VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBRUŠKA

Jednou z nejkrásnějších vstupních bran do Orlických hor je město Dobruška. Jeho poloha na křižovatce starých obchodních cest z něho učinila přirozené spádové středisko celé okolní oblasti. Dobruška je městem mnohých historických památek, které jsou cílem návštěvníků od nás i ze zahraničí. Dominantou města je renesanční radnice, v jejíž reprezentačních prostorách nalezly své místo prvotiny světově proslulého malíře Františka Kupky, který v Dobrušce prožil své mládí. Pohledu na město ze širokého okolí vévodí renesanční kostel sv. Ducha. Zájemci o české dějiny si mohu prohlédnout stálou expozici v rodném domku Františka Vladislava Heka, proslaveného spisovatelem Aloisem Jiráskem v románu F. L. Věk. Zdroj: www.mestodobruska.cz

Auto se převrátilo, řidič se zranil

Pulice - Jeden člověk se zranil ve středu ráno při dopravní nehodě v dobrušské části Pulice. Auto skončilo mimo cestu převrácené na střechu.

Auto skončilo na střeše

Dobruška - Kolem středeční půl sedmé ráno havarovalo v Dobrušce auto, které se převrátilo na střechu.

Některá křesla jsou už rozdělena

Dobruška - Ve městě už vědí, kdo obsadí některá křesla radních.

Dokončili rekonstrukci ulice

Dobruška - V pátek byla dokončena rekonstrukce ulice Na Hřišti v dobrušské vilové čtvrti.

„Máme kvalitní tým. Myslím, že můžeme hrát i lepší střed tabulky,“ říká Mikušík

Dobruška /ROZHOVOR/ - Krajský přebor: Fotbalisty Dobrušky v posledních zápasech táhne kapitán.

V Dobrušce uspěl dosavadní starosta

Dobruška - Střídání starostů zažila v uplynulém volebním období Dobruška. Před dvěma lety se postavil do čela radnice po Petru Tojnarovi Petr Lžíčař.

Pád monarchie slavili předčasně

Dobruška - V pátek je tomu sto let, kdy si Dobruška připsala prvenství v zemi v oslavách konce války, poněkud předčasně.

Uctili válečného letce

Dobruška - Generál Miroslav Štandera, stíhací letec československého, francouzského a britského letectva v letech 1939 až 1945, nositel mnoha zahraničních i domácích vyznamenání, by se 5. října 2018 dožil sta let.

Město ve čtvrtek ocení místní osobnosti

Dobruška - Zástupci města Dobruška pořádají ve čtvrtek 4. října slavnostní večer, program začne v 19 hodin ve Společenském centru - Kině 70.

Uctí stíhacího válečného letce, generála Štanderu

Dobruška - Život muže malého postavou, ale velkého příběhem, generála letectva Miroslava Štandery byl pevně spjat s Dobruškou. Prožil zde dětství, vychodil základní školu a navázal vzácná přátelství.

K volbám? Do bazénu i sauny

Rychnovsko - Komunální volby jsou za dveřmi. Voliči v Královéhradeckém kraji zamíří s obálkami i na netradiční volební místa. Několik jich nabízí také Rychnovsko.

Jak jste spokojeni s životem ve městě?

Dobruška - Průzkum spokojenosti občanů města Dobrušky zahájila tamní radnice. Zpracovává totiž Strategický plán města Dobrušky a vyzývá veřejnost, aby se na něm podílela.

Sobotu zpestří historické ležení

Dobruška - Kdo v sobotu zavítá na Svatováclavské slavnosti do Dobrušky, může se těšit na jarmark, jarmareční divadlo a řadu hudebních vystoupení.

Odstávka odstřihla Dobrušku od proudu

Dobruška - Část Dobrušky byla po velkou část úterý bez přísunu elektrické energie. Důvodem byla plánovaná odstávka dodavatele elektřiny. Bez proudu však budou i další domácnosti.

Symfonický orchestr Českého rozhlasu zahraje Novosvětskou

Dobruška - Jako součást programu právě probíhajícího Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka v tovární hale firmy KBA Grafitec v Dobrušce v neděli 23. září vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu.

Město koupí budovu Univerzity Karlovy

Dobruška - Na svém posledním zasedání v tomto volebním období se 19. září sešli zastupitelé Dobrušky.

Na Dobrušské filmové klapce převezme ocenění Alois Fišárek

Dobruška - Od roku 2008 uděluje občanské sdružení Abakus ocenění Osobnost rodného kraje Františka Kupky. Mezi oceněnými byli například Karel Otčenášek, Josef Archleb, Stanislav Guth-Jarkovský, Egon Hostovský, Miloň Čepelka a další osobnosti. Na Dobrušské filmové klapce se k nim přiřadí držitel Českého lva Alois Fišárek.

Vodu na zalévání neberte z potoka...

Dobruška - Kvůli suchu a minimálním průtokům vody v korytech vodních toků vydal vodoprávní úřad na území obcí ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Dobruška upozornění na zákaz odběrů povrchových vod.

Dobruška zažila palácový převrat

Dobruška - Komunální volby se blíží a Deník pro vás opět připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak ty největší slabiny? Dnes je na řadě město Dobruška.

Rychnovsko čeká filmový svátek

Rychnovsko - Hned dvěma velkým akcím věnovaným filmu bude patřit závěr tohoto týdne na Rychnovsku.

V Dobrušce se srazilo auto s dodávkou, dva lidé se zranili

Dobruška - K nehodě řidičů dodávky a osobního automobilu vyjeli dobrušští profesionální hasiči ve čtvrtek 6. září v pět hodin odpoledne do ulice Opočenská.

Jaké bylo století v Dobrušce?

Dobruška - Města i obce Rychnovska si letos připomínají sté výročí vzniku Československa. Výjimkou není ani Dobruška, která láká do malého sálu Společenského centra - Kina 70 na výstavu s názvem Století Dobrušky v plánech, projektech a vizích.

Život polárníka shrne výstava

Dobruška - Prvního Čecha na jižním pólu si mohou od úterý až do 14. září připomenout návštěvníci dobrušské synagogy.

Policie ukončila pátrání. Mladíka našli mrtvého

Rychnovsko - Policisté ve středu ukončili pátrání po pohřešovaném dvaadvacetiletém muži, v dopoledních hodinách byl nalezen ve vodní nádrži v obci Hroška mrtvý.

Záchranáři z Krkonoš pomáhali v pátrání s pomocí dronů

Krkonoše, Dobruška - Po chlapci, který je už od noci ze soboty na neděli pohřešován v okolí Dobrušky, pátrali i členové Horské služby Krkonoše s pomocí dvou dronů s kamerami.

Pivovar pořádá Rampušák fest

Dobruška - V sobotu 18. srpna vypukne Rampušák fest. Jednodenní hudební festival se koná v zahradě rodinného pivovaru se sladovnou v Dobrušce.

Tři požáry v jeden den. Jednotka hasila odpad, koš a suchou trávu

Rychnovsko - Hasiči ve čtvrtek na Rychnovsku likvidovali hned tři požáry.

V Dobrušce přibyla nová odpočívadla

Dobruška - Pracovníci dobrušských technických služeb instalovali na cyklotrasách v okolí města tři nová odpočívadla. Jejich součástí jsou lavice s přístřeškem, stojan na deset kol a také odpadkový koš.

Kvasinská automobilka přispěla Dobrušce na nové hřiště

Dobruška - Obyvatelé města Dobrušky mohou nově využívat workoutové hřiště, které se nachází na Městském stadionu Václava Šperla. Na jeho vybudování se podílelo nejen město, ale také společnost Škoda Auto, která přispěla částkou 120 tisíc korun.

Částečná uzavírka u Dobrušky brzdí řidiče. A jen tak to neskončí

Dobruška - Není novinkou, že během léta se téměř ve všech městech silnice změní ve staveniště. Výjimkou není ani Dobruška.

Ředitel Povodí Labe: Poldr v Mělčanech? Snad v roce 2020

Rychnovsko /ROZHOVOR/ - Tento týden si lidé na Rychnovsku připomněli smutné dvacáté výročí od ničivých povodní. Nejen o nich, ale i o současné situaci kolem protipovodňových opatření jsme mluvili s ředitelem Povodí Labe Mariánem Šebestou.

Putování s F. L. Věkem bude exkurzí do světa nevidomých

Královéhradecko, Dobruška - „Netoliko že je tma, ale nevidím…“ Propojit svět nevidomých a „koukavců“, to je hlavní myšlenka akce, kterou každoročně pořádají Sjednocená organizace slabozrakých a nevidomých spolu s městem Dobruška.

Kopie Ďáblovy bible je v Dobrušce

Dobruška - Kopie největší ručně psané knihy světa je od úterního dne k vidění v dobrušské synagoze. Codex gigas neboli Ďáblova bible bude vystavená až do 30. srpna.

Úsměvy smutných mužů v Dobrušce

Dobruška - Do kina 70 v Dobrušce dnes míří premiéra očekávaného filmu Úsměvy smutných mužů.

Hraje se Open Air Cup Dobruška 2018

Dobruška - Open Air Cup Dobruška je florbalový turnaj trojic pod širým nebem, který proběhne již popáté, a podruhé i pro mládežnické kategorie.

Festival pokračuje druhým dnem

Dobruška - Michal Ambrož & Hudba Praha, Srewballs, Čí je to vina?, Adambe, Rocksorry či Michal Šeps & Reggiment - to jsou kapely a hudebníci, kteří vystoupí v sobotu 23. června na Dobruška festu 2018, který oficiálně začal již v pátek.

Nízká cena jinak drahého Iphonu? Spíše varování než lákadlo

Dobruška - Policisté pátrají po falešném prodejci. Mladík z Dobrušky narazil prostřednictvím internetu na výhodně nabízený Iphone 7 plus 128GB v černém provedení za pouhých šest tisíc korun. Na první pohled velmi lákavá nabídka bez dalších starostí, opak je ovšem pravdou.

Dobruška ožije hudbou a hrami

Dobruška - V pátek 22. června vypukne osmý ročník dvoudenního Dobruška Festu.

V sadech bude znít folk a country

Dobruška - V sobotu 16. června si v Dobrušce přijdou na své všichni milovníci country, folku či bluesgrassu.

Náměstí zaplní čtyřnozí pomocníci

Dobruška - V pátek 15. června hostí dobrušské náměstí F. L. Věka další ročník soutěže vodících psů a jejich páníčků.

Kdy dítě potřebuje péči logopeda?

Dobruška - Ve středu 13. června v 10 hodin proběhne v Dobrušce na náměstí F. L. Věka 24 (vchod od zmrzliny) přednáška atestované klinické logopedky Šárky Veselé o logopedických vadách.

Dobruška prohrála v Přešticích o jediný gól

Dobruška - Prvoligové národní házenkářky Sokola Dobruška prohrály o jediný gól duel o druhé místo v Přešticích.

Rockové legendy roztančí náměstí

Dobruška - Kapela Olympic, nestoři tuzemské rockové a bigbeatové scény, vystoupí v pátek 8. června večer na náměstí F. L. Věka v Dobrušce.

Kopecký rozdával autogramy

Dobruška - Jezdec týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký se těšil velkému zájmu návštěvníků Dne bezpečnostních a záchranných složek integrovaného záchranného systému v Dobrušce.

Rockoví matadoři zahrají v Dobrušce

Dobruška - Česká rocková legenda, kapela Olympic, roztančí v pátek 8. června od 21 hodin dobrušské náměstí F. L. Věka.

Cyklisté zamíří do Orlických hor

Dobruška - Jubilejní 25. ročník amatérského cyklistického Dobrušského poháru pokračuje v neděli 10. června pátým závodem, jímž je Silniční závod - Jech sedací soupravy.

Den IZS slavil kulatiny a připomněl ničivé povodně

Dobruška /FOTO/ - Jubilejní desátý ročník Dne bezpečnostních a záchranných složek IZS v pátek přivítalo tradičně dobrušské náměstí F. L. Věka.

Sousedské derby v jasné režii domácích

Dobruška - Druholigoví národní házenkáři z města F. L. Věka útočí na první místo.

Den IZS oslaví kulaté jubileum

Dobruška - V pátek 1. června se bude na náměstí F. L. Věka v Dobrušce konat v pořadí již desátý ročník Dne bezpečnostních a záchranných složek IZS.

Potřebný poldr získal další razítko

Dobruška - Dobrušský úřad v těchto dnech vydal takzvané územní rozhodnutí o umístění stavby pro projekt výstavby suché retenční nádrže v Mělčanech na Rychnovsku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT