Sólový kontrabasový kvartet The Pink Elephants, tedy Růžoví sloni, dokáže strhnout diváky širokou škálou nejrůznějších hudbeních stylů, kterými jejich repertoár disponuje. Kromě čtyř kontrabasistů, ti jsou stálými členy tohoto netradičního tělesa, s kapelou obvykle vystupuje i zpěvák a hráč na kontrafagot David Urban a hráčka na bicí Linda Gregarová.

Zvláštní název vznikl poměrně jednoduše. „Šlo o asociaci mezi slony, jako největšími suchozemskými zvířaty, a kontrabasy, což jsou největší smyčcové nástroje. A růžová barva proto, že hrajeme 'růžové' skladby, ať už je to The Pink Elephant nebo The Pink Panther, kterými většinou začínáme a končíme naše vystoupení,“ popisuje vznik názvu Tomáš Dvořáček, jeden ze členů této východočeské skupiny. „Vždyť dokonce vystupujeme v růžových košilích,“ dodává.

„Sloni“ umějí udělat výbornou show a diváky vždy pobaví jejich vtipné hudební úpravy, a to jak známých skladeb současnosti, tak i klasických autorů, jako je například J. S. Bach nebo A. Vivaldi. Autorem podobných úprav je Miloslav Gajdoš. „Rádi hrajeme i swing a jazz nebo například skladby Jaroslava Ježka,“ uvedl Dvořáček. (lu)