Sokolský dům krášlí po celý týden krajka

Tradiční výstavě paličkované krajky patří do 1. prosince prostory Sokolského domu v Opočně na Kupkově náměstí. Na akci zve Klub přátel paličkované krajky Opočno. Výstava bude přístupná v pracovní dny od 14 do 17 hodin, o víkendu od 10 do 17 hodin.

Kostelec láká na zimní kino, Vánoční uličku i koncert

Pohádky Anděl Páně 1 a 2 k předvánočnímu času patří. V Kostelci nad Orlicí si je však budete moci 1. prosince od 13 a 17 hodin vychutnat v nevšední atmosféře pod širou oblohou, kde nepřipravené může i trochu zamrazit.
„Letní kino, tak to už tu bylo, my vás však zveme do zimního kina na Jiráskově náměstí, kde se budou promítat pohádky Anděl Páně 1. a 2. Vezměte s sebou sáně, deky, teplé oblečení, prostě vše, co k takovému zimnímu promítání patří. Čaj pro děti a svařák pro zahřátí bude na místě. Samozřejmě i teplá polévka a speciality z udírny,“ lákají pořadatelé.
V tentýž den se tu uskuteční i 14. Vánoční ulička a chrám sv. Jiří rozezní od 17 hodin druhý Charitativní koncert. Vystoupí na něm žáci a učitelé ZUŠ F. I. Tůmy Kostelec nad Orlicí společně s Bárou Basikovou a večerem bude provázet herečka Lenka Loubalová-Peřinová. Akce je přístupná zdarma.
Výtěžek ze sbírkových kasiček akce konané pod záštitou Kláry Vavruškové bude věnován Nadačnímu fondu šance onkoláčkům. Ten materiálně i finančně pomáhá dětem s vrozenými vadami, onkologickým nebo jiným závažným onemocněním a dva roky po jejím ukončení.