VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ORLICKÉ HORY

Z překopnutého potrubí unikal plyn

Olešnice v Orlických horách - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou vyrazili ve středu odpoledne do Olešnice v Orlických horách, kde byl nahlášen únik nebezpečných látek.

Požár lesa napáchal škodu za 20 tisíc

Sněžné - Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Hrádku, Bohdašína, Olešnice v Orlických horách a Dobrušky hasili v pondělí ráno hořící les u Sněžného.

Lupič se policii přiznal

Orlické hory - Policejní komisař z oddělení obecné kriminality územního odboru Rychnov nad Kněžnou obvinil v těchto dnech z krádeže a poškození cizí věci dvaatřicetiletého muže z podhůří Orlických hor.

Připravuje se dotace pro kostel

Rokytnice v Orlických horách - Město Rokytnice v Orlických horách ve středu na svém webu zveřejnilo smlouvu o poskytnutí dotace ve výši 228 tisíc korun na obnovu vitrážových oken pro zámecký kostel Nejsvětější Trojice.

Hasiči zachraňovali život

Olešnice v Orlických horách - Místní dobrovolní hasiči byli v úterý dopoledne povoláni k záchraně ženy v Olešnici v Orlických horách, které šlo o život.

Běžel se tradiční silniční závod O pohár Sedloňova

Sedloňov - Šlo již o 48. ročník silničního závodu O pohár Sedloňova, který se běží náročným kopcovitým terénem (Sedloňov - Sněžné - Polom - Sedloňov).

Sýpka láká na tajemství barev

Rokytnice v Orlických horách - Výstavu Tajemství barev a dílničku lze navštívit v rokytnické Sýpce. Přibližuje vývoj použití barevných pigmentů v malbě od pravěku až do počátků průmyslové výroby.

Hasiči zasahovali u několika nehod

Rokytnice v Orlických horách - Uplynulá neděle skončila na silnicích Rychnovska hned několika nehodami. Už krátce po půlnoci vyjížděli hasiči do Rokytnice v Orlických horách, kde řidič osobního auta najel do stodoly.

Voliče nejvíc zaujalo Na horách doma

Rokytnice v Orlických horách - Po pěti mandátech získali v Rokytnici v Orlických horách kandidáti dvou vítězných volebních uskupení - Na horách doma (2769 hlasů) a Sdružení pro Rokytnici (2637 hlasů).

Záchranáři se předvedou v akci

Deštné v Orlických horách - Nehody, otevřená zranění a desítky záchranných týmů. Od pátečního večera se v Deštném uskuteční první ročník soutěže týmů profesionálních záchranářů i studentů záchranářství z celé republiky Yeti Rescue.

Po pěti letech oprav se areál kostela opět otevřel

Bartošovice v Orlických horách - Rozbité hřbitovní zdi, polámané náhrobky a kříže, chátrající kostely. Žalostný pohled je ještě dnes na řadu svatostánků v kdysi vysídlených oblastech v česko-polském pohraničí v Orlických horách.

Areál kostela se představí v novém kabátě

Bartošovice v Orlických horách - Slavnostní zpřístupnění opraveného areálu kostela sv. Máří Magdaleny v Bartošovických v Orlických horách je na programu 28. září od 11 hodin.

K lékaři dopoledne

Rokytnice v Orlických horách - Dětské zdravotní středisko v Rokytnici v Orlických horách informovalo na webu města o tom, že z důvodu malování bude ve čtvrtek 27. září ordinace otevřena pouze od 10 do 12 hodin.

Fabienne brala stromy, elektřinu i večeře

Východní Čechy - Bouře Fabienne udeřila i na východě Čech. Strhávala dráty, větve i komíny.

Silnice se uzavře až do konce listopadu

Rokytnice v Orlických horách - Úplná uzavírka silnice č. II/310 v Helvíkovicích U Jelena v prostoru nové opěrné zdi začne platit od pondělí 24. září. Z důvodu rekonstrukce bude uzavřena až do 30. listopadu.

Dům přírody Orlických hor vznikne do tří let

Zdobnice - Zdobnice láká hlavně v zimě na sjezdovky. Do budoucna by se tu mohl stát novým cílem návštěvníků Dům přírody Orlických hor, který představí nejvýznamnější turistické stezky a cíle oblasti, regionální produkty a má vést i k ochraně přírody. Zázemí najde v bývalé zdobnické obecní škole a jeho provozovatelem bude obec.

Obyvatelé Olešnice mají důvod k radosti. Prodejna je otevřená

Olešnice v Orlických horách - Obyvatelé Olešnice v Orlických horách mají důvod k radosti. Opět mohou vyrazit na nákupy do znovu otevřené místní prodejny.

V Olešnici vzniká konzultační středisko univerzity třetího věku

Olešnice v Orlických horách - Konzultační středisko umožňující další vzdělávání seniorů vzniká v Olešnici v Orlických horách. Jde o zájmové studium formou virtuální univerzity třetího věku.

Orlické hory nabídnou víc pohledů do kraje

Orlické hory - Česko-polské pohraničí Orlických hor bude pro turisty atraktivnější. Dopomoci má k tomu i síť nových a obnovených zaniklých rozhleden a vyhlídkových míst.

Záchranáři hledají figuranty na říjnovou soutěž Yeti Rescue

Deštné v Orlických horách - Členové záchranné služby hledají mezi obyvateli Deštného v Orlických horách figuranty pro soutěž Yeti Rescue.

V Deštném se rozloučí s létem

Deštné v Orlických horách - Letošní poslední srpnový večer mohou obyvatelé Deštné strávit poslechem country, zpěvem a opékáním u společného táboráku.

Mezi Českem a Polskem vzniknou tři nové rozhledny

Královéhradecký kraj - Díky projektu Česko-polská hřebenovka - východní část vzniknou na česko-polském pomezí tři nové rozhledny, dalších osm čeká obnova. Stavby a rekonstrukce přijdou zhruba na 95 milionů korun.

Auto se srazilo s linkovým autobusem, zranilo se pět lidí

Deštné v Orlických horách - U nehody řidičů osobního vozu a autobusu linkové dopravy zasahovali v sobotu 25. srpna v deset hodin profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Deštného v Orlických horách.

Malá horská ves ožila poutními slavnostmi

Neratov - V pohraniční vsi Neratov, která po válce téměř zanikla, se o víkendu zaplnil kostel a stály se nekonečné fronty na dorty.

Neratovské poutní slavnosti začaly

Bartošovice v Orl. h. - Ves Neratov, která je součástí obce Bartošovice v Orlických horách, se v pátek proměnila v kulturní a duchovní centrum. Ve vsi a zdejším kostele totiž začaly Neratovské poutní slavnosti.

Malá horská ves ožije slavnostmi

Bartošovice v Orl. h. - Ves Neratov, která je součástí obce Bartošovice v Orlických horách, se od pátku promění v kulturní a duchovní centrum. Ve vsi a zdejším kostele se konají Neratovské poutní slavnosti.

Výheň ve výhni aneb Slunci v Deštném konkurovala tavba skla

Deštné v Orlických horách /FOTO/ - Již po sedmadvacáté se do Deštného v Orlických horách sjeli skláři z celé republiky na již tradiční akci Tavení skla dřevem.

Magdaléna se opět rozpálí

Deštné v O. h. - Deštné v Orlických horách se na jeden víkend vrátí do časů, kdy byla tato horská obec domovem několika sklářských hutí.

V Deštném se bude tavit sklo dřevem, už po sedmadvacáté

Deštné v O. h. - Od pátku do neděle se v Deštném uskuteční už 27. ročník Tavení skla dřevem. Letošní festival skla začíná v pátek 3. srpna v 15 hodin, kdy se bude sklo tavit a foukat u pece Magdalena. První večer zakončí v 19 hodin vystoupení country skupiny Slaveňáci.

Akademické týdny baví i vzdělávají

Sněžné - Pokud si chcete užít rekreační pobyt v podhůří Orlických hor a přitom něco zajímavého vidět a slyšet, pak navštivte Akademické týdny ve Sněžném na chatě Horalka.

Je tu pátý ročník festivalu Menteatrál

Neratov - Až do neděle proběhne v Neratově již pátý ročník festivalu divadel pracujících s lidmi s mentálním postižením Menteatrál.

V Deštném už v létě myslí na sjízdnost zasněžených silnic

Rychnovsko - Silnice v rychnovském okrese by se nadále měly měnit k lepšímu. O možnostech zlepšení zimní údržby silnic v Orlických horách jednali ve Zdobnici se zástupci obce hejtman Jiří Štěpán a náměstek Martin Červíček.

Přijela pouť: V Rokytnici celý týden oslavují svátek svaté Anny

Rokytnice v Orlických horách - Anenská pouť začala v Rokytnici 22. července v zámeckém parku promítáním filmu v letním kině a skončí v neděli 29. července poutní mší svatou v rokytnickém kostele Všech Svatých.

Kondici prověří triatlon Říčkovský Golem

Říčky v Orlických horách - V sobotu se koná další ročník tradičního triatlonového závodu Říčkovský Golem.

Kdo v zimě uklidí silnice do hor?

Zdobnice - O možnostech zlepšení zimní údržby silnic v Orlických horách jednali ve Zdobnici se zástupci obce hejtman Jiří Štěpán a náměstek Martin Červíček.

V Deštném se opět představí mistři sklářského řemesla

Deštné v Orlických horách - Vidět mistry skláře při práci se jen tak někomu nepoštěstí. Tradiční výjimku tvoří Tavení skla dřevem v Orlických horách. To se letos uskuteční již po po sedmadvacáté.

Nenechavec nechal Kačenku sedět na stezce jenom pár dní

Deštné v Orlických horách - Když se na konci května slavnostně otevřela Kačenčina pohádková stezka v Deštném, čekalo na děti a jejich rodiče celkem 18 zastavení.

Na kole s cestovatelem Martinem Adámkem přes Rumunsko do Bosny

Rokytnice v Orlických horách - V sobotu 14. července od 17 hodin představí Martin Adámek svou cestovatelskou přednášku s názvem Na kole přes Rumunsko do Bosny.

Převrácený kamion zablokoval dopravu u hranic s Polskem

Olešnice v Orlických horách - Kamion se převrátil na silnici 310 v obci Olešnice v Orlických horách. Ke karambolu u hranic s Polskem došlo ve čtvrtek před 15. hodinou.

Letos uplyne dvacet let od ničivých povodní na Rychnovsku

Rychnov nad Kněžnou - Před dvaceti lety se Rychnovskem prohnaly ničivé povodně. Šest lidí při nich přišlo o život. V jeden den zasahovalo na území okresu Rychnov nad Kněžnou současně 534 hasičů ze 136 jednotek požární ochrany, 135 policistů, 114 zdravotníků, 507 příslušníků Armády ČR a 114 příslušníků Civilní ochrany.

Poslední možnost získat kompostér

Rokytnice v Orlických horách - Město Rokytnice nabízí bezplatné vypůjčení kompostéru na likvidaci biologického odpadu.

Hořící bota, obilí i vozík za autem zaměstnaly hasiče na Rychnovsku

Rychnovsko - Hned ke třem požárům vyjížděli od pátku do neděle hasiči na Rychnovsku.

Hledáte ráj cyklistů a in-line bruslařů? Vydejte se do Orlických hor

Orlické hory - Milovníkům cyklistiky je to už dávno známo. Orlické hory a jejich podhůří jsou Mekkou vyznavačů dvou kol a in-line bruslí. Pojďte se s námi projet po největších lákadlech východních Čech. 

Hudební festival pod sjezdovkami

Říčky v Orlických horách - V pátek 6. července se v Říčkách v Orlických horách uskutečnil již třetí ročník hudebního festivalu ŘíčkyFest.

Dílny Kopeček otevřou brány

Bartošovice v Orlických horách - Chráněné dílny Kopeček v budově bývalého statku v obci Bartošovice zvou v sobotu na den otevřených dveří.

Neratov: chlouba Orlických hor, která měla zaniknout

Neratov - Nenápadná, avšak malebná vesnička Neratov v Orlických horách v sobě skrývá unikátní barokní chrám Nanebevzetí Panny Marie, jenž těsně před revolucí stál na prahu zkázy. Od roku 2006 má unikátní skleněnou střechu. Dnes je chloubou okolí i vyhlášeným poutním místem, stačilo ovšem málo, a chrám i obec mohly zaniknout. Za znovuzrozením i návratem lidí do česko-polského pohraničí stojí charismatický páter Josef Suchár.

V Kounově na Rychnovsku hořel rodinný dům

Kounov - V sobotu kolem třetí hodiny odpoledne došlo k požáru rodinného domu s přístřeškem. Událost se stala v obci Kounov, části Rozkoš.

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie Rokytnice

Rokytnice v Orlických horách - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Rokytnice v Orlických horách.

Pátý Menteatrál je za dveřmi. V červenci přivítá nejen divadla

Neratov - Již popáté se bude v kulisách neratovského kostela konat festival Menteatrál, který během tří dní přivítá divadla, kapely a další kulturní představení.

Na hraniční čáře v horách chystají oblíbené soutěže

Orlické Záhoří - Na dva měsíce trvající letní prázdniny a čas dovolených se připravují také v Orlickém Záhoří na Rychnovsku přímo na hranicích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT