VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OPOČNO

Opočenskou dominantou je renesanční zámek, který si ročně prohlédne přibližně 70.000 osob. Přímo ve městě je další velké množství památkově chráněných budov a kostelů. Nechybí zde ani romantická zákoutí, která nechávají nahlédnout do minulého století. Opočno a jeho příměstské části Čánka a Dobříkovec mají 3 200 obyvatel. Zdroj: www.opocno.cz

Opočno o víkendu žilo tradiční srpnovou „františkánskou“ poutí

Opočno /FOTO/ - Porcinkule v Opočně, která se pravidelně koná o prvním srpovém víkendu, nabídla každému něco. Na Kupkovo náměstí mířili milovníci pouťových atrakcí, mezi dospělými samozřejmě nechyběli vyznavači adrenalinu.

O víkendu přijďte na Porcinkuli

Opočno - Že nevíte, co je Porcinkule? Je to tradiční pouť, která každý první srpnový víkend ožívá v některých českých a moravských městech, jejichž historie je spjatá s františkánským řádem a kapucíny.

Řidiče čekají dopravní omezení

Opočno - V pátek od 7 hodin bude uzavřeno Kupkovo náměstí a historická část Opočna. Pro autobusovou dopravu bude vjezd na náměstí povolen.

Pouť nabídne jarmark i kapely

Opočno - V Opočně proběhne první srpnový víkend tradiční pouť Porcinkule. Jedna z největších poutí ve východních Čechách nabídne svým návštěvníkům bohatý hudební program, pouťové atrakce a jarmark s řemeslnými trhy.

Osobní auto srazilo cyklistu. Vyvázl s lehkým zraněním

Opočno - K dopravní nehodě osobního automobilu a cyklisty došlo v úterý kolem 16. hodiny v ulici Dobrušská.

Opočno otevřelo novou výstavu v domě, který je sám exponátem

Opočno - Pátek 13. července byl pro opočenské obyvatele i pro zájemce o historii obecně šťastný den, neboť se zde otevřela nová muzejní expozice, která mapuje důležité okamžiky v 950 let trvající historii města.

Opočno si připomíná 950 let od první zmínky

Opočno - Město si letos připomíná 950. výročí své první písemné zmínky.

Největším okresním pamětníkem je Opočno

Rychnovsko - Třítisícové městečko s unikátním historickým centrem oslavilo 950 let.

Krásu květin představuje do konce léta 24. ročník výstavy

Opočno - V Opočně pod Orlickými horami probíhá od 1. do 30. června v přírodním areálu Zahradního centra výstava včetně poradenství k pěstování balkonových květin, bonsají, bylinek, tořivek a subtropických rostlin.

Obchvat Opočna je na dohled. Výstavba má začít už v září

Opočno - Kraj chce po prázdninách začít stavět silniční přeložku města. Dokončena má být za rok.

Triatlonisté zamíří do Opočna

Opočno - Středeční pohár 2018 - Memoriál Míly Holcmana pokračuje ve středu 20. června dalším závodem, jímž je Triatlon Opočno.

Rumpál, kývačka či pérák. Ledce okupovaly motocykly Jawa

Ledce /FOTO/ - František Štastný či Gustav Havel. Dva nejslavnější motocyklové závodníky v československé historii nespojovala pouze láska k benzínu, ale také čtyři písmena na nádrži.

Pozvánka: Oslavy opočenských Sokolů

Opočno - V sobotu 9. června od 10 hodin budou v areálu Sokolského domu slavnostně zahájeny oslavy 150 let Sokola Opočno.

Slunce a telefony otevřely koupaliště

Rychnovsko - V parném počasí posledních dní si lidé vymohli otevření některých koupališť.

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie Přepych

Přepychy - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Přepych.

V úterý spěchali hasiči zejména k dopravním nehodám

Lokot/Opočno - V úterý 29. května se na silnicích na Rychnovsku opět mačkaly plechy.

Koncert podpoří místní varhany

Opočno - Ve středu 30. května se bude v opočenském kostele Narození Páně konat od 19 hodin společný koncert harfistky Kateřiny Englichové a hobojisty Viléma Veverky.

Dětský závod přivítal opočenský park již počtvrté

Opočno - V úterý 8. května se v krásném prostředí opočenského parku konal již čtvrtý ročník běžeckých závodů Dětská Míle. Jedná se o akci, kde si mohou „zazávodit“ nejen děti od dvou do patnácti let, ale také rodiče, byť ti se nechávají v účasti pravidelně zastínit svými ratolestmi a jejich rolí zůstává především fandění a vytváření úžasné atmosféry.

Oprav se dočká i zanedbaná okreska

Rychnovsko - S příchodem jara se silničáři tradičně vrhnou na opravy silnic.

Rybáři sčítají škody po hostině kormoránů

Opočno - Ani letos se rybožraví predátoři Broumaru nevyhnuli.

Opočno si přiravilo k oslavám města pamětní mince

Opočno - Tento rok si město Opočno připomene 950 let do první historické zmínky.

Začala oprava silnice mezi obcí Ledce a Opočnem, trvá do sprna

Opočensko - Tento týden začala rekonstrukce silnice II/298 Ledce - Opočno. Jedná se o II. etapu opravy, která začíná za křižovatkou na Polánky nad Dědinou a končí před čerpací stanicí v Opočně.

Čestnou občankou Opočna se stane hraběnka Kristina

Opočno - Zastupitelé neváhali, jednomyslně odhlasovali, že Opočno udělí nejvyšší ocenění města, čestné občanství města Opočna, Kristině Colloredo-Mansfeldové.

Cellisté zahrají pro varhany

Opočno - Oblíbená skupina cellistů Prague cello quartet opět zavítá do Opočna. Zahraje již v úterý od 19 hodin v Kodymově národním domě.

Opočno se pustí do opravy místních komunikací

Opočno - Město bude letos investovat do silniční sítě. V letošním roce dojde v Opočně nejen k opravám cest, ale i výměně inženýrských sítí a následným opravám komunikací.

Oslavy i trhy. Zámky se chystají na novou sezonu

Rychnovsko - I přes probíhající restituční spor se v současné době pracovníci Státního zámku Opočno věnují přípravě návštěvnické sezony, včetně přípravy a organizace kulturních akcí.

Naše školka: MŠ Přepychy

Rychnovsko - Naše školka - projekt Moje první tablo: Když jsem šel poprvé do školky, byla ve mně malá dušička. Nevěděl jsem, jak to bez mámy a táty zvládnu. Dnes už bych se ale bez školky neobešel a chci, abyste všichni viděli, kam chodím a jaké tam mám kamarády!

Soud v Opočně nedostal dotaci

Opočno - Dlouhá léta se řeší, co s ním. Nyní je jasné, že nákladná rekonstrukce bývalý soud na Trčkově náměstí v Opočně v dohledné době nečeká. Projekt totiž nezískal dotaci. Ze sta bodů, které bylo možno získat, dostal podle starostky města třiaosmdesát. Tvrdí, že je to dobrý výsledek, konkurence byla velká.

Kde budou bydlet? Veřejnost pomáhá pojmenovat novou lokalitu

Opočno - Město připravuje novou lokalitu pro bydlení. Nachází se v Podzámčí, jasné ale ještě není, jak se bude jmenovat.

Varhany v Opočně by se mohly dočkat opravy, pomůže veřejnost

Opočno - Klášterní kostel Narození Páně na Kupkově náměstí v Opočně získal v loňském roce novou fasádu. Římskokatolické církvi se to podařilo i díky finanční podpoře Královéhradeckého kraje a města Opočna.

Baroni završili sezonu výhrou

Opočno - Vítěznou tečku za sezonou udělali hokejisté Opočna. V závěrečném barážovém utkání vyhráli na ledě trutnovské rezervy a potvrdili tak již jisté setrvání v nejvyšší krajské hokejové soutěži pro příští sezonu. Semechničtí se rozloučili s nevydařenou sezonou debaklem v Lanškrouně.

Baroni vyhráli důležitý souboj o druhé místo

Opočno - V pátém kole baráže o účast v příštím ročníku Krajské hokejové ligy mužů Opočno porazilo Novou Paku a upevnilo si druhé místo za Novým Městěm nad Metují. Poslední utkání sehrají Baroni v neděli 4. března na ledě B-týmu Trutnova.

O osudu utkání bylo jasno už po úvodní „pětigólové“ třetině

Opočno - Opočenští Baroni sousedské derby v Novém Městě vysoko prohráli.

Vysoké barážové vítězství Baronů ozdobil hattrick Řeháka

Opočno - Ve třetím kole baráže o účast v příštím ročníku Krajské hokejové ligy mužů Opočno porazilo rezervní tým Trutnova 8:2. Na vysoké výhře se hattrickem podílel útočník Jan Řehák.

Sokol oslavil kulatiny na parketu

Opočno - Oddíl TJ Sokol Opočno v pátek 16. února oslavil 150 let od svého založení. A oslavy to byly stylové.

V Opočně oslaví sokolské narozeniny tancem, jinde už vyhlíží slety

Královéhradecko - Sokol slaví právě v pátek 156 let od svého založení.

Jak jsme žili v Československu v Opočně

Opočno - V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. V dalším dílu seriálu nás nechá nahlédnout do své minulosti město Opočno.

Pořadatelský tým OFS Rychnov nenašel přemožitele a slavil triumf

Opočno - Opočno hostilo turnaj výběrů rozhodčích okresních fotbalových svazů v sálové kopané.

Opočenští Baroni zahájili baráž porážkou

Opočno - Neúspěšně vstoupili do baráže o účast v příštím ročníku Krajské hokejové ligy mužů hráči Opočna, kteří na domácím ledě prohráli s Novým Městem nad Metují.

V Opočně se změnila cena vodného a stočného

Opočno - V letošním roce zaplatí občané Opočna za svoz komunálního odpadu a také za psy stejně jako loni. Co se však změnilo, jsou ceny vodného a stočného.

Opočenští Baroni zahájí baráž doma s Novým Městem

Opočno - Krajské hokejové soutěže pokračují v neděli úvodními zápasy nadstavbových částí. Ve hře budou dva týmy z Rychnovska.

Rozhodla dlouhá opočenská přesilovka, při níž Baroni hned dvakrát inkasovali

Opočno - Semechničtí hokejisté vypili ve Skutči hořkou „desítku“.

V Opočně se nudit nebudete. Zimnímu spánku tu nepropadli

Opočno - Ani v zimě kultura v Opočně nespí. Tuto neděli potěší nabídka především nejmenší. Od 15 hodin si v Kodymově národním domě připravilo Divadélko Batole maňáskovou pohádku O Červené Karkulce.

Opočno versus „pětigólový“ Chára

Opočno - V předposledním utkání základní části Krajské hokejové ligy prohrálo Opočno v Novém Bydžově, když na vítězství domácího týmu se podílel pěti góly střelecky disponovaný Chára.

Baroni se po debaklu vrátili na zem

Náchod, Opočno - Náchodský Havrda vsítil poslednímu celku tabulky pět branek.

Baroni získali skalp lídra z Jičína

Opočno - O největší překvapení 25. kola Krajské hokejové ligy se postarali opočenští Baroni, kteří zdolali v domácím prostředí vedoucí Jičín.

Semechničtí vypili v Novém Městě hořkou „třináctku“

Opočno - Krajský hokej: Opočenští Baroni prohráli v Nové Pace, když desetkrát inkasovali.

Po dostavbě obchvatu Opočna se opraví silnice ve městě

Opočno - Obchvat města by se měl začít stavět letos v létě, do země se mělo kopnout už na jaře.

Fotbalisté v Opočně získali dotaci na přestavbu kabin

Opočno - Fotbalisté v Opočně se letos dočkají lepších podmínek. Ke konci roku se podařilo TJ Spartaku Opočno získat dotaci na přestavbu kabin v areálu fotbalového hřiště, která proběhne za spolufinancování města.

Baroni potrápili favorizované Třebechovice

Opočno - Nejvyšší krajská hokejová soutěž pokračovala ve středu zápasy 22. kola. Opočenští Baroni v čele s výborným gólmanem Bláhou vzdorovali favorizovaným Třebechovicím.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT