Chcete se koncertů zúčastnit i vy? S Deníkem můžete zcela zdarma. Stačí, když se zapojíte do naší soutěže a jeden lístek na vaše jméno může být váš. Otázka tentokrát zní: „V jakém roce vznikla kapela Škwor?" Správné odpovědi nám zasílejte ve čtvrtek (10. 9.) do 14 hodin na e-mailovou adresu jan.pruska@denik.cz. Nezapomeňte připojit své celé jméno a kontaktní údaje a do předmětu e-mailu napište „Výrava". Vylosované výherce včas informujeme. Hodně štěstí!

Francouzské dny lákají na film i kulinářství. Vyhrajte lístky

Hradec Králové - Milovníci Francie se mohou těšit na  Francouzské dny v Hradci Králové, které pořádá Francouzská aliance Pardubice ve spolupráci se Studijní a vědeckou knihovnou, Informačním střediskem Europe Direct Hradec Králové a s Bio Central. Uskuteční se od 14 do 17. září.

Francouzské dny, již pevně zakotvené v hradeckém kulturním dění, se staly hravou společenskou událostí na téma Francie. Bohatý program tohoto třetího ročníku slibuje mnoho zajímavých událostí a překvapení.

Gurmáni a labužníci zajisté zamíří na kulinářské dílny: budete moci připravit a následně si vychutnat pain perdu (francouzský Ztracený chléb) nebo palačinky.

Hraví lidé ocení kvízy o zámcích na Loiře nebo o francouzské gastronomii a taktéž možnost vyhrát spoustu zajímavých dárků. Před hraním a vyplňováním kvízu jsou připravené originální prezentace realizované přímo rodilými mluvčími.

Program nabízí také kino Bio Central, které v rámci Francouzských dnů promítne například snímek Paříž – Manhattan ve středu 16. září od 20.30 hodin.

S Hradeckým deníkem můžete film vidět zdarma. Třem výhercům rozdáme dvě vstupenky. Stačí napsat správnou odpověď na soutěžní otázku a mít štěstí při losování. „Kdo režíroval film Paříž – Manhattan?" Správnou odpověď posílejte do čtvrtečních (10. 9.) 14 hodin na e-mail jan.pruska@denik.cz. Do předmětu napište „Soutěž – Francouzské dny". Výherce včas oslovíme.

Vystoupení Veselé trojky Pavla Kršky můžete mít zadarmo

Živanice - Veselá trojka Pavla Kršky se chystá na svůj koncert na letní parket do Živanic nedaleko Lázní Bohdaneč.

Trojice, dnes již známých muzikantů, která vsadila na vlastní tvorbu a její písničky potěší a pohladí po duši především starší generaci zahrají v neděli 13. září od 16 hodin. Vstupné je 170 korun.

S Hradeckým deníkem můžete navštívit koncert úplně zdarma. Rozdáváme vždy dva lístky.

Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku, která zní: Jak se jmenuje skladba, kterou Pavel Krška napsal jako vzpomínku na své rodiče? Správnou odpověď posílejte na e-mail jan.pruska@denik.cz do čtvrtečních (10. 9.) 14 hodin. Nezapomeňte připojit své celé jméno a kontaktní údaje a do předmětu e-mailu napište „Veselá trojka". Vylosované výherce včas informujeme.