tradičního zápolení již podeváté

Nebeská Rybná - Orlické hory zanedlouho přivítají další ročník Orlického sekáče. Na této již tradiční akci s folklorními a sportovními prvky se sejdou sekáči v Nebeské Rybné letos 2. června.

Na horách pomůže unikátní traktor

Orlické Záhoří /FOTO/ - Silného pomocníka v podobě speciálního vyprošťovacího traktoru získali koncem minulého týdne hasiči z Orlického Záhoří na Rychnovsku.

Hasiči vyjížděli k nehodě. O víkendu je zaměstnal i požár

Rychnovsko - O víkendu zažili hasiči na Rychnovsku rušnou službu.

Nepoteče voda, hlásí Bartošovice

Bartošovice v Orlických horách - Trpělivostí se na jeden den musejí obrnit obyvatelé Bartošovic v Orlických horách. Kvůli čištění vodojemu v úterý potká malou obec v Orlických horách odstávka vodovodu.

Na demolici kasáren dostanou dotaci

Rokytnice v Orlických horách - Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo Rokytnici v Orlických horách 10milionovou finanční injekci. Ta poputuje na demolici budov v areálu bývalých kasáren. Celkové náklady se pak mají přehoupnout přes 20 milionů korun.

Mladí hasiči změřili síly. Dominovalo družstvo z Houdkovic

Bystré - Dvacet čtyři družstev mladých hasičů se v sobotu 28. dubna sjelo za krásného počasí do Bystrého v Orlických horách, aby zde soutěžilo v dalším ročníku Poháru starosty sboru v disciplínách CTIF.

Lesopark má potkat „renesance“

Rokytnice v Orlických horách - Vedení rokytnické radnice chce navázat na začátek minulého století a oživit místní lesopark.

Do budoucnosti horské obce mohou promluvit místní dotazníkem

Deštné v O. h. - Vedení obce Deštné v Orlických horách v současné době připravuje strategický plán, který má být střednědobou koncepcí na deset let.

Pěčínská přehrada zatím putuje do šuplíku. Ukáže až budoucnost

Pěčín, Zdobnice - Příprava monstrózního vodního díla na Rychnovsku za 11 miliard se odkládá. Vláda projekt pozastavila.

Požár a nehody. Hasiči se v úterý na Rychnovsku nezastavili

Olešnice/Rychnovsko - Sedm jednotek hasičů zaměstnal v úterý po čtvrté hodině odpoledne požár dřevěného přístřešku u Olešnice v Orlických horách, který byl plný palivového dřeva. Plameny byl dokonce ohrožen i nedaleký les.

Přehrada v Pěčíně dostala stopku

Pěčín - Vláda ve středu 18. dubna na návrh ministerstva zemědělství pozastavila přípravné práce na vybudování obří vodní nádrže v Pěčíně na Rychnovsku.

Muzeum Sýpka představí historii

Rokytnice v Orlických horách - U příležitosti světového dne památek každoročně Rokytnice a muzeum Sýpka představují známé i neznámé památky Rokytnicka.

Obyvatelé Rokytnice prozradí, co očekávají od svého města

Rokytnice v Orlických horách - Město připravuje strategický plán, který nastíní rozvoj Rokytnice v dalších letech.

Policisté zahájí motorkářskou sezonu

Deštné v Orlických horách - Vyznavači jedné stopy spolu s policejními motorkáři vyrazí společně na začátku května na silnici.

Sýpka se připravuje na Den památek

Rokytnice v Orlických horách - V sobotu 14. dubna si rokytnická Sýpka-muzeum Orlických hor připomene Den památek. Tématem víkendové akce bude stoleté výročí vzniku První Československé republiky.

Největší pevnost v pohraničí se dočká opravy za miliony korun

Rokytnice v Orlických horách - Části bývalých vojenských areálů z období 2. světové války se dočkají opravy a vybudovaná bude také potřebná infrastruktura pro návštěvníky.

Do úklidu se v Orlických horách zapojili i nejmladší hasiči

Bystré v Orlických horách - Mladí hasiči z Bystrého v Orlických horách se v sobotu 7. dubna aktivně zapojili do dalšího ročníku celostátní úklidové akce „Ukliďme Česko“.

Nezvaného hosta „vyprovodil“ až policejní pes

Orlické Záhoří - Nezvaný host, který se rozhodl v minulých dnech nastěhovat do jedné z chatek v Orlickém Záhoří, měl smůlu. Sedmatřicetiletého muže ze Znojemska, který se „nastěhoval“ do cizího objektu, brzy odhalili policisté spolu se služebním psem.

Pečovatelky v Rokytnici dostaly nové auto do horského terénu

Rokytnice v Orlických horách - Pečovatelská služba v Rokytnici má nové auto pro dojíždění za svými uživateli.

Tečku za skibobovou sezonou udělal větrný domácí šampionát

Deštné v Orlických horách - Letošní skibobová sezona vyvrcholila o víkendu mistrovstvím České republiky.

Popadané stromy, rozbité střechy. Hasiči odstraňovali škody z víkendu

Rychnovsko - I začátkem týdne měli hasiči plné ruce práce s odstraňováním škod po víkendových rozmarech počasí.

Hory byly bez proudu i v pondělí

Rychnovsko - Obyvatelé a chalupáři v Orlických horách byli ještě v pondělí bez proudu. Důvodem byl vichr, který se o víkendu prohnal krajem a právě v Orlických horách napáchal nejvíc škody.

Dotace podpoří stezky pro kola

Orlické hory - Také na projekty v Orlických horách přitečou evropské miliony.

Jaro v nedohlednu. Sněží a mrzne

Královéhradecký kraj - Předjarní oteplování rázně uťal návrat zimy. Mráz, sníh a náledí v nížinách nikoho netěší, na horách však prodlouží zimní sezonu.

Skibobisté budou o víkendu v Deštném bojovat o domácí mistrovské tituly

Deštné v Orlických horách - Po úspěšném vystoupení na nedávném mistrovství světa v německém Lenggries a finálovém podniku Světového poháru v rakouském Nassfeldu se čeští skibobisté letos poprvé představí v domácím prostředí.

Muzeum představí historii opevnění

Deštné v Orlických horách - Ve středu 14. března je od 19 hodin v Muzeu zimních sportů, turistiky a řemesel v Deštném v Orlických horách připravena přednáška s názvem Opevnění Orlických hor.

Orlické hory lákají zloděje. Policie šetří vykradená auta

Deštné v Orlických horách - Škoda blížící se ke třem desítkám tisíc, to je výsledek sobotního řádění lupiče či lupičů v Orlických horách.

Tibetská vlajka tradičně zavlála i v srdci Orlických hor

Deštné v Orlických horách - Horská obec se začátkem uplynulého víkendu připojila k akci Vlajka pro Tibet.

Excellent Soldiers: Freeskiery v Deštném čekal jeden z největších skoků v Evropě

Deštné v Orlických horách - Z akrobatických kousků freeskierů se tajil dech. Závody Excellent Soldiers přilákaly o víkendu do Deštného závodníky zvučných jmen i stovky diváků. A bylo na co se dívat.

V Deštném vyrostl jeden z největších skoků v Evropě

Deštné v Orlických horách /FOTO/ - Po roční pauze se do Deštného vrátil největší freeski event ve střední Evropě - Excelent Soldiers.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Frajeři skáčou na lyžích

Orlické hory - Od konce února připravovaly rolby v Deštném v Orlických horách 26metrový skok, který svou délkou předčí i olympiádu.

Ani tři zákazy řízení mu nezabránily usednout za volant

Rokytnice v Orlických horách - Zákaz nezákaz. Z úřadů i policie si dělal dobrý den řidič, který tento týden usedl za volant, ačkoli měl z několika úřadů vysloven zákaz řízení, a to až do roku 2019.

Deštné hostí Soldiers 2K18

Deštné v Orlických horách - Druhý březnový víkend Deštné v Orlických horách již posedmé hostí největší freestyle lyžařský závod - Soldiers 2K18, který je pro letošní sezonu zařazen do kategorie „gold“ světové série AFP.

Neratovské pivo pomůže postiženým

Neratov - Ještě donedávna byl Neratov v Orlických horách takřka Bohem zapomenuté místo. Stačil však entuziasmus faráře Josefa Suchára a už má toto místo dva své svaté patrony. Jedním z nich je Panna Marie, jež drží ochrannou ruku nad zdejším kostelem. K ní se na konci minulého roku, společně s heslem Dej Bůh štěstí, přidal i sv. Augustin. Tedy patron všech pivovarníků.

Mamutí skok, triky... Soldiers 2018 v Deštném přiláká světové lyžaře

Deštné v Orlických horách - Největší freestyle lyžařský závod ve Střední Evropě - Soldiers 2018 se od pátku do soboty již posedmé uskuteční v Deštném v Orlických horách. Zúčastnit by se opět měli nejlepší světoví jezdci z Evropy i ze zámoří.

Na sjezdovkách leží přes metr sněhu

Orlické hory - Jarní prázdniny jsou v plném proudu a je to vidět i ve skicentrech v Orlických horách. Milovníkům zimních sportů přejí i sněhové podmínky, a to ačkoli v posledních dnech padal mokrý sníh.

Přestavba nebezpečné křižovatky v Rokytnici dostala povolení

Rokytnice v Orlických horách - Město získalo stavební povolení na rekonstrukci problematické křižovatky u zámeckého kostela. Kvůli jejímu neobvyklému tvaru je pro řidiče těžké určit, kdo na ní má přednost.

Bratři Šrolerové obhájili mistrovský titul

Dobřany v Orlických horách - Motoskijöringová sezona vyvrcholila na trati v Dobřanech.

Hory „rozhýbe“ rap a freestyle závod

Deštné v Orlických horách - Druhý březnový víkend se v Deštném v Orlických horách již posedmé uskuteční freestyle lyžařský závod Soldiers.

Lyžař srazil na sjezdovce malého chlapce. Skončil v nemocnici

Orlické hory - Srážky lyžařů na sjezdovkách mohou mít fatální následky, většinou končí minimálně zraněním. K takové události došlo v úterý v Deštném v Orlických horách.

Řidič dostal smyk a narazil do dvou stromů. Škoda je 400 tisíc

Orlické hory - Nemilým „účtem“ na čtyři sta tisíc korun skončila dopravní nehoda, která se stala v sobotu v Orlických horách mezi Uhřínovem a Deštným.

S přírodovědcem do země hor a orlů

Deštné v Orlických horách - Zážitky z turisticky téměř nedotčené oblasti přiblíží zájemcům ve středu večer přednáška přírodovědce Tomáše Hajniše s názvem Přechod Albánských Alp.

Rokytnická Sýpka slavnostně představila svou expozici

Rokytnice v Orlických horách - V sobotu dopoledne prožilo horské městečko Rokytnice v Orlických horách slavnostní den.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT