VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OPOČNO

Opočenskou dominantou je renesanční zámek, který si ročně prohlédne přibližně 70.000 osob. Přímo ve městě je další velké množství památkově chráněných budov a kostelů. Nechybí zde ani romantická zákoutí, která nechávají nahlédnout do minulého století. Opočno a jeho příměstské části Čánka a Dobříkovec mají 3 200 obyvatel. Zdroj: www.opocno.cz

Obyvatelé města se zbaví nebezpečného odpadu

Opočno - Sběr a svoz nebezpečných složek komunálního odpadu se chystá v sobotu 20. října od 8 hodin v Opočně.

Otevírá se první ročník festivalu

Opočno - Festival outdoorových filmů ve čtvrtek odstartuje v Kodymově národním domě v Opočně.

Další veřejné bruslení je tu

Opočno - Ledová plocha Zimního stadionu v Opočně se ve středu opět otevře široké veřejnosti, a to od 14 do 15.30 hodin.

Škrabalová chce obhájit post starostky

Opočno - Vítězné Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst v Opočně v čele s Šárkou Škrabalovou získalo v místním zastupitelstvu sedm míst.

Kraj chce získat peníze na nejvytíženější silnice

Opočno - O 800 milionů korun z evropských fondů požádá kraj na výstavbu a rekonstrukci šesti silnic druhé třídy, které patří k těm nejvytíženějším a navazují na strategickou síť komunikací TEN-T.

Část města bude bez elektřiny

Opočno - Obyvatelé části Opočna se v úterý budou muset obejít bez elektrického proudu, a to kvůli jeho plánované odstávce.

Šárka Škrabalová znovu získala mandát

Opočno - V Opočně je jasno. Do zastupitelských křesel zasedne šest kandidátů Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst včetně dosavadní starostky Šárky Škrabalové.

Opočno je baštou dravců a sokolníků

Opočno /FOTO/ - Sokolníci z Česka, ze Slovenska, ale i z Rakouska, Holandska a dalších zemí se opět sjeli na sokolnické setkání v Opočně. „Nelovíme pro kořist, ale pro vše krásné při lovu,“ zní jejich heslo.

Obchvat města čeká už jen na stavební povolení

Opočno - Zhotovitel přeložky silnice II/298, která poslouží jako obchvat Opočna, je vysoutěžen. Stavět se začne ještě letos, hned po vydání stavebního povolení.

Svátek sokolníků je za dveřmi

Opočno - Slavnostní atmosférou ožije tento týden Opočno. Ve středu 3. října tam odstartuje již 51. Mezinárodní setkání sokolníků.

Hokejová středa se koná v Opočně

Opočno - Na opočenském zimním stadionu se dnes od 18 hodin představí v přátelském utkání mužů celky HC Opočno a SK Třebechovice pod Orebem.

Průčelí kostela získá novou fasádu

Opočno - Město Opočno na svých webových stránkách zveřejnilo usnesení 25. zasedání Zastupitelstva města Opočno.

Na železnici je výluka

Opočno - Od úterý až do 21. prosince by lidé cestující vlakem měli počítat s výlukou na trati mezi Opočnem, Náchodem, Václavicemi a Starkočí. Vlaky budou po dobu výluky nahrazeny autobusovými spoji podle výlukového jízdního řádu.

Dopravu omezí výluka, počítat s ní cestující musí až do prosince

Opočno - Výluce se nevyhnou cestující na trase, která spojuje Týniště nad Orlicí a Broumov. Omezení se bude týkat stanic - Opočno pod Orlickými horami, Náchod, Václavice a Starkoč, platit začne 11. září v sedm hodin ráno a potrvá až do 21. prosince.

Bagry se zakousnou do trasy budoucího obchvatu Opočna

Opočno - Dlouhé kolony aut táhnoucí se městem, četné kamiony přetěžující místní silnice - tak to obyčejně vypadá v dopravní špičce v Opočně. Hlavnímu tahu městem, ale i obyvatelům Opočna by se mělo ulevit. Dlouho očekávaná stavba obchvatu odstartuje co nevidět.

Rozhádané Opočno zažilo škatulata

Opočno - Komunální volby se blíží a Deník pro vás opět připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak ty největší slabiny? Dnes je na řadě město Opočno.

Zastupitelé jednali nejen o obchvatu

Opočno - V pondělí v podvečer zasedalo v Kodymově národním domě Zastupitelstvo města Opočna.

Opočno o víkendu žilo tradiční srpnovou „františkánskou“ poutí

Opočno /FOTO/ - Porcinkule v Opočně, která se pravidelně koná o prvním srpovém víkendu, nabídla každému něco. Na Kupkovo náměstí mířili milovníci pouťových atrakcí, mezi dospělými samozřejmě nechyběli vyznavači adrenalinu.

O víkendu přijďte na Porcinkuli

Opočno - Že nevíte, co je Porcinkule? Je to tradiční pouť, která každý první srpnový víkend ožívá v některých českých a moravských městech, jejichž historie je spjatá s františkánským řádem a kapucíny.

Řidiče čekají dopravní omezení

Opočno - V pátek od 7 hodin bude uzavřeno Kupkovo náměstí a historická část Opočna. Pro autobusovou dopravu bude vjezd na náměstí povolen.

Pouť nabídne jarmark i kapely

Opočno - V Opočně proběhne první srpnový víkend tradiční pouť Porcinkule. Jedna z největších poutí ve východních Čechách nabídne svým návštěvníkům bohatý hudební program, pouťové atrakce a jarmark s řemeslnými trhy.

Osobní auto srazilo cyklistu. Vyvázl s lehkým zraněním

Opočno - K dopravní nehodě osobního automobilu a cyklisty došlo v úterý kolem 16. hodiny v ulici Dobrušská.

Opočno otevřelo novou výstavu v domě, který je sám exponátem

Opočno - Pátek 13. července byl pro opočenské obyvatele i pro zájemce o historii obecně šťastný den, neboť se zde otevřela nová muzejní expozice, která mapuje důležité okamžiky v 950 let trvající historii města.

Opočno si připomíná 950 let od první zmínky

Opočno - Město si letos připomíná 950. výročí své první písemné zmínky.

Největším okresním pamětníkem je Opočno

Rychnovsko - Třítisícové městečko s unikátním historickým centrem oslavilo 950 let.

Krásu květin představuje do konce léta 24. ročník výstavy

Opočno - V Opočně pod Orlickými horami probíhá od 1. do 30. června v přírodním areálu Zahradního centra výstava včetně poradenství k pěstování balkonových květin, bonsají, bylinek, tořivek a subtropických rostlin.

Obchvat Opočna je na dohled. Výstavba má začít už v září

Opočno - Kraj chce po prázdninách začít stavět silniční přeložku města. Dokončena má být za rok.

Triatlonisté zamíří do Opočna

Opočno - Středeční pohár 2018 - Memoriál Míly Holcmana pokračuje ve středu 20. června dalším závodem, jímž je Triatlon Opočno.

Rumpál, kývačka či pérák. Ledce okupovaly motocykly Jawa

Ledce /FOTO/ - František Štastný či Gustav Havel. Dva nejslavnější motocyklové závodníky v československé historii nespojovala pouze láska k benzínu, ale také čtyři písmena na nádrži.

Pozvánka: Oslavy opočenských Sokolů

Opočno - V sobotu 9. června od 10 hodin budou v areálu Sokolského domu slavnostně zahájeny oslavy 150 let Sokola Opočno.

Slunce a telefony otevřely koupaliště

Rychnovsko - V parném počasí posledních dní si lidé vymohli otevření některých koupališť.

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie Přepych

Přepychy - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Přepych.

V úterý spěchali hasiči zejména k dopravním nehodám

Lokot/Opočno - V úterý 29. května se na silnicích na Rychnovsku opět mačkaly plechy.

Koncert podpoří místní varhany

Opočno - Ve středu 30. května se bude v opočenském kostele Narození Páně konat od 19 hodin společný koncert harfistky Kateřiny Englichové a hobojisty Viléma Veverky.

Dětský závod přivítal opočenský park již počtvrté

Opočno - V úterý 8. května se v krásném prostředí opočenského parku konal již čtvrtý ročník běžeckých závodů Dětská Míle. Jedná se o akci, kde si mohou „zazávodit“ nejen děti od dvou do patnácti let, ale také rodiče, byť ti se nechávají v účasti pravidelně zastínit svými ratolestmi a jejich rolí zůstává především fandění a vytváření úžasné atmosféry.

Oprav se dočká i zanedbaná okreska

Rychnovsko - S příchodem jara se silničáři tradičně vrhnou na opravy silnic.

Rybáři sčítají škody po hostině kormoránů

Opočno - Ani letos se rybožraví predátoři Broumaru nevyhnuli.

Opočno si přiravilo k oslavám města pamětní mince

Opočno - Tento rok si město Opočno připomene 950 let do první historické zmínky.

Začala oprava silnice mezi obcí Ledce a Opočnem, trvá do sprna

Opočensko - Tento týden začala rekonstrukce silnice II/298 Ledce - Opočno. Jedná se o II. etapu opravy, která začíná za křižovatkou na Polánky nad Dědinou a končí před čerpací stanicí v Opočně.

Čestnou občankou Opočna se stane hraběnka Kristina

Opočno - Zastupitelé neváhali, jednomyslně odhlasovali, že Opočno udělí nejvyšší ocenění města, čestné občanství města Opočna, Kristině Colloredo-Mansfeldové.

Cellisté zahrají pro varhany

Opočno - Oblíbená skupina cellistů Prague cello quartet opět zavítá do Opočna. Zahraje již v úterý od 19 hodin v Kodymově národním domě.

Opočno se pustí do opravy místních komunikací

Opočno - Město bude letos investovat do silniční sítě. V letošním roce dojde v Opočně nejen k opravám cest, ale i výměně inženýrských sítí a následným opravám komunikací.

Oslavy i trhy. Zámky se chystají na novou sezonu

Rychnovsko - I přes probíhající restituční spor se v současné době pracovníci Státního zámku Opočno věnují přípravě návštěvnické sezony, včetně přípravy a organizace kulturních akcí.

Naše školka: MŠ Přepychy

Rychnovsko - Naše školka - projekt Moje první tablo: Když jsem šel poprvé do školky, byla ve mně malá dušička. Nevěděl jsem, jak to bez mámy a táty zvládnu. Dnes už bych se ale bez školky neobešel a chci, abyste všichni viděli, kam chodím a jaké tam mám kamarády!

Soud v Opočně nedostal dotaci

Opočno - Dlouhá léta se řeší, co s ním. Nyní je jasné, že nákladná rekonstrukce bývalý soud na Trčkově náměstí v Opočně v dohledné době nečeká. Projekt totiž nezískal dotaci. Ze sta bodů, které bylo možno získat, dostal podle starostky města třiaosmdesát. Tvrdí, že je to dobrý výsledek, konkurence byla velká.

Kde budou bydlet? Veřejnost pomáhá pojmenovat novou lokalitu

Opočno - Město připravuje novou lokalitu pro bydlení. Nachází se v Podzámčí, jasné ale ještě není, jak se bude jmenovat.

Varhany v Opočně by se mohly dočkat opravy, pomůže veřejnost

Opočno - Klášterní kostel Narození Páně na Kupkově náměstí v Opočně získal v loňském roce novou fasádu. Římskokatolické církvi se to podařilo i díky finanční podpoře Královéhradeckého kraje a města Opočna.

Baroni završili sezonu výhrou

Opočno - Vítěznou tečku za sezonou udělali hokejisté Opočna. V závěrečném barážovém utkání vyhráli na ledě trutnovské rezervy a potvrdili tak již jisté setrvání v nejvyšší krajské hokejové soutěži pro příští sezonu. Semechničtí se rozloučili s nevydařenou sezonou debaklem v Lanškrouně.

Baroni vyhráli důležitý souboj o druhé místo

Opočno - V pátém kole baráže o účast v příštím ročníku Krajské hokejové ligy mužů Opočno porazilo Novou Paku a upevnilo si druhé místo za Novým Městěm nad Metují. Poslední utkání sehrají Baroni v neděli 4. března na ledě B-týmu Trutnova.

O osudu utkání bylo jasno už po úvodní „pětigólové“ třetině

Opočno - Opočenští Baroni sousedské derby v Novém Městě vysoko prohráli.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT