„Přihlásilo se osmatřicet souborů. Jeden z nich nakonec nedorazil, přesto byla účast velká. A to i z hlediska diváků,“ pochvalovala si organizátorka akce, ředitelka Domu dětí a mládeže Sluníčko Naděžda Pojezdalová.

Tanečníci byli rozděleni do osmi soutěžních kategorií podle stylu tance a věku. Jako první čekaly na diváky parketové scénky, ve kterých získal prvenství soubor Ridendo z Hlinska se svým vystoupením Muzikál ze střední. Poté následovaly volné tance. Ty byly rozděleny do čtyř kategorií podle věku. Vítězství si odnesly soubory z Kolína s vystoupením Děti Slunce a Petky, dále vystoupení Salamaya z Kameničné a Isis Belly Dancers ze Dvora Králové.
V moderním tanci excelovali tanečníci ze Slatiny nad Zdobnicí s vystoupením Maximix, Rose–Girls z Týniště se skladbou Apologize a F1–Crew z Náchoda s tancem Každá jede jinam.

„Tancovalo se nám dobře, jen by tady mohla být lepší klimatizace, nemohli jsme dýchat. Radost z vítězství máme velkou,“ uvedla vedoucí F1–Crew Zuzana Balcarová. Na všechny vítěze čekaly malované hrníčky, talíře a sladké odměny.

(luc)