VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OPOČNO

Opočenskou dominantou je renesanční zámek, který si ročně prohlédne přibližně 70.000 osob. Přímo ve městě je další velké množství památkově chráněných budov a kostelů. Nechybí zde ani romantická zákoutí, která nechávají nahlédnout do minulého století. Opočno a jeho příměstské části Čánka a Dobříkovec mají 3 200 obyvatel. Zdroj: www.opocno.cz

Opočno si přiravilo k oslavám města pamětní mince

Opočno - Tento rok si město Opočno připomene 950 let do první historické zmínky.

Začala oprava silnice mezi obcí Ledce a Opočnem, trvá do sprna

Opočensko - Tento týden začala rekonstrukce silnice II/298 Ledce - Opočno. Jedná se o II. etapu opravy, která začíná za křižovatkou na Polánky nad Dědinou a končí před čerpací stanicí v Opočně.

Čestnou občankou Opočna se stane hraběnka Kristina

Opočno - Zastupitelé neváhali, jednomyslně odhlasovali, že Opočno udělí nejvyšší ocenění města, čestné občanství města Opočna, Kristině Colloredo-Mansfeldové.

Cellisté zahrají pro varhany

Opočno - Oblíbená skupina cellistů Prague cello quartet opět zavítá do Opočna. Zahraje již v úterý od 19 hodin v Kodymově národním domě.

Opočno se pustí do opravy místních komunikací

Opočno - Město bude letos investovat do silniční sítě. V letošním roce dojde v Opočně nejen k opravám cest, ale i výměně inženýrských sítí a následným opravám komunikací.

Oslavy i trhy. Zámky se chystají na novou sezonu

Rychnovsko - I přes probíhající restituční spor se v současné době pracovníci Státního zámku Opočno věnují přípravě návštěvnické sezony, včetně přípravy a organizace kulturních akcí.

Naše školka: MŠ Přepychy

Rychnovsko - Naše školka - projekt Moje první tablo: Když jsem šel poprvé do školky, byla ve mně malá dušička. Nevěděl jsem, jak to bez mámy a táty zvládnu. Dnes už bych se ale bez školky neobešel a chci, abyste všichni viděli, kam chodím a jaké tam mám kamarády!

Soud v Opočně nedostal dotaci

Opočno - Dlouhá léta se řeší, co s ním. Nyní je jasné, že nákladná rekonstrukce bývalý soud na Trčkově náměstí v Opočně v dohledné době nečeká. Projekt totiž nezískal dotaci. Ze sta bodů, které bylo možno získat, dostal podle starostky města třiaosmdesát. Tvrdí, že je to dobrý výsledek, konkurence byla velká.

Kde budou bydlet? Veřejnost pomáhá pojmenovat novou lokalitu

Opočno - Město připravuje novou lokalitu pro bydlení. Nachází se v Podzámčí, jasné ale ještě není, jak se bude jmenovat.

Varhany v Opočně by se mohly dočkat opravy, pomůže veřejnost

Opočno - Klášterní kostel Narození Páně na Kupkově náměstí v Opočně získal v loňském roce novou fasádu. Římskokatolické církvi se to podařilo i díky finanční podpoře Královéhradeckého kraje a města Opočna.

Baroni završili sezonu výhrou

Opočno - Vítěznou tečku za sezonou udělali hokejisté Opočna. V závěrečném barážovém utkání vyhráli na ledě trutnovské rezervy a potvrdili tak již jisté setrvání v nejvyšší krajské hokejové soutěži pro příští sezonu. Semechničtí se rozloučili s nevydařenou sezonou debaklem v Lanškrouně.

Baroni vyhráli důležitý souboj o druhé místo

Opočno - V pátém kole baráže o účast v příštím ročníku Krajské hokejové ligy mužů Opočno porazilo Novou Paku a upevnilo si druhé místo za Novým Městěm nad Metují. Poslední utkání sehrají Baroni v neděli 4. března na ledě B-týmu Trutnova.

O osudu utkání bylo jasno už po úvodní „pětigólové“ třetině

Opočno - Opočenští Baroni sousedské derby v Novém Městě vysoko prohráli.

Vysoké barážové vítězství Baronů ozdobil hattrick Řeháka

Opočno - Ve třetím kole baráže o účast v příštím ročníku Krajské hokejové ligy mužů Opočno porazilo rezervní tým Trutnova 8:2. Na vysoké výhře se hattrickem podílel útočník Jan Řehák.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT