„Během dvou dnů předvedly všechny naše zástupkyně osm soutěžních čísel a z toho šesti sestavami jsme postoupili na mistrovství České republiky. I když jsme už v minulosti měli pěkné výsledky, tento šampionát byl z našeho pohledu, a co se týče počtu postupujících, jednoznačně nejúspěšnější," zhodnotila účast ve dnech 9. a 10. dubna na Zemském finále v sólech a duech klasických mažoretek trenérka Věra Jurášková.

Z Opočna se vydalo bojovat o postup na národní šampionát celkem šest děvčat. V kategorii junior mladší se první den soutěží představily v sólech Markéta Horáková, Martina Tošovská, Renata Faltová, Táňa Machová a v kategorii junior starší Klára Peřinová a Anna Ludvíková. V duech reprezentovaly Mažoretky Colloredo již zmiňované Anna Ludvíková s Markétou Horákovou v mladších juniorkách a mezi seniorkami také Michaela Lebdušková s Kateřinou Vašatovou.
V sólech byla nejpočetněji – 45 mažoretkami – zastoupena kategorie mladších juniorek, přesto dokázaly Markéta Horáková (6.) i Martina Tošovská (10.) postoupit, stejně jako Anna Ludvíková (6.) a Klára Peřinová (8.) z kategorie starších juniorek.

Mažoretky Colloredo se dostávají čím dál více do povědomí konkurence a získávají si respekt soupeřů. Není se co divit, vždyť titul prvních vicemistryň Čech je pro opočenské závodnice úspěch přímo historický, ale jistě zasloužený.
Národní šampionát v těchto disciplínách se uskuteční 21. a 22. května v Ronově nad Doubravou. ⋌(ehl)