Svědčí o tom nejbližší koncert. V neděli v 16 hodin přivítá Opočno Ludmilu Peterkovou, která bývá nazývána českou klarinetovou královnou, a cenami ověnčený Bennewitz Quartet. Místem koncertu bude Kodymův národní dům.

„Všichni, kdo zde vystupovali, hodnotili špičkovou akustiku, protagonisté jsou ti z nejlepších, neděle bude stát za to," shrnuje stručně umělecký ředitel festivalu Pavel Svoboda.

Stručnost si může dovolit, umělci, kteří do Opočna přijedou, reklamu nepotřebují. Bennewitzovo kvarteto patří ke vzácným souborům, které mají na pódiu tak příjemné a harmonické vzezření, že je opravdová radost je při hře vidět. Kvarteto, které vzniklo na pražské AMU v roce 1998, je držitelem mnoha ocenění a dnes je „doma" po celém světě.

Stejně jako klarinetistka Ludmila Peterková, laureátka mezinárodní soutěže Pražské jaro, nyní profesorka Pražské konzervatoře. Co je pro Opočno důležité? V neděli tu zazní dvě skladby – Mozartův kvintet a Clarinettino Ondřeje Kukala, při němž vystoupí Pavel Klečka, první kontrabasista z Pražské komorní filharmonie. Úvod bude patřit Ludwigu van Beethovenovi.   Dana Marková