Deštné v Orlických horách – Dvacátý první ročník tavení skla dřevem v přírodním areálu muzea v Deštném umožní návštěvníkům poznat práci sklářů pod vedením mistrů. Již od pátku zde bude k vidění tavení skla a představí se další doprovodná řemesla jako jsou rytí a broušení, foukání či malování na sklo. Zřejmě nejzajímavější nedělní atrakcí bude aukce výrobků, samozřejmě skleněných.

Pochoutky i cimbál

Potštejn – Degustace kvalitních vín, ukázky vaření a ochutnávky indických specialit, prodej exotického koření, mezinárodní kulinářské umění v praxi nebo barmanská show s mícháním koktejlů, to všechno čeká návštěvníky potštejnského zámku v sobotu od 14 hodin. Celé odpoledne bude k dobré náladě hrát moravská cimbálová muzika a jako každý rok se bude soutěžit O nejlepší domácí marmeládu i domácí likér.

Po lávce na trakaři

Zdelov – I letos se na místním koupališti uskuteční soutěž v jízdě na trakaři a v běhu po lávce. Na již tradiční akci se můžete těšit v sobotu od třinácti hodin. Pro milovníky adrenalinu, sportu a zábavy je připraveno několik krkolomných disciplín o zajímavé ceny. Celé odpoledne uvedou Mikeš se Shrekem.