Třináctý ročník oblíbené výstavy se opět stal nejnavštěvovanější rychnovskou akcí. „Je to skutečně tak. Například na Poláčkovo léto každoročně zavítá kolem deseti tisíc lidí. U betlémů jsme pravidelně ještě o dva až tři tisíce návštěvníků výš,“ bilancoval zaměstnanec rychnovské společnosti Kultura.

Do Společenského centra letos zavítalo 12 688 lidí, což je sice o tisícovku méně než loni, ale v každém případě se ukázalo, že betlémy jsou neodmyslitelnou součástí rychnovských Vánoc. „Nejde nám o lámání rekordů, ale zatím nejvyšší počet návštěvníků, který jsme v předchozích letech zaznamenali, byl téměř 14 tisíc,“ pochlubil se Tydlitát.

Rychnovské pořadatele letos nejvíce překvapil zájem mladých lidí, a to zejména přes vánoční svátky. „Na Štědrý den jsme otevírali až v 21 hodin a byli jsme potěšeni velikým zájmem mladých lidí kolem třiceti let. Zavírali jsme až ve dvě hodiny ráno a počet návštěvníků dosáhl sedmi stovek. Grandiózní byl i zájem veřejnosti po zbylé sváteční dny až do neděle, kdy jsme končili. V některých chvílích se dokonce tvořila fronta po celém vestibulu,“ dodal spokojený Jan Tydlitát.

Expozice 13. výstavy tvořilo 182 exponátů betlémů včetně sedmi kusů hodin, které měly ve Společenském centru premiéru loni.