Na rychnovském Kolowratském zámku mění kastelána

V dubnu zavřeno
Od pondělí se jeho brány – zatím na předpokládaný měsíc – opět zavřely a v průčelí se objevil velký transparent s textem, že se zámek na duben z technických důvodů uzavírá.

Kolem uzavření památky se okamžitě vynořila řada dohadů. Majitel Jan Kolowrat nebyl včera k dostižení. Kastelán Vlastimil Borůvka řekl, že i on sám byl uzavřením zámku překvapen: „Byli jsme s majitelem dohodnuti na ukončení smlouvy z organizačních důvodů, ale toto jsem nečekal,“ vysvětloval. Kastelán na zámku v Rychnově n. K. působí třicet čtyři let a po ukončení smlouvy bude muset opustit zámecký byt.

Žádné vyšetřování
Prostory zámku včetně kanceláře soukromá bezpečnostní agentura uzavřela. Místostarosta Rychnova Miroslav Richter nebyl z vývoje na zámku nadšen: „Vím o tom, že dochází k výměně kastelána zámku. Doufám ale, že nic nenaruší naše vyjednávání o akcích, které s Janem Kolowratem mám na letošní rok naplánované.“

Mezi veřejností se množí spekulace o možných hospodářských problémech v zámku. Tisková mluvčí policie Vlasta Lepková však uvedla, že žádné vyšetřování se na zámku nevede.