Tato příjemná slovenština zazněla v sobotu večer v hostinci Katapult v Bačetíně. Anna Michalcová dodává, že z Bratislavy, kde studuje medicínu, by to sem měla opravdu daleko, na Jiřího Schmitzera přijela se svým přítelem z Opočna, na hodnocení večera se shodují. I další posluchači, ať už z nejbližšího okolí nebo z míst vzdálenějších jako například Hradec Králové nebo Břeclav, mluví podobně.

Herec Jiří Schmitzer patří neodmyslitelně k českému filmu, v roce 1997 získal Českého lva za hlavní roli v Bumerangu. Jaký je písničkář Jiří Schmitzer?
Živelný, vydá za kapelu. Přímý, jeho texty jdou přímo k věci. Vulgarismy? Jako v životě, pro některé situace jsou nejúdernější, stejné je to i v jeho písničkách. „Je těžké říci několika slovy, jak na mě večer zapůsobil,“ přiznává Jana Poláčková z Dobrušky. „Určitě hodně odlehčeně, i ty nejčernější myšlenky jasně pojmenuje, najednou se jim dokážeme smát. Večer měl daleko ke komerci, to vítám, z té bychom asi brzy zdegenerovali. Dívala jsem se na nabídku dalších akcí hostince Katapult, jsou výborné, určitě tu nejsem naposledy.“

Hostinec Katapult si nachází své příznivce postupně. „Sám jsem jednoznačně rocker a mám určitě blízko i k undergroundu, což je samozřejmě na programu akcí Katapultu znát. V Bačetíně jsme rok a půl a tudíž na začátku běhu na dlouhou trať, pořádat koncerty a kulturní akce na vesnici není vůbec jednoduché,“ svěřuje pořadatel Martin Frodl. „Dnes už je informovanost veřejnosti mnohem lepší. S propagací nám výborně pomáhá například Dobruška či Nové Město nad Metují, podporu nacházíme též v obci Val, kde pořádáme v amfiteátru naše letní akce a festivaly. Z našich proběhlých koncertů nejraději vzpomínám na březnový koncert Plastic People of the Universe, úžasná akce plná emocí pro 150 lidí, což je v podstatě kapacita našeho klubového sálu. Příštím hostem v Katapultu bude 6. listopadu Roman Dragoun, rocková legenda působící v minulosti ve skupině Stromboli či Progres 2, který se obklopil skvělými muzikanty ve formaci s prostým názvem T 4,“ dodává Frodl. Na webových stránkkách hostince najdete informace o dalších plánovaných akcích až do července 2011 včetně oslavy Silvestra 2010 s kapelou Plastic People of the Universe.

(dm)