VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOSTELEC NAD ORLICÍ

Město Kostelec nad Orlicí má výhodnou polohu z hlediska silniční i železniční dopravy. Pro vodáky je zde řeka Divoká Orlice tekoucí od přehrady Pastviny u Žamberka k Hradci Králové. Město je vhodné k ubytování, pro poznávací výlety do blízké krajiny s letní turistikou a zimními horskými lyžařskými centry. Město působí milým dojmem na každého, kdo sem zavítá. Na území města žije 6 221 obyvatel. Zdroj: www.kostelecno.cz

Kostelec nad Orlicí má nový stadion

Kostelec nad Orlicí - Sportovní základna mládeže v Kostelci nad Orlicí zeslábla. Přitáhnout ke sportu ji má kompletně zrekonstruovaný stadion, který nabízí i víc sportovních možností.

Žena skončila v nemocnici

Kostelec nad Orlicí - Hasiče zavolala na pomoc v pondělí odpoledne žena, která se obávala o život majitelky domu v ulici Na Spojce v Kostelci nad Orlicí. Neotvírala.

Hrabě František Kinský: Vrátil jsem své předky domů

Kostelec nad Orlicí - František Kinský je potomkem jednoho z nejstarších českých šlechtických rodů: kostelecké větve Kinských z Vchynic a Tetova, která se oddělila od starší větve knížecí. Přestože by si elegantní sedmdesátník mohl užívat zasloužený odpočinek, opak je pravdou: zastihnout ho v nečinnosti snad ani nelze. 

Diakonie vyhlašuje sbírku nejen šatstva a lůžkovin

Kostelec nad Orlicí - Diakonie Broumov ve spolupráci s městem Kostelec nad Orlicí pořádá v prostorách Hasičské zbrojnice - město a v Základní škole Na Skále sbírku šatstva. Ta se uskuteční v sobotu 13. října od 8 do 11 hodin.

Lidé se zbaví drobného nebezpečného odpadu

Kostelec nad Orlicí - Podzimní sběr a svoz drobného nebezpečného odpadu se koná v pátek a v sobotu na území města.

Pracoviště se uzavře

Kostelec nad Orlicí - Městský úřad v Kostelci nad Orlicí ve středu oznámil, že 18. října od 12 do 15 hodin se z technických důvodů uzavře pracoviště registru vozidel, řidičů a registru živnostenských podnikatelů.

Přijíždí Jiří Pavlica s Hradišťanem

Kostelec nad Orlicí - Fanoušci Hradišťanu se mohou těšit na jeho další koncert v našem regionu.

Odpad ze zahrad do kontejnerů

Kostelec nad Orlicí - Od pondělního dne jsou na obvyklých místech Kostelce nad Orlicí přistavovány velkoobjemové kontejnery na zeleň.

Zajímají se o vize občanů města

Kostelec nad Orlicí - Kostelecká radnice zveřejnila na svém webu dotazník, jímž chce zjistit názory občanů na „svoje“ město.

Prohra na penalty, Krupka skončil!

Kostelec nad Orlicí, Vysoká nad Labem - Prohra na penalty, odvolaný trenér Pavel Krupka. Fotbalisté Kostelce nad Orlicí nebudou na sobotní duel krajského přeboru ve Vysoké nad Labem vzpomínat příliš v dobrém. Bod je vzhledem k předvedenému výkonu asi málo.

Do boje jde zvonař, stájník i sušárník

Kostelec nad Orlicí - Tradiční, známé i méně známé profese figurují na letošních kandidátkách do zastupitelstev obcí na Rychnovsku.

Zajíček: „Náš tým je kvalitní a využívá mě“

Kostelec nad Orlicí /ROZHOVOR/ - Po letním přestupu do Kostelce nad Orlicí to fotbalistovi Romanu Zajíčkovi střílí.

Zastupitelstvo v Kostelci jednalo

Kostelec nad Orlicí - Veřejnost měla v pondělí příležitost se seznámit s tím, co vše se podařilo uskutečnit v letošním roce v Kostelci nad Orlicí. Veřejné jednání zastupitelstva se konalo v pondělí odpoledne v sále Sdruženého klubu Rabštejn.

Food festival připravují na zámku

Kostelec nad Orlicí - Už potřetí se v areálu parku Nového zámku v Kostelci nad Orlicí koná oblíbená gastronomická akce Food festival.

V Kostelci otevřou nové hřiště

Kostelec nad Orlicí - Nové outdoorové hřiště se v sobotu otevře v Kostelci nad Orlicí.

Festival F. I. Tůmy k výročí republiky

Kostelec nad Orlicí - Koncert Tria Martinů otevře v pátek na Novém zámku v Kostelci nad Orlicí 15. ročník Multižánrového hudebního festivalu F. I. Tůmy. Letos bude ve znamení 100. výročí vzniku Československa.

Galerie Kinských představí unikát

Kostelec nad Orlicí - V Galerii Kinských kosteleckého zámku se ve čtvrtek o půl čtvrté chystají hned dvě vernisáže, jedná se o výstavy Cesta do pravěku a Ve znamení tří deklarací.

Kostelcem hýbal odchod úředníků

Kostelec nad Orlicí - Komunální volby se blíží a Deník pro vás opět připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak ty největší slabiny? Dnes je na řadě město Kostelec nad Orlicí.

Zastupitelé zveřejnili program

Kostelec nad Orlicí - Návrh programu zasedání zastupitelstva, plánovaného na 17. září od 16 hodin, zveřejnili zástupci města.

Galerie připomene šlechtické rody

Kostelec nad Orlicí - U příležitosti 80. výročí první deklarace zástupců šlechtických rodů bude v Galerii Kinský od 7. září putovní výstava „Ve znamení tří deklarací. Šlechta v letech nacistického ohrožení československého státu“.

Běžci vyrazí proti proudu Orlice

Kostelec nad Orlicí - Sportovci a nadšenci všech věkových kategorií se v sobotu v Kostelci nad Orlicí utkají při sportovně společenském klání Běh proti proudu korytem řeky Divoké Orlice.

Kostelecký zámek rozezní swing, dorazí sólisté Ondřeje Havelky

Kostelec nad Orlicí - V sobotu 1. září už poosmé uvítá areál Nového zámku v Kostelci nad Orlicí příznivce swingové muziky.

V Kostelci nepůjde proud

Kostelec nad orlicí - Odstávka elektrické energie bude ve čtvrtek od půl sedmé ráno do půl sedmé večer pokračovat.

Kostelec začal používat aplikaci

Kostelec nad Orlicí - Novou službu v podobě bezplatné mobilní aplikace zavedli zástupci města Kostelec nad Orlicí, v úterý o tom informovali na svých stránkách.

V zámku se bude swingovat

Kostelec nad Orlicí - Osmý swingový festival začne v sobotu odpoledne v parku Nového zámku v Kostelci nad Orlicí.

Kostelec překvapivě nestačil na Hořice, nepřišly góly

Kostelec nad Orlicí - Velké překvapení se zrodilo v Albrechticích. Tam svá domácí utkání hraje Kostelec nad Orlicí. Ten ale po dvou výhrách nečekaně prohrál s Hořicemi 0:1 a odevzdal jim všechny tři body.

Další z řady požárů suché trávy. Tentokrát hořelo v Kostelci

Kostelec nad Orlicí - Tři jednotky hasičů ve středu po 16. hodině vyjely k požáru v Kostelci nad Orlicí. V místní části Kostelecká Lhota se rozhořela suchá tráva.

V Kostelci vznikne chráněné bydlení

Kostelec nad Orlicí - V Kostelci vzniknou další kapacity pro chráněné bydlení. Radní Královéhradeckého kraje schválili projekt rekonstrukce a výstavby objektu, který bude sloužit jako chráněné bydlení pro osoby se zdravotním a kombinovaným postižením.

Šetřete s vodou a nerozdělávejte oheň

Kostelec nad Orlicí - Městský úřad Kostelec nad Orlicí s okamžitou platností a do odvolání zakazuje odběry povrchových vod z vodních toků, náhonů, melioračních zařízení a z vodních nádrží za účelem výroby, zálivky zahrad, trávníků, hřišť, mytí aut, napouštění nádrží a bazénů, a to v celém správním území Kostelec nad Orlicí.

Řidič audi „zavadil“ o náklaďák. Škoda přesáhla 400 tisíc korun

Kostelec nad Orlicí - K dopravní nehodě na frekventované silnici přímo v Kostelci nad Orlicí vyjížděli krátce před čtvrteční sedmou hodinou večerní dopravní policisté.

Až do zahrady „dojel“ při nehodě řidič v Kostelecké Lhotě

Kostelecká Lhota - Krátce před úterní sedmou hodinou ranní zasahovali hasiči v Kostelecké Lhotě u dopravní nehody osobního vozidla.

Petr Bambousek - Barevný svět zvířat

Kostelec nad Orlicí - Až do začátku září můžete navštívit Nový zámek v Kostelci nad Orlicí, kde probíhá výstava Petr Bambousek - Barevný svět zvířat.

Veřejnost vybírá jméno stadionu

Kostelec nad Orlicí - Atletický stadion v Kostelci nad Orlicí dlouhou dobu tvoří neodmyslitelné zázemí pro místní sportovní vyžití.

Pobytové středisko pořádá dílny

Kostelec nad Orlicí - Pobytové středisko v Kostelci nad Orlicí i o letošních prázdninách otevřelo své brány široké veřejnosti, a to nejenom tu kosteleckou.

Debata s Leošem Hegerem

Kostelec nad Orlicí - Chcete si vyměnit názory s nejdéle sloužícím ministre zdravotnictví v polistopadové vládě a zároveň bývalým ředitelem Fakultní nemocnice v Hradci Králové Leošem Hegerem?

Omezení a uzavření registru řidičů

Kostelec nad Orlicí - Odbor dopravy - obecní živnostenský úřad V Kostelci nad Orlicí oznamuje že z technických důvodů bude dne 17. července pro návštěvníky úřadu uzavřeno pracoviště registru řidičů.

Řídím - piju nealko pivo

Kostelec nad Orlicí - Policisté rychnovského dopravního inspektorátu se ve středu dopoledne připojili k celostátnímu projektu Řídím - piju nealko pivo!

Uzavírka přejezdu v Častolovicích

Častolovice - Kvůli úplné uzavírce železničního přejezdu v Častolovicích v době od 11. do 16. července dochází v autobusové dopravě k dopravním opatřením na autobusových linkách.

Oprava přejezdu zavaří vlakům, autobusům i osobním autům

Častolovice - Kvůli rekonstrukci se ve středu uzavře železniční přejezd u vlakové stanice Častolovice zastávka.

Kvůli rekonstrukci se na čtrnáct dní uzavřela silnice u Kostelce

Kostelecká Lhota - Kostelečtí se musejí připravit na komplikace v dopravě. Od pondělí je zcela uzavřená místní komunikace ve vesnici Kostelecká Lhota, která je součástí Kostelce nad Orlicí.

Dopravní omezení v okolí Kostelce

Rychnovsko - Řidiči, kteří se tento týden vydají na Rychnovsko, by si měli dát pozor na další dopravní komplikace.

Hrajte o vstupenky na koncert Vanua 2!

Královéhradecko, Kostelec nad Orlicí /SOUTĚŽ/ - Soutěžní otázka zní: Odkud pochází zpěvák a kytarista kapely Vanua 2 Yannick Tevi? Odpověď najdete na třeba na webové adrese www.zamekkostelecno.cz. Své odpovědi pište na e-mail: jana.ruzickova@vlmedia.cz do pátku 13. července.

Pobytové středisko pořádá dílny

Kostelec nad Orlicí - Pobytové středisko v Kostelci nad Orlicí i o letošních prázdninách otevře své brány široké veřejnosti, a to nejenom tu kosteleckou.

Krásný i za nečasu

Kostelec nad Orlicí - Při rozhodování, kam na procházku, je kostelecký zámecký park sázkou na jistotu. Jako jedna z nejstarších přírodních rezervací Podorlicka chrání vzácné rostliny i ptáky a navíc je krásný v každém počasí.

Mistrovství jde do svého finále

Kostelec nad Orlicí - V pátek 29. června vrcholí na kosteleckém hřišti 14. mistrovství Evropy můžu v softballu.

Prostor dostanou kotlíkové dotace

Kostelec nad Orlicí - Ve středu 27. června se bude konat v kosteleckém SK Rabštejn od 17 hodin seminář k letošním kotlíkovým dotacím.

Představí tajemství tibetských mís

Kostelec nad Orlicí - V úterý dostanou v kosteleckém SK Rabštejn prostor tibetské mísy. Pro veřejnost je připraveno setkání, při kterém mohou příchozí na vlastní kůži pocítit blahodárný účinek jejich vibrací.

Kostelečtí děkují za vstřícný přístup

Kostelec nad Orlicí - „Výbor FK Kostelec nad Orlicí děkuje všem, jenž nám pomohli v náročné jarní části sezony, kterou jsme kvůli rekonstrukci stadionu odehráli na hřištích sousedních fotbalových klubů. Zejména děkujeme zástupcům Zdelova, Albrechtic a Kostelecké Lhoty, na jejichž stadionech nám bylo umožněno sehrát domácí utkání a pravidelně jsme se cítili opravdu jako doma. Těší nás, že v našem regionu panuje takto vstřícný přístup.“

Hradecký kraj přivítá Olympijský běh, v celém Česku poběží desítky tisíc lidí

Kostelec nad Orlicí - Blíží se největší běžecká událost v České republice. Přes 80 tisíc běžců, mezi nimi i mnoho olympioniků, vyběhne ve středu 20. června přesně v jeden okamžik na tratě závodů T-Mobile Olympijského běhu po celé zemi.

Nehoda dvou osobáků zablokovala ulici

Kostelec nad Orlicí - V úterý zažili hasiči rušný večer v Kostelci nad Orlicí, kde v Kotyzově ulici došlo k nehodě dvou osobních aut.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT