O dobrou zábavu i našlapaný kotel se postarají například Škwor, Trautenberk, Komunál, Traktor nebo Krucipüsk, svěží česko-irský vítr přivezou Pipes and Pints. Největší hudební událostí bude bezesporu vystoupení projektu Zemětřesení v původním složení Aleš Brichta, Miloš Dodo Doležal, Vlasta Henych a Štěpán Smetáček.

Kdy: 19. a 20. července
Kde: Hořice v Podkrkonoší
Za kolik: 749 korun

Organizátoři se každý rok snaží ještě více přispívat ke komfortu fanoušků. Největší novinkou je letos rozšíření festivalu do celého prostoru areálu U Věže, nejen v jeho části jako v předchozích letech. Toto rozhodnutí umožnilo vybudování nových odpočinkových zón i posílení toalet či rozšíření občerstvovacích míst. Další novinkou budou vratné kelímky, včetně potištěné limitované edice pro sběratele suvenýrů. Pořadatelé také slibují pestrý catering,servírovat se budou steaky, burgry i klobásy. V nonstop stánku seženete něco na zub ke snídani i velmi pozdní večeři. A jelikož jsou Hořice městem kamenné krásy a trubiček, nebude chybět ani stánek s touto sladkou pochoutkou. Celým programem bude provázet Olda Tamáš. V doprovodném programu se bude soutěžit o vstupenky na Laser game v Hradci Králové, bobovku ve Špindlerově Mlýně nebo do ZOO ve Dvoře Králové. Stanové městečko a parkování jsou bezplatné.

Africké trhy u náplavky

Obří jackfruit, avokádo, banány, mango, mučenku, sladký ananas, voňavou papáju, dračí ovoce,koření ze Zanzibaru, čokoládu, kakao i čerstvé kakaové boby. To vše můžete nakoupit v sobotu v Hradci Králové od 10 hodin na Africkém trhu před kavárnou Náplavka.

Den otců si užijí muži v Rudníku

Devátý ročník tradičního pětiboje pro otce (i budoucí) se koná v sobotu od 14 hodin před obecním úřadem v Rudníku. Prezentace soutěžících začíná od 13 hodin. Zahrají Blues Mystery, Old Blood, Morčata na útěku a Five O´clock Tea.

Prohlídky lákají na dobové speciality

Atmosféru zámku za soumraku si mohou vychutnat již tuto sobotu návštěvníci někdejšího šlechtického sídla v Opočně. Od 19 hodin se jim zámek otevře dokořán, každý si ho může projít svým vlastním tempem bez průvodce.

Kdy: v sobotu 20. července
Kde: v Opočně

V zámeckých komnatách se příchozí dozvědí zajímavosti zaměřené především na život Colloredo-Mansfeldů a jejich vztah k rodině Clam-Gallasů v první polovině 19. století. Letošek je totiž rokem Gallasů a Clam-Gallasů a Národní památkový ústav připravil ve svých objektech při této příležitosti řadu akcí připomínajících tyto šlechtické rody.

Návštěvníci opočenského zámku se projdou také po jeho arkádách a dostatek času budou mít i na prohlídku zdejší obrazárny. Během večera jsou připraveny hudební vstupy a pomyslnou třešničkou na závěr bude ochutnávka jídel podle dobových receptů rodiny Clam-Gallasů na nádvoří zámku. Jednotné vstupné pro všechny návštěvníky je 170 korun. Poslední vstup do expozic bude umožněn ve 22 hodin.

Jedeme v tom spolu

Sportovně zábavný den, na kterém se budou bavit hendikepovaní i široká veřejnost, se koná v sobotu na hřišti za ZŠ Poděbradova v Jičíně. Přijďte si vyzkoušet hmatové pexeso, zazávodit si na invalidních vozících nebo si třeba jen poslechnout zpěváka Jakuba Kazdu.

Hudební FestNeFest

Akce pro celou rodinu se koná v sobotu 20. července od 13 hodin v Masarykových sadech v Jaroměři. Neziskový festival zahájí odpolední program pro rodiny s dětmi plný zábavy, písniček a atrakcí. Ve večerním programu od 17.30 hodin vystoupí Jana Rychterová, Alice Roger či skupina Maniac a další. Vstup je zdarma.

Na Pivní slavnosti zvou skláři

Šestnáctý ročník Pivních slavností v Harrachově si ve sklárně určitě užijete jaksepatří. Pro děti je připraven koutek s pouťovými atrakcemi, dospěláci se mohou těšit na bohatý hudební program od dechovky až po punk, samozřejmě nebudou chybět ani klasické rockové hity, včetně zahraničního hosta Elán Tribute Revival, a na úplný závěr připravili skláři půlnoční ohňostroj.

Kdy: V sobotu 20. července
Kde: Sklárna Harrachov

Celý den můžete sledovat šikovné skláře při práci. I letos pro návštěvníky přidali na huti další sobotní odpolední směnu až do 22 hodin, aby si všichni zájemci mohli u jedné sklářské party vyzkoušet i foukání skla. Kromě toho budou na nádvoří sklárny připravené i tvořivé dílny pro děti i dospělé s možností malování a rytí skla, různé (nejen pivní) soutěže a tak jako vždy i spousta krásných cen v tombole.

Harrachovské pivo poteče proudem, k tomu bude celý den v areálu i široká nabídka různých dobrot, od masa, přes frgále, domácí limonádu, zmrzlinu, trdelník, langoše, výbornou kávu od Zina´s Coffee, perníková srdce, turecký med. Návštěvníky čeká hudební program, který se bude odehrávat od 10 hodin až do půlnoci, mimo jiné s Beatles Revival a Elán Tribute, čekají na vás tradiční soutěže v držení tupláku, pití piva na čas a nebo oblíbené jízdy na opilém kole.