Toto ojedinělé uskupení obcí, pro jedinou příležitost v roce, připravuje svůj vlastní ples každý rok. Vše začíná již večery před plesem, kdy se sejde několik dobrovolníků z každé obce, aby originálně vyzdobili společenský sál, připravili tombolu, zavzpomínali na předchozí ročníky.

Pro tento rok hrála na plese skupina STREYCI, a jak při zahájení uvedl pan starosta Petr Kubíček, „dvě tetky k tomu". Z okolních obcí svážely hosty autobusy. Jak starostové okolních obcí s radostí říkají, zahájení ponecháme na domácím. Úvodního slova se tedy ujímá Petr Kubíček, starosta obce Bolehošť, aby nejen přivítal všechny návštěvníky a účinkující. Zároveň poděkoval všem, kteří pomáhají s přípravami plesu nebo přispěli do plesové tomboly. První kulturní vložkou bylo představení Tanečního klubu AKCENT Dobruška, pod vedením Martina Odla, který zahájil tento ples mixem latinskoamerických tanců na motivy filmu Madagaskar. Pak již patřila většina společenského večera STREYCŮM. TK AKCENT Dobruška se představil během večera ještě jednou a to ukázkou standardních tanců.

S postupujícím časem přichází samozřejmě i „únava". Závěrem je zapotřebí shrnout, že po celý večer si všichni užili skvělou zábavu, ochutnali výbornou kuchyni a domů odcházeli spokojeni. Společenský ples tedy můžeme vyhodnotit za opravdu vydařený.