Na programu festivalu, který se stal prestižní přehlídkou, je deset koncertů. Poprvé se také uskuteční koncert na zámku v Kvasinách a v kostele sv. Prokopa v Přepychách.

Na slavnostním zahajovacím koncertu se představí vynikající houslista a profesor na Institute of Music v Clevelandu Ivan Ženatý a Pražský komorní orchestr. V jejich provedení zazní díla dvou velikánů klasické hudby - Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena.

V celém průběhu festivalu vystoupí naši i zahraniční špičkoví umělci. Ve vybrané společnosti nebudou chybět houslisté Josef Špaček i Olga Šroubková, která zvítězila v letošní Mezinárodní soutěži Pražské jaro, dále cembalistka Barbara Maria Willi a korejský varhaník Jihoon Song. Operního pěvce Richarda Nováka doprovodí klavírista Jaroslav Šaroun, držitel Ceny festivalu F. L. Věka. Pokračování pořadu o F. V. Hekovi, nejslavnějším dobrušském rodákovi, od jehož úmrtí letos v září uplyne 170 let, přednese Alfred Strejček, a kolegy z Five Star Clarinet Quartet si přiveze profesor Jiří Hlaváč.

Po velkém ohlasu z minulého ročníku opět vystoupí slovenské uskupení Cigánski Diabli, kteří v sobotu 28. října festival ve Společenském centru v Dobrušce zakončí.

Dana Ehlová