„Návštěvníci budou zasvěceni jak do tajů jednotlivých grafických technik, tak do historie fotografie či vázání knih,“ uvádí za galerii Martina Marxová. Zájemci si budou moci vyzkoušet grafické techniky, jako jsou linoryt nebo suchá jehla, ale i výrobu camery obscury nebo japonskou vazbu knih.

Beseda s herečkou a dabérkou Valerií Zawadskou v knihovně

Čtvrtek 9. července, Týniště nad Orlicí: Městská knihovna Týniště nad Orlicí zve všechny zájemce na besedu s oblíbenou českou herečkou a dabérkou Valerií Zawadskou. Uskuteční se ve čtvrtek 9. července od 17 hodin, během hudebního programu vystoupí Kamila Škvrnová.

Výstava ukazuje lovecké tesáky z opočenských depozitářů

Do 31. října, Opočno: Opočenský zámek připravil malý bonus pro milovníky historických zbraní, a to expozici dosud nevystavovaných sbírkových předmětů. Výstava představuje více jak tři desítky loveckých tesáků a šavlí vyrobených v Evropě převážně v 18. a 19. století. Exponáty je možné zhlédnout v provozní době zámku pouze v rámci prohlídek zbrojnic (případně prohlídek zbrojnic s rozšířeným výkladem nebo speciální prohlídky „Dopoledne v opočenské zbrojnici“).

Prázdninové pohádkové pátky

Pátek 10. července – pátek 21. 8., Rychnov n. K.: Na nádvoří Pelclova divadla se budou konat pohádkové pátky. Za nepříznivého počasí se představení přesune do divadla.
10. 7. Jak si Kuba Marjánku zasloužil (Divadlo Kapsa Andělská hora)
17. 7. O Palečkovi (Malé divadélko Praha)
24. 7. O Budulínkovi (Divadlo Koráb)
31. 7. O neposlušných kůzlátkách (Loutkové divadlo Kozlík)
7. 8. O sedmi trpaslících (Divadlo Harmonika Praha)
14. 8. Námořnická pohádka z Kampy (Divadélko Romaneto)
21. 8. Princezna na hrášku (Dřevěné divadlo J. Hrubce)