VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ORLICKÉ HORY

Malá horská ves ožila poutními slavnostmi

Neratov - V pohraniční vsi Neratov, která po válce téměř zanikla, se o víkendu zaplnil kostel a stály se nekonečné fronty na dorty.

Neratovské poutní slavnosti začaly

Bartošovice v Orl. h. - Ves Neratov, která je součástí obce Bartošovice v Orlických horách, se v pátek proměnila v kulturní a duchovní centrum. Ve vsi a zdejším kostele totiž začaly Neratovské poutní slavnosti.

Malá horská ves ožije slavnostmi

Bartošovice v Orl. h. - Ves Neratov, která je součástí obce Bartošovice v Orlických horách, se od pátku promění v kulturní a duchovní centrum. Ve vsi a zdejším kostele se konají Neratovské poutní slavnosti.

Výheň ve výhni aneb Slunci v Deštném konkurovala tavba skla

Deštné v Orlických horách /FOTO/ - Již po sedmadvacáté se do Deštného v Orlických horách sjeli skláři z celé republiky na již tradiční akci Tavení skla dřevem.

Magdaléna se opět rozpálí

Deštné v O. h. - Deštné v Orlických horách se na jeden víkend vrátí do časů, kdy byla tato horská obec domovem několika sklářských hutí.

V Deštném se bude tavit sklo dřevem, už po sedmadvacáté

Deštné v O. h. - Od pátku do neděle se v Deštném uskuteční už 27. ročník Tavení skla dřevem. Letošní festival skla začíná v pátek 3. srpna v 15 hodin, kdy se bude sklo tavit a foukat u pece Magdalena. První večer zakončí v 19 hodin vystoupení country skupiny Slaveňáci.

Akademické týdny baví i vzdělávají

Sněžné - Pokud si chcete užít rekreační pobyt v podhůří Orlických hor a přitom něco zajímavého vidět a slyšet, pak navštivte Akademické týdny ve Sněžném na chatě Horalka.

Je tu pátý ročník festivalu Menteatrál

Neratov - Až do neděle proběhne v Neratově již pátý ročník festivalu divadel pracujících s lidmi s mentálním postižením Menteatrál.

V Deštném už v létě myslí na sjízdnost zasněžených silnic

Rychnovsko - Silnice v rychnovském okrese by se nadále měly měnit k lepšímu. O možnostech zlepšení zimní údržby silnic v Orlických horách jednali ve Zdobnici se zástupci obce hejtman Jiří Štěpán a náměstek Martin Červíček.

Přijela pouť: V Rokytnici celý týden oslavují svátek svaté Anny

Rokytnice v Orlických horách - Anenská pouť začala v Rokytnici 22. července v zámeckém parku promítáním filmu v letním kině a skončí v neděli 29. července poutní mší svatou v rokytnickém kostele Všech Svatých.

Kondici prověří triatlon Říčkovský Golem

Říčky v Orlických horách - V sobotu se koná další ročník tradičního triatlonového závodu Říčkovský Golem.

Kdo v zimě uklidí silnice do hor?

Zdobnice - O možnostech zlepšení zimní údržby silnic v Orlických horách jednali ve Zdobnici se zástupci obce hejtman Jiří Štěpán a náměstek Martin Červíček.

V Deštném se opět představí mistři sklářského řemesla

Deštné v Orlických horách - Vidět mistry skláře při práci se jen tak někomu nepoštěstí. Tradiční výjimku tvoří Tavení skla dřevem v Orlických horách. To se letos uskuteční již po po sedmadvacáté.

Nenechavec nechal Kačenku sedět na stezce jenom pár dní

Deštné v Orlických horách - Když se na konci května slavnostně otevřela Kačenčina pohádková stezka v Deštném, čekalo na děti a jejich rodiče celkem 18 zastavení.

Na kole s cestovatelem Martinem Adámkem přes Rumunsko do Bosny

Rokytnice v Orlických horách - V sobotu 14. července od 17 hodin představí Martin Adámek svou cestovatelskou přednášku s názvem Na kole přes Rumunsko do Bosny.

Převrácený kamion zablokoval dopravu u hranic s Polskem

Olešnice v Orlických horách - Kamion se převrátil na silnici 310 v obci Olešnice v Orlických horách. Ke karambolu u hranic s Polskem došlo ve čtvrtek před 15. hodinou.

Letos uplyne dvacet let od ničivých povodní na Rychnovsku

Rychnov nad Kněžnou - Před dvaceti lety se Rychnovskem prohnaly ničivé povodně. Šest lidí při nich přišlo o život. V jeden den zasahovalo na území okresu Rychnov nad Kněžnou současně 534 hasičů ze 136 jednotek požární ochrany, 135 policistů, 114 zdravotníků, 507 příslušníků Armády ČR a 114 příslušníků Civilní ochrany.

Poslední možnost získat kompostér

Rokytnice v Orlických horách - Město Rokytnice nabízí bezplatné vypůjčení kompostéru na likvidaci biologického odpadu.

Hořící bota, obilí i vozík za autem zaměstnaly hasiče na Rychnovsku

Rychnovsko - Hned ke třem požárům vyjížděli od pátku do neděle hasiči na Rychnovsku.

Hledáte ráj cyklistů a in-line bruslařů? Vydejte se do Orlických hor

Orlické hory - Milovníkům cyklistiky je to už dávno známo. Orlické hory a jejich podhůří jsou Mekkou vyznavačů dvou kol a in-line bruslí. Pojďte se s námi projet po největších lákadlech východních Čech. 

Hudební festival pod sjezdovkami

Říčky v Orlických horách - V pátek 6. července se v Říčkách v Orlických horách uskutečnil již třetí ročník hudebního festivalu ŘíčkyFest.

Dílny Kopeček otevřou brány

Bartošovice v Orlických horách - Chráněné dílny Kopeček v budově bývalého statku v obci Bartošovice zvou v sobotu na den otevřených dveří.

Neratov: chlouba Orlických hor, která měla zaniknout

Neratov - Nenápadná, avšak malebná vesnička Neratov v Orlických horách v sobě skrývá unikátní barokní chrám Nanebevzetí Panny Marie, jenž těsně před revolucí stál na prahu zkázy. Od roku 2006 má unikátní skleněnou střechu. Dnes je chloubou okolí i vyhlášeným poutním místem, stačilo ovšem málo, a chrám i obec mohly zaniknout. Za znovuzrozením i návratem lidí do česko-polského pohraničí stojí charismatický páter Josef Suchár.

V Kounově na Rychnovsku hořel rodinný dům

Kounov - V sobotu kolem třetí hodiny odpoledne došlo k požáru rodinného domu s přístřeškem. Událost se stala v obci Kounov, části Rozkoš.

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie Rokytnice

Rokytnice v Orlických horách - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Rokytnice v Orlických horách.

Pátý Menteatrál je za dveřmi. V červenci přivítá nejen divadla

Neratov - Již popáté se bude v kulisách neratovského kostela konat festival Menteatrál, který během tří dní přivítá divadla, kapely a další kulturní představení.

Na hraniční čáře v horách chystají oblíbené soutěže

Orlické Záhoří - Na dva měsíce trvající letní prázdniny a čas dovolených se připravují také v Orlickém Záhoří na Rychnovsku přímo na hranicích.

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie Orlického Záhoří

Orlické Záhoří - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Orlického Záhoří.

Radnice řeší rozvoj obce. K debatě zve i veřejnost

Rokytnice v Orlických horách - Rokytnická radnice zve místní obyvatele, zástupce podnikatelů a dalších organizací na prezentaci a projednávání vstupních částí připravovaného Strategického plánu rozvoje města.

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie Deštné

Deštné v Orlických horách - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Deštného.

Záchranáři řeší špatnou legislativu

Královéhradecký kraj - Zachraňovat umí, ale nesmějí - taková je dnes situace na česko-polských hranicích, kde záchranné služby obou zemí limituje neexistující mezistátní smlouva. Ta by měla zajistit legálnost zásahů i vzájemnou výpomoc mezi zdravotnickými záchranáři.

Energetici nabídli pomocnou ruku pod neratovským kostelem

Neratov - Čtyři desítky dobrovolníků z řad zaměstnanců energetické firmy ČEZ se zapojily do čtvrté etapy akce s názvem Čas pro dobrou věc v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Pomocnou ruku na Rychnovsku podali v Neratově.

Rampušákovou zahradou tradičně svištěly kosy

Rokytnice v O. h./Nebeská Rybná /FOTO/ - V kulisách Orlických hor o prvním červnovém víkendu vypuklo tradiční zápolení sekáčů.

Nejlépe třídí na horách. V rámci kraje zabodovala ovšem i města

Rychnovsko - V tomto týdnu se konalo vyhlášení již 12. ročníku soutěže Čistá obec v Královéhradeckém kraji.

Rizikový přejezd dostane závory

Rokytnice v Orlických horách - Nebezpečnému místu na železnici u Rokytnice odzvonilo. V létě jej začnou střežit závory.

Mistři s kosou se vrhnou do tradičního zápolení již podeváté

Nebeská Rybná - Orlické hory zanedlouho přivítají další ročník Orlického sekáče. Na této již tradiční akci s folklorními a sportovními prvky se sejdou sekáči v Nebeské Rybné letos 2. června.

Na horách pomůže unikátní traktor

Orlické Záhoří /FOTO/ - Silného pomocníka v podobě speciálního vyprošťovacího traktoru získali koncem minulého týdne hasiči z Orlického Záhoří na Rychnovsku.

Hasiči vyjížděli k nehodě. O víkendu je zaměstnal i požár

Rychnovsko - O víkendu zažili hasiči na Rychnovsku rušnou službu.

Nepoteče voda, hlásí Bartošovice

Bartošovice v Orlických horách - Trpělivostí se na jeden den musejí obrnit obyvatelé Bartošovic v Orlických horách. Kvůli čištění vodojemu v úterý potká malou obec v Orlických horách odstávka vodovodu.

Na demolici kasáren dostanou dotaci

Rokytnice v Orlických horách - Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo Rokytnici v Orlických horách 10milionovou finanční injekci. Ta poputuje na demolici budov v areálu bývalých kasáren. Celkové náklady se pak mají přehoupnout přes 20 milionů korun.

Mladí hasiči změřili síly. Dominovalo družstvo z Houdkovic

Bystré - Dvacet čtyři družstev mladých hasičů se v sobotu 28. dubna sjelo za krásného počasí do Bystrého v Orlických horách, aby zde soutěžilo v dalším ročníku Poháru starosty sboru v disciplínách CTIF.

Lesopark má potkat „renesance“

Rokytnice v Orlických horách - Vedení rokytnické radnice chce navázat na začátek minulého století a oživit místní lesopark.

Do budoucnosti horské obce mohou promluvit místní dotazníkem

Deštné v O. h. - Vedení obce Deštné v Orlických horách v současné době připravuje strategický plán, který má být střednědobou koncepcí na deset let.

Pěčínská přehrada zatím putuje do šuplíku. Ukáže až budoucnost

Pěčín, Zdobnice - Příprava monstrózního vodního díla na Rychnovsku za 11 miliard se odkládá. Vláda projekt pozastavila.

Požár a nehody. Hasiči se v úterý na Rychnovsku nezastavili

Olešnice/Rychnovsko - Sedm jednotek hasičů zaměstnal v úterý po čtvrté hodině odpoledne požár dřevěného přístřešku u Olešnice v Orlických horách, který byl plný palivového dřeva. Plameny byl dokonce ohrožen i nedaleký les.

Přehrada v Pěčíně dostala stopku

Pěčín - Vláda ve středu 18. dubna na návrh ministerstva zemědělství pozastavila přípravné práce na vybudování obří vodní nádrže v Pěčíně na Rychnovsku.

Muzeum Sýpka představí historii

Rokytnice v Orlických horách - U příležitosti světového dne památek každoročně Rokytnice a muzeum Sýpka představují známé i neznámé památky Rokytnicka.

Obyvatelé Rokytnice prozradí, co očekávají od svého města

Rokytnice v Orlických horách - Město připravuje strategický plán, který nastíní rozvoj Rokytnice v dalších letech.

Policisté zahájí motorkářskou sezonu

Deštné v Orlických horách - Vyznavači jedné stopy spolu s policejními motorkáři vyrazí společně na začátku května na silnici.

Sýpka se připravuje na Den památek

Rokytnice v Orlických horách - V sobotu 14. dubna si rokytnická Sýpka-muzeum Orlických hor připomene Den památek. Tématem víkendové akce bude stoleté výročí vzniku První Československé republiky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT