Kdy: neděle 3. března od 11.30 do 18 hodin
Kde: Rotunda Lounge Café, Šimkovy sady v Hradci Králové

V hradeckých Šimkových sadech se můžete těšit na rapsodii chutí z Jadranu. Ochutnat budete moci ryby i další dary moře. Připraveno bude jídlo jadranské kuchyně od předkrmů (rybích pomazánek, tataráku a salátů) přes bouillabaisse a pečenou chobotnici „pod pekou“, po grilované kalamáry, krevety, chobotnici, pražmy a vlky, tuňáka nebo sardinky.

Ale Jadran není jen Chorvatsko, je to i Itálie a její báječné prosecco, tedy italské šumivé víno, které se k mořským plodům dokonale hodí. Kulinářský festival se bude konat v neděli v Šimkových sadech u kavárny Rotunda Lounge Café od 11.30 do 18 hodin.

Šampionát s padákem a lyžemi

Kdy: pátek 1. a sobota 2. března
Kde: Vrchlabí, Ski areál Bubákov Herlíkovice

Unikátní kombinace parašutismu a lyžování v podání nejlepších světových závodníků.

Vrchlabí je už od středy dějištěm mistrovství světa v para-ski. Soutěžící absolvují ve Ski areálu Bubákov Herlíkovice dvě na sobě nezávislé disciplíny, lyžařský obří slalom a parašutistickou přesnost přistání. Skáčou z vrtulníku z výšky 1000 metrů nad horským terénem, přistávají na molitanovém doskočišti o průměru pět metrů, v jehož středu je umístěno elektronické měřící zařízení o průměru 32 centimetrů. Výsledky z obou disciplín se jim sčítají, podobně jako u severské kombinace. Česká reprezentace patří v této disciplíně k užší světové špičce a bude se snažit zopakovat úspěchy z posledního MS v Rakousku, kde družstvo mužů ve složení Milan Palo, Radek Šíma, Martin Gabla a Jakub Rataj získalo bronzové medaile.

V prvních dvou dnech byly na programu seskoky padákem a lyžařský obří slalom. Dnes a zítra šampionát vyvrcholí parašutistickými seskoky. Mistrovství světa zakončí v sobotu v 18.00 slavnostní vyhlášení vítězů před hotelem Gendorf na Evropském náměstí ve Vrchlabí.

Neděle patří masopustům

Kdy: v neděli 3. března
Kde: Nová Paka a Železnice
Za kolik: vstup volný

Vyrobte si nápadité masky či převleky a přijďte si v neděli užít masopustní veselici!

Masopustní odpoledne zahájí v neděli v areálu MKS v Nové Pace ve 14 hodin hudba Krkonošského Horala. Divadelní představení Setkání s Krakonošem uvidíte ve 14.30 a v 15.30. Od 16 hodin jsou pro děti připraveny Hravé zpívánky, nebudou chybět ani kreativní dílničky a občerstvení. Program v 16.45 zakončí Loutkový soubor Rolnička pohádkou Tři pradleny (na pohádku vstupné 25 Kč).

Masopustní veselice se koná v neděli od 17 hodin v Železnici na náměstí před radnicí. Průvod s hudbou projde centrem města, dojde na nádvoří muzea, zde bude připraven program i občerstvení. Dále se půjde do Café Terasy, kde se budete moci znovu občerstvit a užít si sousedské setkání.