VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOSTELEC NAD ORLICÍ

Město Kostelec nad Orlicí má výhodnou polohu z hlediska silniční i železniční dopravy. Pro vodáky je zde řeka Divoká Orlice tekoucí od přehrady Pastviny u Žamberka k Hradci Králové. Město je vhodné k ubytování, pro poznávací výlety do blízké krajiny s letní turistikou a zimními horskými lyžařskými centry. Město působí milým dojmem na každého, kdo sem zavítá. Na území města žije 6 221 obyvatel. Zdroj: www.kostelecno.cz

Kostelečtí děkují za vstřícný přístup

Kostelec nad Orlicí - „Výbor FK Kostelec nad Orlicí děkuje všem, jenž nám pomohli v náročné jarní části sezony, kterou jsme kvůli rekonstrukci stadionu odehráli na hřištích sousedních fotbalových klubů. Zejména děkujeme zástupcům Zdelova, Albrechtic a Kostelecké Lhoty, na jejichž stadionech nám bylo umožněno sehrát domácí utkání a pravidelně jsme se cítili opravdu jako doma. Těší nás, že v našem regionu panuje takto vstřícný přístup.“

Hradecký kraj přivítá Olympijský běh, v celém Česku poběží desítky tisíc lidí

Kostelec nad Orlicí - Blíží se největší běžecká událost v České republice. Přes 80 tisíc běžců, mezi nimi i mnoho olympioniků, vyběhne ve středu 20. června přesně v jeden okamžik na tratě závodů T-Mobile Olympijského běhu po celé zemi.

Nehoda dvou osobáků zablokovala ulici

Kostelec nad Orlicí - V úterý zažili hasiči rušný večer v Kostelci nad Orlicí, kde v Kotyzově ulici došlo k nehodě dvou osobních aut.

Pobytové středisko na sklonku května přivítalo veřejnost

Kostelec nad Orlicí - Poslední květnový den si mohlo několik set dětí z místních škol i dospělých obyvatel Kostelce nad Orlicí nejen prohlédnout prostory pobytového střediska a seznámit se blíže s jeho klienty,

Naučte se umění zdravě stárnout

Kostelec nad Orlicí - Život nás stále učí a my nejsme ti, kteří si myslí, že už všechno vědí. Ač je nám různě a máme nejrůznější životní příběhy, chceme se posouvat, růst a pomáhat sobě i ostatním žít šťastný, zdravý, radostný a naplněný život.

Pobytové středisko nechá nahlédnout za zavřené dveře

Kostelec nad Orlicí - Pobytové středisko Kostelec nad Orlicí pro veřejnost ve čtvrtek 31. května připravilo Den otevřených dveří.

Šumný peloton zamířil i k Vile Mírov

Kostelec nad Orlicí - Poslední ročník Šumné Orlice v okolí Kostelce nad Orlicí zpestřilo o víkendu i krátké divadelní přestavení Přátel Černích šviháků v podání místního ochotnického spolku.

Šumný Kostelec láká na projížďku

Kostelec nad Orlicí - V sobotu 26. května šlápnou v rámci 12. ročníku akce s názvem Šumná Orlice milovníci cyklistiky a architektury do pedálů.

Překážka pod palbou kritiky. Vedení městyse zábranu hájí

Častolovice - Převážně na sociálních sítí způsobila velkou vlnu nevole nově nainstalovaná překážka na cyklostezce mezi Častolovicemi a Kostelcem nad Orlicí.

Poslední ročník Šumné Orlice připomene skvosty architektury

Kostelec nad Orlicí - V pátek 25. května oficiálně začne v Zrcadlovém sále Nového zámku v Kostelci nad Orlicí již 12. ročník akce s názvem Šumná Orlice.

Senioři zvou na besedu s výtvarníkem

Kostelec nad Orlicí - V úterý 22. května se bude pod patronátem kosteleckého Klubu seniorů Pohoda konat beseda s výtvarníkem a sběratelem umění Karlem Martincem.

Hlasujte a přispějete k obnově pomníku

Kostelec nad Orlicí - Již sedmým rokem probíhá celostátní projekt Máme vybráno, který se zaměřuje na financování obnovy památek.

V kostele zahrají pro spolek

Kostelec nad Orlicí - V sobotu 12. května se v kostele sv. Jiří v Kostelci nad Orlicí uskuteční od 16 hodin koncert uskupení Musica (K)lasika.

Spolek Dítě v srdci otevře své dveře a zve na koncert

Kostelec nad Orlicí - Perinatální hospic Dítě v srdci, jehož posláním je podat pomocnou ruku rodinám v těch nejtěžších chvilkách, zve veřejnost na den otevřených dveří.

Majálesový nářez právě začíná

Kostelec nad Orlicí - V pátek odpoledne to vypukne. Areál kosteleckého koupaliště se až do soboty 12. května promění ve svatostánek milovníků tvrdé kytarové hudby.

Tajemný Američan z Kostelce

Hradec Králové - Život někdy píše neuvěřitelné příběhy. Alespoň ten, který se v rodině Dvořákových z Hradce Králové dědí z generace na generaci, by jednou mohl posloužit jako předloha ke tragikomickému scénáři.

Okolí sokolovny se má proměnit. Město připravuje projekt

Kostelec nad Orlicí - Okolí kostelecké sokolovny by se v blízké budoucnosti mělo proměnit. Radnice konkrétně plánuje regeneraci prostranství mezi budovami sokolovny a stávající školní jídelnou.

Kostelecký zámek láká o víkendu na výstavu narcisů

Kostelec nad Orlicí - Pěstitel Adolf Papáček ve spolupráci s Drahomírou Zářeckou a zámeckou floristkou Andreou Vanickou připravili na tento víkend na kosteleckém zámku tradiční výstavu narcisů.

Kopecký s vozem Fabia R5 dál vládne. Na Šumavě vyhrál popáté

Klatovy/ Kostelec nad Orlicí - Nemá konkurenci. Tovární jezdec Škody Jan Kopecký si dojel pro rekordní páté vítězství na Rallye Šumava Klatovy a upevnil si vedení v průběžném pořadí mistrovství České republiky.

Orlice prošla po roce očistnou kúrou

Rychnovsko - Přes čtyři tuny civilizačního odpadu vylovili vodáci a dobrovolníci o tomto víkendu z řeky Orlice. Pod patronátem královéhradeckého Klubu dětí a mládeže se totiž konal již jedenáctý ročník akce, která pro oblíbený východočeský tok znamená alespoň částečné odlehčení od každoročního přívalu nepořádku.

Mladý Kubánec obžalobu ze znásilnění dívky odmítl

Hradec Králové - Mladý Kubánec v pondělí u soudu odmítl obžalobu ze znásilnění. Dívku prý k sexu nenutil. Jak přišla k podlitinám a zraněním a proč utekl s jejím mobilním telefonem, však vysvětlit nedokázal.

Silnému větru podlehly stromy i semafor

Královéhradecko - Párminutová větrná smršť způsobila kolem pondělní 16. hodiny spoušť v krajském městě a v jeho okolí. Hasiči měli plné ruce práce s odklízením škod i na Rychnovsku. Bezprostředně po bouřce vyjížděli v rámci Královéhradeckého kraje ke 25 událostem. V 17 případech v samotném Hradci Králové a jeho bezprostředním okolí.

Dohrávku ovládl Kostelec

Kostelec nad Orlicí - V dohrávce 17. kola Krajského přeboru kostelečtí fotbalisté vyhráli v Novém Bydžově.

Milovníci cyklistiky otevřou sezonu již po třinácté

Kostelec nad Orlicí - V sobotu 21. dubna proběhne v Kostelci nad Orlicí cyklistická akce s názvem Otevírání cyklosezony.

Orlici čeká očistná kúra. Dobrovolníci ji zabaví tun odpadu

Rychnovsko - O víkendu 21. a 22. dubna se po roce opět vrhnou vodáci a dobrovolníci na čištění Divoké a Tiché Orlice.

Řidiči, pozor. Úřad bude mít zavřeno

Kostelec nad Orlicích - Plánujete na čtvrtek výměnu či podání žádosti o vystavení řidičského průkazu nebo vyřízení souvisejících záležitostí? Zbystřete.

Na náměstí začala kostelecká pouť

Kostelec nad Orlicí - Začala tradiční kostelecká pouť. Na náměstí v Kostelci nad Orlicí si mohou užít pouťové atrakce děti i dospělí.

Za pár dní vyrazí „piánem“ křižovat země Balkánu

Kostelec nad Orlicí - Doladit poslední „vychytávky“ na 35 let starém mercedesu a vyráží se. Trojici nadšenců čeká přes měsíc dlouhé křižování silnic zemí bývalé Jugoslávie ve starém autě.

Uprostřed lesa představí Indii

Kostelec nad Orlicí - Indie je zemí, kde vše, co si dokážeme představit, je možné. Je zemí s velice bohatou tradicí a historickou a náboženskou zkušeností, zemí plnou kontrastů, zdánlivých rozdílů a nepochopitelných protikladů.

Film přiblíží temnou minulost

Kostelec nad Orlicí - Na 11. dubna si kostelecké Kino Rabštejn připravilo od 19 hodin promítání českého filmu Milada.

Kostelečtí cyklisté přivítají letos po třinácté jaro na tradiční jízdě

Kostelec nad Orlicí - Kostelečtí se opět po roce chystají na otevření cyklosezony. Jedná se o již třináctý ročník této oblíbené akce, která letos připadne na sobotu 21. dubna.

Kostelečtí musí pro občanku jinam

Kostelec nad Orlicí - Kdo chtěl ve čtvrtek a v pátek na úřadě v Kostelci nad Orlicí řešit třeba novou občanku, měl smůlu. Důvodem bylo stěhování, které se dotklo organizačně-správního odboru.

Zámecká galerie se proměnila v salon fotografie

Kostelec nad Orlicí - Přes dvě stovky originálních fotografií od 41 autorů, to vše je k od konce března do 3. června k vidění na kosteleckém Novém zámku.

Zapojte se do úklidu vily Sklenářka

Kostelec nad Orlicí - Chcete pomoct a zároveň strávit víkend uprostřed lesa, odpočinout si od města, potkat nové přátele, dozvědět se něco o provozu meditačního centra a společenství na Sklenářce?

V Kostelci se objevily nové kontejnery, slouží na sběr kovů

Kostelec nad Orlicí - Kostelec investuje do třídění odpadu. Od dubna zavedlo sběr kovových obalů prostřednictvím zvonových kontejnerů šedé barvy.

Kostelecký park zdobí koberce bledulí

Kostelec nad Orlicí /FOTO/ - Za rozkvetlým kobercem bledulí v parku u Nového zámku v Kostelci nad Orlicí se vypravují obdivovatelé přírody i lovci originálních fotografií. Jarní květy se v zámeckém parku rozpínají na rozloze zhruba jednoho hektaru.

Úřad se na dva dny veřejnosti uzavře

Kostelec nad Orlicí - Potřebujete koncem týdne vyřešit v Kostelci nad Orlicí občanský průkaz, cestovní pas či jiné záležitosti? Zbystřete. Provoz kosteleckého městského úřadu bude totiž koncem pracovního týdne na pár dní omezen.

Cyklosezóna už klepe na dveře. Otevírat se bude tento měsíc

Kostelec nad Orlicí - Zanedlouho se bude konat již třináctý ročník akce Otevírání cyklosezóny. Konkrétně cyklisté šlápnou v Kostelci nad Orlicí do pedálů 21. dubna.

Fotbalisté si dají pauzu. Stadion čeká rekonstrukce

Kostelec nad Orlicí - Roky se v Kostelci nad Orlicí mluvilo o rekonstrukci místního sportovního stadionu. To, že jeho zásadní proměna začne už nevidět, dokládá především fakt, že kostelečtí fotbalisté proti sokům z Jaroměře o tomto víkendu na dlouhou dobu odehráli své poslední domácí utkání.

Naše školka: Mateřská škola Kostelec nad Orlicí

Rychnovsko - Naše školka - projekt Moje první tablo: Když jsem šel poprvé do školky, byla ve mně malá dušička. Nevěděl jsem, jak to bez mámy a táty zvládnu. Dnes už bych se ale bez školky neobešel a chci, abyste všichni viděli, kam chodím a jaké tam mám kamarády!

OBRAZEM: Přichází jaro

Královéhradecký kraj /FOTO/ - Kalendářní jaro začíná teprve ve středu. To astronomické už v úterý, přesně v 17.15 hodin.

Na zámku se spojily světy

Kostelec nad Orlicí - Společné světy - takový byl název výjimečného koncertu, který se konal ve čtvrtek na Novém zámku v Kostelci nad Orlicí.

Další hoax útočí na menšiny: Znásilnění, které se nestalo

Východní Čechy - Na sociálních sítích se rozšířila další poplašná zpráva.

Koncert na kosteleckém zámku spojí hudební styly i národnosti

Kostelec nad Orlicí - Tři špičkoví muzikanti z různých částí světa a zároveň i z různých hudebních oblastí vystoupí ve čtvrtek na Novém zámku v Kostelci.

Kostelečtí senioři zažijí akci Kulový blesk

Kostelec nad Orlicí - Aby se vedení kostelecké radnice nedostalo do pozice Dr. Radosty z kultovní komedie Kulový blesk, přišlo při úvahách na opravu zdejšího Domu s pečovatelskou službou s šalamounským řešením.

Studentka zazářila na olympiádě

Kostelec nad Orlicí - V krajském kole Ekonomické olympiády 2017/2018 nejvíce zabodovala Karina Babičová, studentka Obchodní akademie T. G. Masaryka v Kostelci nad Orlicí.

Expediční kamera opět v Kostelci

Kostelec nad Orlicí - Do města opět zavítá oblíbený filmový festival Expediční kamera. Promítat se bude v kosteleckém kulturním domě Rabštejn v pátek od 17.30 hodin.

Rockový houslista Jan Hrubý vystoupí opět na kosteleckém zámku

Kostelec nad Orlicí - Již poněkolikáté vystoupí legenda české hudby Honza Hrubý v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí.

Ples pomůže vytvořit zahradu

Kostelec nad Orlicí - Ples Dítě v srdci, který pomůže dobré věci, se v sobotu od 20 hodin koná v kosteleckém kulturním domě Rabštejn.

Ples přispěje na spolek Dítě v srdci

Kostelec nad Orlicí - Charitativní ples podpoří neziskovou organizaci Dítě v srdci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT