VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOSTELEC NAD ORLICÍ

Město Kostelec nad Orlicí má výhodnou polohu z hlediska silniční i železniční dopravy. Pro vodáky je zde řeka Divoká Orlice tekoucí od přehrady Pastviny u Žamberka k Hradci Králové. Město je vhodné k ubytování, pro poznávací výlety do blízké krajiny s letní turistikou a zimními horskými lyžařskými centry. Město působí milým dojmem na každého, kdo sem zavítá. Na území města žije 6 221 obyvatel. Zdroj: www.kostelecno.cz

Další z řady požárů suché trávy. Tentokrát hořelo v Kostelci

Kostelec nad Orlicí - Tři jednotky hasičů ve středu po 16. hodině vyjely k požáru v Kostelci nad Orlicí. V místní části Kostelecká Lhota se rozhořela suchá tráva.

V Kostelci vznikne chráněné bydlení

Kostelec nad Orlicí - V Kostelci vzniknou další kapacity pro chráněné bydlení. Radní Královéhradeckého kraje schválili projekt rekonstrukce a výstavby objektu, který bude sloužit jako chráněné bydlení pro osoby se zdravotním a kombinovaným postižením.

Šetřete s vodou a nerozdělávejte oheň

Kostelec nad Orlicí - Městský úřad Kostelec nad Orlicí s okamžitou platností a do odvolání zakazuje odběry povrchových vod z vodních toků, náhonů, melioračních zařízení a z vodních nádrží za účelem výroby, zálivky zahrad, trávníků, hřišť, mytí aut, napouštění nádrží a bazénů, a to v celém správním území Kostelec nad Orlicí.

Řidič audi „zavadil“ o náklaďák. Škoda přesáhla 400 tisíc korun

Kostelec nad Orlicí - K dopravní nehodě na frekventované silnici přímo v Kostelci nad Orlicí vyjížděli krátce před čtvrteční sedmou hodinou večerní dopravní policisté.

Až do zahrady „dojel“ při nehodě řidič v Kostelecké Lhotě

Kostelecká Lhota - Krátce před úterní sedmou hodinou ranní zasahovali hasiči v Kostelecké Lhotě u dopravní nehody osobního vozidla.

Petr Bambousek - Barevný svět zvířat

Kostelec nad Orlicí - Až do začátku září můžete navštívit Nový zámek v Kostelci nad Orlicí, kde probíhá výstava Petr Bambousek - Barevný svět zvířat.

Veřejnost vybírá jméno stadionu

Kostelec nad Orlicí - Atletický stadion v Kostelci nad Orlicí dlouhou dobu tvoří neodmyslitelné zázemí pro místní sportovní vyžití.

Pobytové středisko pořádá dílny

Kostelec nad Orlicí - Pobytové středisko v Kostelci nad Orlicí i o letošních prázdninách otevřelo své brány široké veřejnosti, a to nejenom tu kosteleckou.

Debata s Leošem Hegerem

Kostelec nad Orlicí - Chcete si vyměnit názory s nejdéle sloužícím ministre zdravotnictví v polistopadové vládě a zároveň bývalým ředitelem Fakultní nemocnice v Hradci Králové Leošem Hegerem?

Omezení a uzavření registru řidičů

Kostelec nad Orlicí - Odbor dopravy - obecní živnostenský úřad V Kostelci nad Orlicí oznamuje že z technických důvodů bude dne 17. července pro návštěvníky úřadu uzavřeno pracoviště registru řidičů.

Řídím - piju nealko pivo

Kostelec nad Orlicí - Policisté rychnovského dopravního inspektorátu se ve středu dopoledne připojili k celostátnímu projektu Řídím - piju nealko pivo!

Uzavírka přejezdu v Častolovicích

Častolovice - Kvůli úplné uzavírce železničního přejezdu v Častolovicích v době od 11. do 16. července dochází v autobusové dopravě k dopravním opatřením na autobusových linkách.

Oprava přejezdu zavaří vlakům, autobusům i osobním autům

Častolovice - Kvůli rekonstrukci se ve středu uzavře železniční přejezd u vlakové stanice Častolovice zastávka.

Kvůli rekonstrukci se na čtrnáct dní uzavřela silnice u Kostelce

Kostelecká Lhota - Kostelečtí se musejí připravit na komplikace v dopravě. Od pondělí je zcela uzavřená místní komunikace ve vesnici Kostelecká Lhota, která je součástí Kostelce nad Orlicí.

Dopravní omezení v okolí Kostelce

Rychnovsko - Řidiči, kteří se tento týden vydají na Rychnovsko, by si měli dát pozor na další dopravní komplikace.

Hrajte o vstupenky na koncert Vanua 2!

Královéhradecko, Kostelec nad Orlicí /SOUTĚŽ/ - Soutěžní otázka zní: Odkud pochází zpěvák a kytarista kapely Vanua 2 Yannick Tevi? Odpověď najdete na třeba na webové adrese www.zamekkostelecno.cz. Své odpovědi pište na e-mail: jana.ruzickova@vlmedia.cz do pátku 13. července.

Pobytové středisko pořádá dílny

Kostelec nad Orlicí - Pobytové středisko v Kostelci nad Orlicí i o letošních prázdninách otevře své brány široké veřejnosti, a to nejenom tu kosteleckou.

Krásný i za nečasu

Kostelec nad Orlicí - Při rozhodování, kam na procházku, je kostelecký zámecký park sázkou na jistotu. Jako jedna z nejstarších přírodních rezervací Podorlicka chrání vzácné rostliny i ptáky a navíc je krásný v každém počasí.

Mistrovství jde do svého finále

Kostelec nad Orlicí - V pátek 29. června vrcholí na kosteleckém hřišti 14. mistrovství Evropy můžu v softballu.

Prostor dostanou kotlíkové dotace

Kostelec nad Orlicí - Ve středu 27. června se bude konat v kosteleckém SK Rabštejn od 17 hodin seminář k letošním kotlíkovým dotacím.

Představí tajemství tibetských mís

Kostelec nad Orlicí - V úterý dostanou v kosteleckém SK Rabštejn prostor tibetské mísy. Pro veřejnost je připraveno setkání, při kterém mohou příchozí na vlastní kůži pocítit blahodárný účinek jejich vibrací.

Kostelečtí děkují za vstřícný přístup

Kostelec nad Orlicí - „Výbor FK Kostelec nad Orlicí děkuje všem, jenž nám pomohli v náročné jarní části sezony, kterou jsme kvůli rekonstrukci stadionu odehráli na hřištích sousedních fotbalových klubů. Zejména děkujeme zástupcům Zdelova, Albrechtic a Kostelecké Lhoty, na jejichž stadionech nám bylo umožněno sehrát domácí utkání a pravidelně jsme se cítili opravdu jako doma. Těší nás, že v našem regionu panuje takto vstřícný přístup.“

Hradecký kraj přivítá Olympijský běh, v celém Česku poběží desítky tisíc lidí

Kostelec nad Orlicí - Blíží se největší běžecká událost v České republice. Přes 80 tisíc běžců, mezi nimi i mnoho olympioniků, vyběhne ve středu 20. června přesně v jeden okamžik na tratě závodů T-Mobile Olympijského běhu po celé zemi.

Nehoda dvou osobáků zablokovala ulici

Kostelec nad Orlicí - V úterý zažili hasiči rušný večer v Kostelci nad Orlicí, kde v Kotyzově ulici došlo k nehodě dvou osobních aut.

Pobytové středisko na sklonku května přivítalo veřejnost

Kostelec nad Orlicí - Poslední květnový den si mohlo několik set dětí z místních škol i dospělých obyvatel Kostelce nad Orlicí nejen prohlédnout prostory pobytového střediska a seznámit se blíže s jeho klienty,

Naučte se umění zdravě stárnout

Kostelec nad Orlicí - Život nás stále učí a my nejsme ti, kteří si myslí, že už všechno vědí. Ač je nám různě a máme nejrůznější životní příběhy, chceme se posouvat, růst a pomáhat sobě i ostatním žít šťastný, zdravý, radostný a naplněný život.

Pobytové středisko nechá nahlédnout za zavřené dveře

Kostelec nad Orlicí - Pobytové středisko Kostelec nad Orlicí pro veřejnost ve čtvrtek 31. května připravilo Den otevřených dveří.

Šumný peloton zamířil i k Vile Mírov

Kostelec nad Orlicí - Poslední ročník Šumné Orlice v okolí Kostelce nad Orlicí zpestřilo o víkendu i krátké divadelní přestavení Přátel Černích šviháků v podání místního ochotnického spolku.

Šumný Kostelec láká na projížďku

Kostelec nad Orlicí - V sobotu 26. května šlápnou v rámci 12. ročníku akce s názvem Šumná Orlice milovníci cyklistiky a architektury do pedálů.

Překážka pod palbou kritiky. Vedení městyse zábranu hájí

Častolovice - Převážně na sociálních sítí způsobila velkou vlnu nevole nově nainstalovaná překážka na cyklostezce mezi Častolovicemi a Kostelcem nad Orlicí.

Poslední ročník Šumné Orlice připomene skvosty architektury

Kostelec nad Orlicí - V pátek 25. května oficiálně začne v Zrcadlovém sále Nového zámku v Kostelci nad Orlicí již 12. ročník akce s názvem Šumná Orlice.

Senioři zvou na besedu s výtvarníkem

Kostelec nad Orlicí - V úterý 22. května se bude pod patronátem kosteleckého Klubu seniorů Pohoda konat beseda s výtvarníkem a sběratelem umění Karlem Martincem.

Hlasujte a přispějete k obnově pomníku

Kostelec nad Orlicí - Již sedmým rokem probíhá celostátní projekt Máme vybráno, který se zaměřuje na financování obnovy památek.

V kostele zahrají pro spolek

Kostelec nad Orlicí - V sobotu 12. května se v kostele sv. Jiří v Kostelci nad Orlicí uskuteční od 16 hodin koncert uskupení Musica (K)lasika.

Spolek Dítě v srdci otevře své dveře a zve na koncert

Kostelec nad Orlicí - Perinatální hospic Dítě v srdci, jehož posláním je podat pomocnou ruku rodinám v těch nejtěžších chvilkách, zve veřejnost na den otevřených dveří.

Majálesový nářez právě začíná

Kostelec nad Orlicí - V pátek odpoledne to vypukne. Areál kosteleckého koupaliště se až do soboty 12. května promění ve svatostánek milovníků tvrdé kytarové hudby.

Tajemný Američan z Kostelce

Hradec Králové - Život někdy píše neuvěřitelné příběhy. Alespoň ten, který se v rodině Dvořákových z Hradce Králové dědí z generace na generaci, by jednou mohl posloužit jako předloha ke tragikomickému scénáři.

Okolí sokolovny se má proměnit. Město připravuje projekt

Kostelec nad Orlicí - Okolí kostelecké sokolovny by se v blízké budoucnosti mělo proměnit. Radnice konkrétně plánuje regeneraci prostranství mezi budovami sokolovny a stávající školní jídelnou.

Kostelecký zámek láká o víkendu na výstavu narcisů

Kostelec nad Orlicí - Pěstitel Adolf Papáček ve spolupráci s Drahomírou Zářeckou a zámeckou floristkou Andreou Vanickou připravili na tento víkend na kosteleckém zámku tradiční výstavu narcisů.

Kopecký s vozem Fabia R5 dál vládne. Na Šumavě vyhrál popáté

Klatovy/ Kostelec nad Orlicí - Nemá konkurenci. Tovární jezdec Škody Jan Kopecký si dojel pro rekordní páté vítězství na Rallye Šumava Klatovy a upevnil si vedení v průběžném pořadí mistrovství České republiky.

Orlice prošla po roce očistnou kúrou

Rychnovsko - Přes čtyři tuny civilizačního odpadu vylovili vodáci a dobrovolníci o tomto víkendu z řeky Orlice. Pod patronátem královéhradeckého Klubu dětí a mládeže se totiž konal již jedenáctý ročník akce, která pro oblíbený východočeský tok znamená alespoň částečné odlehčení od každoročního přívalu nepořádku.

Mladý Kubánec obžalobu ze znásilnění dívky odmítl

Hradec Králové - Mladý Kubánec v pondělí u soudu odmítl obžalobu ze znásilnění. Dívku prý k sexu nenutil. Jak přišla k podlitinám a zraněním a proč utekl s jejím mobilním telefonem, však vysvětlit nedokázal.

Silnému větru podlehly stromy i semafor

Královéhradecko - Párminutová větrná smršť způsobila kolem pondělní 16. hodiny spoušť v krajském městě a v jeho okolí. Hasiči měli plné ruce práce s odklízením škod i na Rychnovsku. Bezprostředně po bouřce vyjížděli v rámci Královéhradeckého kraje ke 25 událostem. V 17 případech v samotném Hradci Králové a jeho bezprostředním okolí.

Dohrávku ovládl Kostelec

Kostelec nad Orlicí - V dohrávce 17. kola Krajského přeboru kostelečtí fotbalisté vyhráli v Novém Bydžově.

Milovníci cyklistiky otevřou sezonu již po třinácté

Kostelec nad Orlicí - V sobotu 21. dubna proběhne v Kostelci nad Orlicí cyklistická akce s názvem Otevírání cyklosezony.

Orlici čeká očistná kúra. Dobrovolníci ji zabaví tun odpadu

Rychnovsko - O víkendu 21. a 22. dubna se po roce opět vrhnou vodáci a dobrovolníci na čištění Divoké a Tiché Orlice.

Řidiči, pozor. Úřad bude mít zavřeno

Kostelec nad Orlicích - Plánujete na čtvrtek výměnu či podání žádosti o vystavení řidičského průkazu nebo vyřízení souvisejících záležitostí? Zbystřete.

Na náměstí začala kostelecká pouť

Kostelec nad Orlicí - Začala tradiční kostelecká pouť. Na náměstí v Kostelci nad Orlicí si mohou užít pouťové atrakce děti i dospělí.

Za pár dní vyrazí „piánem“ křižovat země Balkánu

Kostelec nad Orlicí - Doladit poslední „vychytávky“ na 35 let starém mercedesu a vyráží se. Trojici nadšenců čeká přes měsíc dlouhé křižování silnic zemí bývalé Jugoslávie ve starém autě.

Uprostřed lesa představí Indii

Kostelec nad Orlicí - Indie je zemí, kde vše, co si dokážeme představit, je možné. Je zemí s velice bohatou tradicí a historickou a náboženskou zkušeností, zemí plnou kontrastů, zdánlivých rozdílů a nepochopitelných protikladů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT