Abnormálně nízká účast závodníků zřejmě povede organizátory v Týništi k tomu, že další ročník již neuspořádají.

V republice po patnácté, v Týništi již po páté konaný ročník tohoto běhu je humanitární akcí na podporu výzkumu rakoviny a prevence proti ní. Pomoci příspěvkem přišlo pouze čtyřicet zájemců. „Letošní účast je abnormálně malá,“ hodnotila nízký zájem ředitelka zdejšího Domu dětí a mládeže Naděžda Pojezdalová. Akci každoročně připravuje a s ní i bohatý program. „Po tři roky se běh konal každý rok, poté jsme ho uspořádali jednou za dva roky. Bohužel zájem není. Zde moje úsilí končí a přenechám přípravu na někom jiném, pokud se někdo takový najde,“ smutně konstatovala ředitelka.

Zájemci, kteří přeci jen přišli, si mohli vybrat, jakým způsobem připravenou trasu zdolají. Ať už na kole, v běhu, nebo chůzí ji prošel každý zaregistrovaný a v cíli byl odměněn diplomem. „Pamatuji se, že v minulých ročnících bylo na startu plno. Nejdříve vyjížděli cyklisté, poté vycházeli pěší. Bylo to úplně o něčem jiném,“ uvedla Adéla Podhorníková, která celé dění sledovala.

V doprovodném programu vystoupil taneční kroužek z Domu dětí a mládeže, v parku bylo k zhlédnutí umění capulery a klub horolezců připravil pro děti na náměstí několik překážek a prolézaček z provazů.