Každoročně se koná v Ohnišově, letos dorazily téměř tři tisíce lidí – celkem 2988. „Počasí nám vyšlo, i když tomu minulý týden nic nenasvědčovalo," prozradila jedna z organizátorek Lenka Dragúňová. Připraveno bylo několik tras, kterých se zúčastnili jak pěší, tak cyklisté. Děti nejvíce pobavil pohádkový les. „Ten dává pořadatelům nejvíc zabrat. Chceme, aby to byl pro děti zajímavý a nezapomenutelný zážitek.

Letos jsme pro ně připravili nové postavičky Mimoně, kteří rozdávali dětem sponzorem dodané banány," popsala Dragúňová. Na začátku děti přivítali patroni Orlických hor Kačenka s Rampušákem a ohnišovský Ohniváček. Nechyběly ani tradiční pohádkové bytosti jako Rumcajs s Mankou, čerti, vodníci, bludičky, pejsek s kočičkou, Hurvínek s Máničkou, Pat a Mat, Červená Karkulka s myslivcem a vlkem, Křemílek s Vochomůrkou, Šmoulové, Sněhurka, princ a trpaslíci, indiáni, čarodějnice, Maková panenka a Emanuel, loupežníci, tři mušketýři a d'Artagnan nebo Astérix a Obelix.

„Jsme rádi, že poznáváme děti, které dříve chodily do pohádkového lesa a i nadále nám zůstávají věrné a účastní se turistických pochodů nebo cyklistických výletů. Také máme i spoustu stálých turistů, kteří vzpomínají a srovnávají, jaké byly začátky této akce," dodala pořadatelka.