Letošní ročník nabídne několik novinek. Jednou z nich je přesunutí sobotního koncertu do parku, kde budou probíhat boulderové závody. „Chtěli jsme více podpořit atmosféru v parku, aby zde i po skončení závodů pokračovala pořádná party,“ vysvětluje programový ředitel Petr Kašpar, že návštěvníci nebudou muset spěchat za hudbou na hřišti.

Z některých novinek budou možná zejména dříve narození milovníci lezení zaskočeni. Jednou z nich je on-line předprodej vstupenek na besedy a filmy. I když festival ještě neotevřel svou náruč, už nyní je například zcela vyprodaná páteční beseda anglického lezce a dobrodruha. „Pro mnoho návštěvníků to asi bude šok, až na místě zjistí, že na besedu s Leo Houldingem nejsou už v prodeji lístky. Máme ale rok 2019 a bylo na čase se posunout a přizpůsobit elektronické současnosti,“ vysvětluje programový ředitel festivalu Petr Kašpar.

Na druhou stranu aktivní lezeckou komunitu tvoří většinou mladí lidé, pro něž je užívaní smartphonů k podobným účelům samozřejmostí. Po městě proto budou cedulky s QR kódy a zájemci si tak budou moci koupit lístek do kina i na jiných místech než je jen v infocentru. Ale i tam bude probíhat fyzický prodej lístků stejně jako v minulých letech.

Anna Špreňarová