Na dvou scénách se vystřídá třináct místních i přespolních kapel, těšit se můžete třeba na CémurŠámur, Kakktus nebo Haary Hills. Zahraje dosud nejvyšší počet zahraničních interpretů, své zastoupení tu budou mít muzikanti z Rakouska a z Polska. Rokli a její okolí tradičně vyzdobí neotřelé výtvarné instalace. Připravena bude též výtvarná dílna pro příchozí, kde mohou své umělecké nadání předvést děti i dospělí. Přímo před zraky návštěvníků pak budou svá díla tvořit profesionální performeři. Co přesně si připravili, netuší ani samotní pořadatelé festivalu. Hlady vás zcela jistě umřít také nenechají. Kromě klobásy a piva, které si dáte na každém festivalu, budou připraveny zdravější verze svačiny a něco na zub tu seženou i vegani. Chybět nebude ani oblíbená čajovna. A jelikož se do pokladny nikomu nechtělo, je i letos vstup grátis. Tak přijďte zažít tento netradiční festival na vlastní kůži. Nebude vás to stát víc, než pár hodin drahocenného času.

Kdo uvaří nejlepší zelňačku?

Čtvrtý ročník soutěže o nejlepší zelňačku se uskuteční v sobotu na náměstí v Polici nad Metují. Akci zahájí v 8,30 hodin slavnostní salva Ostrostřelecké gardy polické, zazní hymna polické zelňačky a zapálí se ohně pod kotli. Každé soutěžní družstvo uvaří vlastní originální zelňačku, a to po dobu 3 hodin. Poté bude kulinářské výtvory hodnotit odborná porota, ochutnávat budou i návštěvníci. Soutěž bude opět spojena s trhem a doprovodným programem.

Další slavnost pěny: Pivofest Trutnov

Kdy: sobota 8. června, 13.00
Kde: Trutnov, náměstí
Za kolik: 300 Kč

Koncerty:
13.00 Sunday Jam
15.00 Roxette Revival
17.30 Wohnout
19.00 Jakub Děkan
21.00 Mig 21
22.30 Flendrs

Šestnáctý ročník Pivofestu v Trutnově nabídne bohatý výběr pivních značek a pestrý koncertní program. Slavnosti v Trutnově se těší velké oblibě, návštěvníci míří do centra i z více než sto kilometrů vzdálených míst v republice, ať už na pivo, hudební program nebo setkání s přáteli.

Stejně jako v předchozích letech se účastníci mohou těšit na pestrou přehlídku pivovarů a minipivovarů. Z velkých pivovarů ochutnáte Kozla z Velkých Popovic, dále Radegast, Krakonoš, pivo ze Svijan. Pěnivý mok přivezou z regionu pivovary: Pivovar Trautenberg, Pecký pivovar, Královédvorský pivovar Tambor, Krkonošský pivovar Medvěd, Hořický pivovar Jung Berg a také menší republikové pivovary: Měšťanský pivovar Klenot, Rodinný pivovar Plzeňský bandita, Řemeslný pivovar Chroust, Řemeslný pivovar Raven a Řemeslný pivovar Pivovsky.

Kromě ochutnávek piv vás čekají koncerty šesti hudebních kapel.

Vinné lesní slavnosti

Na Vinných lesních slavnostech na rozcestí u bufetu U vlka v Hradci Králové se představí vybraní vinaři z Moravy a zahraničí, kteří nabídnou ke koštu to nejlepší ze svých sklepů. Součástí bude i nabídka delikates a cimbálová muzika. Začátek v sobotu v 10 hodin.

Sláva, v Ledcích to bude samá Jawa

Na své si o nadcházejícím víkendu přijdou milovníci motocyklových a automobilových veteránů. Skutečně se mají na co těšit. Čeká je totiž i spanilá jízda, která projede v sobotu 8. června i Rychnovskem. Je součástí čtvrtého Srazu přátel značky Jawa. Ten odstartuje oficiálně v 10 hodin v areálu koupaliště v Ledcích, k vidění tu bude výstava historických motocyklů a automobilů. Pořadatelem akce je Klub netradičních nápadů Ledce.

Kdy: v sobotu 8. června
Kde: Ledce

Kulturní program zpestří od 10.30 cestovatelské vyprávění S Jawou na cestách, o hodinu později zde pokřtí své nové CD jarmareční hudební těleso Nešlapeto, připravena je velkoplošná LED projekce, v pravé poledne retro módní přehlídka a ve 13 hodin začnou závody v Jawatlonu.

Nebude chybět tovární stánek Jawa a již zmíněná a tolik očekávaná spanilá jízda. Sedmatřicet kilometrů dlouhá trasa, po níž se účastníci se svými dnes už historickými „vozítky“ vydají, vede z Ledců přes Bolehošť, Křivice, Ostašovice, Lično, Voděrady, Novou ves, Přepychy, Mokré, Jílovice a Vysoký Újezd do Kláštera nad Dědinou - k rodnému domu zakladatele firmy Jawa Františka Janečka a do Ledců. Start je v 15.30. Od 20 hodin je přichystána večerní zábava.