Sbor X–tet u rozsvíceného stromku naladil návštěvníky na Vánoce. Zněly moderní písně i koledy.

„Podobné koncerty jsou u nás tradicí, vždy před Vánoci je pořádáme. Mnohé z nich se odehrávají v Mramorovém sále, kde v září vystupoval i X-tet. Tentokráte jsme to směřovali na nádvoří. Přeci jen je tam ta vánoční atmosféra, kterou naladí zpívání koled,“ uvedl majitel zámku Zdeněk Nováček.
X-tet však zpěvem koled nezačal. „Zpívané skladby se ubírají liturgickým směrem. I když koledy na konci vystoupení zazní, měly by se zpívat až o Vánocích. V repertoáru máme i moderní písně, například od Johna Lenona,“ vysvětlovala návštěvníkům v průběhu vystoupení dirigentka Dagmar Zemánková.

Tímto však vánoční program na zámku neskončil. Vystoupí zde ještě rychnovský flétnový soubor Sarabanda a na konec prosince je plánován koncert vážné hudby v dobových kostýmech. „Rozhodně je ještě za čím přijít,“ pozval návštěvníky majitel Nováček.

 

Tuto sobotu se na zámku koná koncert flétnového sboru Saranbanda. Začátek je v17.00 hodin rovněž na nádvoří zámku. Vánoční koncert se uskuteční dne 28.12 v Mramorovém sále od 19.00 hodin.

Nutná je rezervace na tel 728939 028