Každým rokem přicházejí soutěžící Bafuňářských závodů se stále nápaditějšími a vypracovanějšími maskami. Výjimkou nebyl ani 51. ročník loučení se zimou, který se v zimním areálu ústeckého Ski klubu uskutečnil v sobotu.

Deštivé počasí neodradilo desítky masek, které se úderem čtrnácté hodiny postavily na start tradiční disciplíny – Obřáku na krásu. “Převážná většina přítomných lidí je členy klubu a Bafuňářskými závody tradičně ukončujeme sezonu. Letos nám sice prší, ale je to určitě štěstí,“ svěřil se Slávek Boruch, který se letos převlékl do historického kostýmu výběrčího daní.

Díky originálním nápadům soutěžících tak došlo k neuvěřitelným setkáním. Například rocková skupina Kiss se pozdravila s trojicí budovatelů komunismu – Karlem Marxem, Bedřichem Engelsem a V. I. Leninem. Návštěvníky velmi pobavil i přesun mobilní ordinace v Růžové zahradě s pacientkou.
„Vzhledem k přeháňkám jsme se původně rozhodovali, zda pojedeme na Bafuňáře, ale teď jsme z masek nadšeni ,“ konstatovala jedna z návštěvnic.