„Jedenáct let jsem se starala o babičku v plenkách, před dvanácti roky jsem přišla o dceru. Má kamarádka Iva, matka dětí, trpí roztroušenou sklerózou a ztrácí chuť do života. Jako zdravotní sestra se setkávám s lidským utrpením každý den, a proto jsem se rozhodla, že budu pomáhat,“ komentovala Romana Polášková z Borohrádku smysl humanitárních akcí, které pořádá v regionu již několik let .
Předchozí tři benefiční akce (2006 – 2008) se uskutečnily v borohrádecké sokolovně a výtěžek z nich putoval do dětského domova v Holicích. „Loni jsem měla roční přestávku a letos jsem se rozhodla pro rychnovské Pelclovo divadlo. Věřím, že je zde větší šance pomoci,“ pokračovala hlavní pořadatelka, která se nedávno setkala s týnišťským farářem Ivanem Havlíčkem, který benefiční akci zastřešil.
„S paní Poláškovou jsem se setkal v Borohrádku a její nápad pomoci nemocné kamarádce a ostatním lidem s roztroušenou sklerózou mne zaujal. Pomáhal jsem jí s přípravou, ale když jsem se dozvěděl termín akce, který je před Velikonocemi, vím, že vzhledem ke svým povinnostem se tam nedostanu dříve než po desáté hodině večer,“ uvedl farář.
Benefiční večer začíná od 20 hodin a vstupné na něj je dobrovolné. „Budeme vděčni i za malé příspěvky,“ pozvala Romana Polášková.

(ign)