Ani letošní jubilejní pátý ročník není v tomto směru výjimkou, neboť na sedmém a tedy posledním koncertu se v neděli 1. listopadu představí vynikající slovenský operní pěvec Štefan Margita. Zájem o vstupenky potvrdil očekávání, a tak je dopředu jasné, že velký sál Společenské centra Kino 70 v Dobrušce bude v 19 hodin do posledního místa zaplněn.

Tenorista ŠTEFAN MARGITA, žijící v Praze, absolvoval konzervatoř v Košicích a působil na scénách v Prešově a Košicích. Po vítězství na soutěži Pražské jaro získal angažmá v opeře Národního divadla v Praze a současně působil jako sólista vídeňské Volksoper. V roce 1992 přešel do stálého angažmá ve Státní opeře Praha. Účinkuje na scénách nejslavnějších operních domů, například v milánské La Scale, londýnské Covent Garden a v roce 2008 i v newyorské Metropolitní opeře.

Na festivalovém recitálu se představí s klavíristkou Katarínou Bachmannovou, která se v roce 1995 stala hlavní korepetitorkou Státní opery Praha a Národního divadla. V pestrém programu se posluchači mohou těšit jak na Dvořákovu Humoresku, tak maďarské lidové písně od Bély Bartóka nebo árii kupce z opery Sadko Rimského-Korsakova. Chybět nebude ani Ave Maria Franze Schuberta a na závěr Jaká to nádhera z repertoáru Carusa.

Abonentky dokladem vzrůstajícího zájmu

Jubilejní ročník Mezinárodního hudebního festivalu F. L.Věka první listopadový den končí a na hodnocení je ještě brzo. Přesto však pořadatelé jsou již teď nadmíru spokojeni se vzrůstajícím zájmem příznivců krásné hudby o tuto přehlídku, o čemž svědčí téměř stovka prodaných abonentních vstupenek.

Právě proto budou již v rámci závěrečného koncertu v prodeji dárkové poukázky v hodnotě 990 Kč, za něž předkladatelé od 15. srpna příštího roku obdrží ABO vstupenku na šestý ročník hudebního festivalu F. L.Věka.

Prodej limitované série poukazů, které se v předchozích letech staly originálním a velice ceněným vánočním dárkem, bude od 2. listopadu pokračovat na informačních centrech v Dobrušce a Novém Městě nad Metují. Majitelům abonentních vstupenek přitom organizátoři zajišťují přednostní místa ve všech koncertních prostorách.

Dana Ehlová