VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOSTELEC NAD ORLICÍ

Město Kostelec nad Orlicí má výhodnou polohu z hlediska silniční i železniční dopravy. Pro vodáky je zde řeka Divoká Orlice tekoucí od přehrady Pastviny u Žamberka k Hradci Králové. Město je vhodné k ubytování, pro poznávací výlety do blízké krajiny s letní turistikou a zimními horskými lyžařskými centry. Město působí milým dojmem na každého, kdo sem zavítá. Na území města žije 6 221 obyvatel. Zdroj: www.kostelecno.cz

Britové pátrají po příbuzných Rudolfa Ptáčka - pilota RAF

Kostelec nad Orlicí - Rudolf Ptáček byl válečným pilotem ve službách Britského královského letectva. A právě po jeho příbuzných teď Britové pátrají.

Ve vybraných ulicích nepoteče voda

Kostelec nad Orlicí - Ve čtvrtek 8. února dojde v Kostelci nad Orlicí od ranních hodin k částečnému přerušení dodávky pitné vody.

Na novou sochu T. G. Masaryka vybrali v Kostelci téměř sto tisíc

Kostelec nad Orlicí - Socha prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka se navrátí zpět do Kostelce nad Orlicí. Stát bude před místní obchodní akademií.

Loutky zahrají pejska i kočičku

Kostelec nad Orlicí - Do divadla nemusí chodit jen „dospěláci“, ba právě naopak. Děti je dobré ke kultuře vést už od útlého věku. Jedno divadelní představení pro ty nejmenší se koná ve středu v Mateřském centru Cvrček v Kostelci nad Orlicí.

Skříňka opět „provokuje“ uměním

Kostelec nad Orlicí - Ještě několik dní bude v kostelecké Galerii Skříňka k vidění odvážné spojení malby a poezie.

Nová socha prvního prezidenta Masaryka vznikne v Horní Kalné

Kostelec nad Orlicí - Kostelec už ví, kdo odlije bronzovou sochu T. G. Masaryka, která se má navrátit před místní obchodní akademii, jež po prvním československém prezidentovi nese jméno.

Knihovna přivítá letní semestr

Kostelec nad Orlicí - V Městské knihovně v Kostelci nad Orlicí v úterý 30. ledna od 13 hodin startuje první přednáška letního semestrálního kurzu s podtitulem Evropské kulturní hodnoty.

Řidič nezačal víkend zrovna šťastně. Auto převrátil na střechu

Kostelec nad Orlicí - V pátek kolem deváté hodiny ranní se v Kostelci nad Orlicí na komunikaci ve směru na nedaleké Tutleky stala dopravní nehoda, při které skončilo auto na střeše.

Kostelec v zrcadle času aneb Kniha, která každého potěší

Kostelec nad Orlicí - Regionální turistické a informační centrum Kostelec nad Orlicí nabízí k prodeji knihu Kostelec nad Orlicí v zrcadle času.

Kostelečtí hasiči se v uplynulém roce rozhodně nenudili

Kostelec nad Orlicí - Dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí zveřejnili tradiční ohlédnutí za právě uplynulým rokem.

Kostelecká knihovna zve na výstavu fotografií z Aljašky

Kostelec nad Orlicí - Až do konce letošního března potrvá v Městské knihovně v Kostelci nad Orlicí výstava fotografií s názvem Aljaška.

V sobotu se koná ples kosteleckého hokeje

Kostelec nad Orlicí - Obléknout oblek, naleštit boty, vynést ty nejlepší šaty. Plesová událost roku na Rychnovsku se koná právě v sobotu od 20 hodin v kostelecké sokolovně - ples kosteleckého hokeje.

Sněhová nadílka přinesla i hrozivě vypadající karambol

Kostelec nad Orlicí, Tutleky - Úterní sněhová nadílka, která proměnila silnice v kluziště, zaměstnávala po celý den záchranáře.

Spolky a organizace měly schůzku

Kostelec nad Orlicí - V pondělí se na Městském úřadě v Kostelci nad Orlicí konala schůzka spolků a organizací působících ve městě. Na programu bylo jak vyúčtování dotací za předchozí rok, tak vyhlášení dotačních programů pro rok 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT