Jedním z vrcholů jejich práce bude již 4. ročník festivalu Respekt Session 2010, který se bude konat 18.- 19. 6. 2010 v přírodním amfiteátru ve Valu u Dobrušky. Organizátoři napovídají, že bude na co se těšit. Do valského údolí se chystají známe české i zahraniční kapely. Jejich jména si však nechávají prozatím schovaná. Prozradili jen, že festival bude větší než v minulých letech, jelikož se rozroste o druhé pódium a noční filmový klub.

Nedílnou součástí celého festivalu jsou každoročně lyžařské a snowboardové závody na umělém povrchu, na kterých druhým rokem spolupracují pořadatelé festivalu s provozovateli snowparku Deštného v Orlických horách. Doprovodný program bude letos obohacen o umělecké výstavy, workshopy, umělecké dílny, fireshow, ukázky žonglování, scénických tanců atd. Nebude prý chybět ani čajovna. „Naším dalším cílem je příprava výstavy, která bude festival doprovázet,“ doplnil Martin Faigl. Půjde o průřez z fotografií autorů, kteří se zabývají dokumentací snowboardingu a jejichž práce jsou k vidění například na serveru www.freeride.cz.

Členové občanského sdružení Na kolenou berou tedy na svá bedra pokračování kulturní tradice a říkají: „Rádi bychom dále pokračovali ve spolupráci jak s partnery tak i se státními institucemi. Také bychom chtěli vyjádřit podporu a poděkování všem, kteří se svými aktivitami zasluhují o zkvalitnění kulturního vyžití obyvatel východočeského regionu a propagují tento kraj v ČR i zahraničí. Vždyť kultura je jedním z hlavních určujících znaků národní identity. Děkujeme a těšíme se na shledanou, třeba na festivalu Respekt Session 2010,“ zve Martin Faigl.

(zr)