Jazz, rock, blues a folk

V Rychnově nad Kněžnou se koná podvečer se dvěma zajímavými hudebníky, Benem Holderem (housle, zpěv) a Petrem Benešem (piáno). Ben Holder je jedním z nejnadanějších mladých jazzových hudebníků ve Velké Británii. V duu s českým pianistou Petrem Benešem bude Ben Holder hrát především americké klasické jazzové standardy ve vlastních aranžích a úpravách. Akce se koná ve Společenském centru ve středu 27. září.

Tipy na zábavu ve čtvrtek

Benefiční akce Světýlka: V opuštěném kostele sv. Jana Nepomuckého na Vrchní Orlici se koná ve čtvrtek 28. září výstava ručních prací. Součástí akce na podporu kostela je i na benefiční koncert. Akce je dostupná dle aktuální provozní doby. Pořádá Sdružení Neratov, Chráněné dílny Kopeček.

Svatováclavský koncert v Rokytnici: Na tradičním Svatováclavském koncertě v zámeckém kostele Nejsvětější trojice vystoupí smíšený sbor Jitro z Hradce Králové. Koncert se koná ve čtvrtek 28. září od 15:00.

Začíná Zahrada východních Čech: Ve výstavním areálu v Častolovicích začíná tradiční akce Zahrada Východních Čech. Akce trvá do 1. října 2017. Vystavovat se budou květiny, ovoce, zelenina, kolekce bylinek, zahradní nábytek i keramika. Výstava bude otevřena každý den od 9:00 do 17:00. V neděli jen do 16:00. Parkování zdrama. VStupné 80 Kč dospělí, 50 Kč důchodci, 30 Kč žáci, studenti a ZTP, děti do 6 let zdarma. Využít můžete i rodinného vstupného za 170 Kč pro 2 dospělé a 1-4 děti.

Tančírna walzu a valčíku

Sdružený klub Rabštejn v Kostelci nad Orlicí: V pátek 29. září od 19:00 si můžete užít dvě hodiny plné hudby určené milovníkům tance. Přijďte si zatančit například waltz, valčík, cha-chu, mambo a další. Heslo: „zopakovat, upevnit a osvěžit kroky“. Vstupné dobrovolné.

Dejte o sobě vědět
Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.rychnovsky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.