Jarní procházka začne v 8.30 hodin, prezence bude probíhat na Trčkově náměstí do 9 hodin. Následuje instruktáž o správném chození s holemi, které si lze na místě zapůjčit. Na startu obdržíte mapku s trasami a kontakt na pořadatele. Vybrat si můžete z tras 6,5 km, 11 km a 14 km. Občerstvení je zajištěno na hřišti v Semechnicích. Startovné pro děti je zdarma, dospělí zaplatí 20 korun a důchodci 10 korun.

Prožijte Velikonoce s předstihem

Keramiku, tkalcovskou dílnu, zpracování vlny, košíkářství, pletení pomlázek a další lákadla nabídne v sobotu od 10 do 17 hodin tradiční velikonoční jarmark na Kopečku v Bartošovicích. Návštěvníci se mohou těšit i na kraslice, kovárnu, domácí máslové mazance a řadu jiných velikonočních dobrot. Program zahájí požehnání řemeslníkům, od 11 hodin je přichystáno muzicírování se Sborem z hor a na své si přijdou i děti, pro něž je připraven program - Život včelky, poníci a další zábava.

Zahrádkáři zahájili výstavu

V pátek se otevřely brány častolovického výstaviště. A zůstanou otevřené až do neděle. Výstava zahrádkářů Velikonoce - svátky jara sem láká nejen na množství cibulovin, ale také na staročeské tradice a výrobky s velikonoční tematikou. Výstavní plocha se oproti loňsku zvětšila a nechybí zde praktické ukázky přímo na výstavišti včetně staročeských řemesel, oblíbená soutěž o nejlepší kolekci kraslic či velikonoční gastronomie se specialitami. Pořadatelé v rámci jarní výstavy také poprvé připravili doprovodný zábavný program.